Человек не терпит насилия!

Розшук «патріота»: Халід, Чечня, кримінал

halid ma

По обіді 14 червня 2022 року офіційний веб-портал Нацполіції в Одеській області оприлюднив повідомлення про підписання підозри та оголошення в розшук 55-річного уродженця Грозненського району Чечено-Інгушської АРСР, президента Одеської обласної федерації боксу Халіда Мусаєва, який відомий в статусі кримінального авторитета на прізвисько «Халід»/»Муса».

Звістка про здійснення відповідних процесуальних дій відносно поважного достойника «підірвала мережу», однак залишила чимало відкритих питань. Одне з головних — чому, незважаючи на серйозність висунутих претензій (як вже повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, йдеться про закиди в створенні ОЗУ з міжрегіональними зв’язками (ч.1 ст.255 КК України) та співпраці із російськими окупантами для вчинення дій для зміни меж території України (ч.2 ст.110 КК України)), жодного логічного продовження гучна історія так і не набула. Як таке виявилося можливим та чому «Халід» спокійно продовужє перебувати на волі, не надто обтяжуючи себе переховуванням від силовиків, читайте в розслідуванні нижче.

«Кадирівський емісар» vs меценат з патріотичним нахилом

Для початку нагадаємо, що на шпальтах вітчизняних інтернет-видань постать Мусаєва, багато в чому, вже протягом тривалого часу уособлює Дволикого Януса.

Якщо вірити опонентам «Халіда», то перед нами — кадирівський емісар, законспірований апологет «руського мира» з тісними кримінальними та бізнес-зв’язками з групою чеченського мільярдера Муси Бажаєва, лідер потужного транснаціонального ОЗУ, що спеціалізується на рекеті, дахуванні бізнесу, віджимі земельних паїв, побитті опонентів тощо.

З іншого боку, прибічники, вихованці та партнери «Халіда», та й сам він, не соромлячись, характеризують його як щирого патріота України, мецената та перше обличчя Одеської обласної федерації боксу, якому будь-що намагаються дошкулити опоненти.

Логічне питання: а де ж правда? Ми не будемо брати на себе візію одеського ребе, що на прохання сперечальників, визначити хто з них правий, відповів — обидва. А лише нагадаємо, що життя ніколи не проходить у чорно-білих кольорах, а сповнене полутонів та інших грайливих фарб. Та вкажемо — саме сьогодні Халід Мусаєв та його специфічні взаємини з вітчизняними правоохоронцями дійсно виступають лакмусовим папірцем.

Звичайно, це геть не означає, що приводів для згадок достойника на шпальтах Dетектив-Info та наших відеосюжетах не існувало раніше. Навпаки, чого варті згадки про участь Мусаєва у таких знакових подіях, як церемонія поховання злодія в законі Володимира Дрібного на прізвисько «Полтава», інформація щодо спроб «Халіда» та інших чеченських достойників здійснити експансію з поширення свого впливу на територію Миколаївської області, чи то сенсаційне непотрапляння достойника до санкційного списку РНБО в 2021 році. Але наразі, тим паче з урахуванням широкомасшатбного військового вторгнення армії РФ, ситуація виглядає ще заплутаніше, загадковіше, ба більше — навіть сюрреалістично.

Бо хто в Україні з авторитетних представників кримінального світу може похвалитися тим, що незважаючи на офіційно оголошений національний розшук, продовжує перебувати на території нашої держави та навіть здійснювати медійний захист? Наразі — тільки Мусаєв, який продовжує гру нервів з вітчизняними Пінкертонами, немовби підтверджуючи значення наданого йому при народженні імені.

Це ім’я Халід, або Халед — є доволі розповсюдженим арабським, та означає безсмертний чи то вічний. Мусаєв народився в селищі Стара Сунжа в передмісті Грозного, саме в Чечні він здобув профейсійну освіту та спеціальністю «стоматолог», а до України — потрапив під час проходження служби в армії.

Вже тоді Халід захоплювався боксом, а після переїзду до Одеси — займався у відомих в регіоні спортивних тренерів. Та в 2019 році — був обраний президентом одеської обласної федерації боксу.

Злочини без кари?

На той момент Мусаєв вже мав чималий неформальний вплив у регіоні, а непублічна частина його біографії не була якимось секретом Полішінеля. «Халіду» закидали створення та «дахування» контрабанди, щільний зв’язок із ватажками найпотужніших злочинних угруповань та «злодіями в законі».

Сам достойник ніколи публічно не заперечував цього, та, здавалося б, тривалий час навіть прихильно ставився до наявності на його репутації своєрідного тавра кримінального авторитета. Як наслідок, протягом двох десятиріч Халід Мусаєв фактично балансував на межі власного публічного та неформального амплуа. А слава про його звитяги, здебільшого, ширилася завдяки витокам інформації від правоохоронців, що займалися прискіпливим документуванням злочинів. Але не більше.

Серед таких кейсів тільки останніх років — історії про начебто причетність «Халіда» до розбійних нападіввикрадень автопобиття заступника голови Одеського окружного адмінсуду, чутки про начебто причетність Мусаєва та його поплічників до викрадення з музею «Кастельвеккіо» італійської Верони 17 картин, які в подальшому були виявлені на Одещині, а також історія його конфлікту з кримінальним авторитетом Джавидом Ісмайловим.

Чому ж не доходило до висунення офіційних претензій авторитету в скоєнні низки правопорушень? Завісу втаємниченості, певним чином, знімає характеристика «Халіду», яку надає колишній перший заступник голови Нацполіції Вячеслав Аброськін.

«Взагалі, для мене особисто, він — знакова особа. Це один із тих зі злочинного світу, хто спочатку через посередників пропонував мені гроші за своє безтурботне життя, але, коли не вийшло, знайшов відомого «заробітчанина» в МВС і там у нього все склалося, — зазначав з приводу Мусаєва екс-високопосадовець Нацполіції. — Але чим саме я йому заважав? Просто, до мене стала надходити інформація, перебуваючи на посаді начальника кримінальної поліції України, що ще в далеких 90-х він приїхав до України з єдиним завданням — адаптуватися, відкрити бізнес, а потім завдання змінювалися й він вже став одним із впливових «бізнесменів» у Південній Пальмірі. За інформацією, він систематично виїжджав до Чеченської Республіки до оточення Кадирова, де «звітував» та отримував вказівки… Ця особа має впливові зв’язки в правоохоронних органах нашої країни, за допомогою яких він вирішував проблемні питання протягом багатьох років. Цей пан має дуже серйозну фінансову подушку безпеки, має серйозну підтримку від оточення Кадирова, майже всі його зв’язки у владних структурах залишилися на своїх посадах. Без наявності вагомих доказів цю «особу» ховати занадто рано».

Важко не погодитися з генералом Аброськіним, особливо якщо згадати суттєвий нюанс. Річ у тім, що подейкують: тривалий час юридичні та делікатні питання правничого характеру, пов’язані з прикриттям злочинної діяльності ОЗУ Мусаєва з правоохоронною системою та судами нашої держави начебто успішно «вирішує» колишній прокурор Одеської області Олег Жученко, який за свої звитяги на посаді раніше отримав «визнання» у вигляді підозри від НАБУ та САП в історії про зловживання одеських посадовців «вагою» в 689 млн. грн. у складі організованого злочинного угруповання.

zhuchenko1

(Олег Жученко)

Халід + Сурен

Як би там не було, але той факт, що «ховати» чи то «закривати» Мусаєва, тим паче без наявності залізобетонних доказів, чи то за протекції адвоката Жученка, або ж інших «захисників» не поспішають, яскраво доводить поточна історія протистояння «Халіда» з вітчизняними силовиками. Бо незважаючи на «офіційне» зникнення Мусаєва з радарів вітчизняних силовиків ще 19 квітня 2022 року, достойник геть не поспішав накивати п’ятами, незважаючи на суворість висунутих претензій. Ба більше — навіть надав персональний коментар одеському виданню «Думська«, де заявив наступне.

«Поліція оголосила про відкриття відносно мене кримінального провадження за відверто сфабрикованими підозрами. Я патріот України та готовий відповісти на будь-які питання, оскільки не скоював нічого протизаконного. Немає підстав звинувачувати мене в антидержавницькій діяльності. Поліція оголосила мене в розшук, проте я не збирався та не збираюся ховатися. За кілька днів до цього я, дійсно, виїздив з України по волонтерській лінії, їздив за гуманітарною допомогою для України. Поїздка була узгоджена з Одеською обласною військовою адміністрацією, я виїздив цілком офіційно. Наразі повернувся до України, перебуваю в Одесі», — пояснив він.

Той факт, що Мусаєв дійсно перебуває в Україні й понині, доводить історія його затримання на початку вересня співробітниками патрульної поліції 7 вересня 2022 року на території Чернівецької області. Відповідне повідомлення щодо виявлення розшукуваного одеського кримінального авторитета тоді оприлюднив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. Він давав зрозуміти, що після цього «Халіда», «передали відповідним службам».

Втім, як зазначають поінформовані джерела Dетектив-Info та підтверджує Одеська обласна федерація боксу, президентом якої виступає Мусаєв, фактично в «Халіда» лише перевірили документи, після чого — відпустили.

«Після встановлення особи, президент Федерації благополучно вирушив далі по запланованим справам.
На сьогодні, Халід Мусаєв знаходиться в Україні за місцем реєстрації у місті Одеса, не від кого не переховується, хоча не зрозуміло з яких підстав (за даними правоохоронців) перебуває у розшуку по кримінальній справі, що безумовно обмежує його у праві виїзду за кордон для підтримки боксерів ФБОО на міжнародних змаганнях. Відповідні переслідування правоохоронців не тільки порушують його права як громадянина України, але й негативно впливають на розвиток, здобутки та імідж українського спорту», — наголошували з цього приводу в обласній Федерації боксу Одеси.

У подальшому, на підтримку Мусаєва з відкритими зверненнями виступило чимало боксерів та фінкціонерів Одеської обласної федерації боксу. А ситуація з його кримінальним переслідуванням остаточно заплуталася. У сухому залишку достойнику, який буцімто в співпраці з ФСБ РФ, через злочинну організацію дестабілізує криміногенну обстановку на території Одеської області та півдня України, буцімто немає що «пред’явити» по факту.

Хтозна, чи не пов’язано із тим, що протягом кількох років «Халід», завдяки нібито наявності в нього протекції з боку керівництва Чечні та окремих українських високопосадовців (на що натякав генерал Аброськін), вміло «плутав сліди», а фактичні докази його кримінальних звитяг систематично «зливали в утіль».

Хтозна, чи не пов’язано із тим, що протягом кількох років «Халід», завдяки нібито наявності в нього протекції з боку керівництва Чечні та окремих українських високопосадовців (на що натякав генерал Аброськін), вміло «плутав сліди»? Яскравим підтвердженням цього виступає ціла серія з десятків візитів, які здійснював Мусаєв на територію РФ з використанням паспорта громадянина Росії. Більше того – здійснював регулярні поїздки туди буквально напередодні широкомасштабного військового вторгнення армії РФ на територію України. Зокрема, у січні 2022 року достойник здійснив серію конспіративних візитів: спочатку прибув до ОАЕ, звідки попрямував до Грозного, а потім – до Москви, аби потім знову «залетіти» до Чечні, звідки поїхати в Дубаї.

halid ma1

Це, звісно ж, має встановити слідство та суд. Наразі ж скидається на те, що кримінального авторитета намагалися взяти на «хапок», однак силовики стикнулися з нестачею чи обмеженістю доказів протиправної діяльності вкрай обережного Мусаєва. Не виключено, що в подальшому правоохоронці будуть змушені змінити сценарій своєї спецоперації проти «Халіда», та спробувати «підкопатися» до членів найближчого оточення авторитета.

Серед таких осіб вирізняється персона 65-річного уродженця Азербайджану, громадянина України Сурена Сардаряна. Як вважається, доля звела між собою Сурена Хачатуровича та Халіда Абдулвахітовича ще на початку 2000-х років. На той момент Сардарян працював у карному розшуку, однак в подальшому вирішив піти в бізнес.

sardaryan s

(Сурен Сардарян)

Свою імперію він почав вибудовувати на ринку автоперевезень Одеси та області, а в подальшому — розширив на інші сфери, де в нього періодично виникали конфлікти з представниками місцевого криміналітету. Згідно однієї з версій, саме на тлі відповідних суперечок Сардарян почав шукати захисту в авторитетних представників злочинного світу, та розпочав плідну співпрацю з Мусаєвим. Як результат, компаньйони всже понад два десятиріччя йдуть по життю одним шляхом, мають спільні інтереси в цілому спектрі цілком легальних або напівлегальних бізнесів.

Тим не менше, злі язики стверджують, що основним джерелом прибутків Халіда та його партнера начебто виступають рейдерські захоплення, рекет, шахрайство, а також — вибивання боргів. Подейкують, що у відповідних звитягах Мусаєв і Сардарян беруть участь не тільки як організатори, а й безпосередньо.

В якості своєрідного підтвердження специфічного «хоббі» достойників Dетектив-Info вдалося отримати відеозапис, що було зроблено наприкінці березня 2019 року. На цій плівці — сцена побиття Сардаряном та одним із родичів Халіда — 37-річним Ельдаром Мусаєвим чоловіка та жінки, що начебто заборгували достойникам значну суму коштів (від 50 до 80 тис. дол.).

Згідно однієї з версій, невдовзі після цієї екзекуції правоохоронці (наприкінці квітня 2019 року) здійснили обшуки в «Халіда» та його авторитетного компаньйона. Втім, на той момент буцімто завчасно попереджені про небезпеку достойники встигли виїхати за кордон, а провадження відносно них — де-факто було покладено під сукно. Чи не трапиться в поточній історії спроб кримінального переслідування Мусаєва і Ко аналогічний результат — покаже найближчий час.

Оцените материал:
54321
(Всего 3, Балл 4.67 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

14 ответов

 1. Интересно, с каких пор жулик калибра хачика Мусаева признается криминальным авторитетом, если он по зонам не чалился и не имеет никакого положения в воровском мире? Мусаев не сиделец не положенец и не авторитетный вор, так с какого рожна он является криминальным авторитетом?

  1. Странный вопрос. Криминальный авторитет не равно вор в законе, положенец. 50% братвы с 90x годов вообще не имели и не имеют уголовных «званий», ему не надо было по чалиться что б иметь вес в криминале, это исключительно вопрос силовых возможностей (другой момент какого х…. менты на юге страны его попуститильствали вместе с сбу).

   1. Несогласен я с тобой. Каждый вор в законе может быть криминальным авторитетом, но не каждый криминальный авторитет может быть вором в законе. Криминальными авторитетами» или просто «авторитетами» называют лидеров преступного мира. В местах лишения свободы — ето представители высшей группы в неформальной иерархии заключенных , а на свободе — ето неоднократно судимый персонаж, пользующийся уважением в уголовной среде, чтущий воровские понятия и за ним недолжно быть никаких «косяков». А жулику Мусаеву прилепили бирку «криминального авторитета» мусора, но не представители криминала, в их среде он никто и ничто и зовут ево никак

 2. Путин спокойно катался по крымскому мостуина мерседесе. Ау, буданов, ты где? Где твоя разведка? Почему в етот мерседес неполетел боевой дрон и непревратил ету машину в катафалк?
  Или ты только прогнозами заниматься мастак?

 3. Та то був напевно двійник хуйла. Сам він ссиклівий. Все може статися — Господь землетрус влаштує, чи звичайна залізяка дрісне.

  1. 22-33 значить надо було вбити хоча б одного двійника путлера щоб справжній путлер почав ночувати в обіймах свого секретного чорного чемодана до кінця свого нікчемного життя

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Экс-глава Киевской федерации бокса Шевченко призвал равняться на россиянина Мусаева,...

Бывший президент Федерации бокса Киева Кирилл Шевченко публично поддерживает и продвигает деятельность россиянина из РФ Халида Мусаева, возглавляющего Одесскую федерацию…

Прокурор-фигурант дела Галантерника отпущен под залог

Высший антикоррупционный суд отпустил под 2,6 млн грн залога бывшего прокурора Одесской области Олега Жученко, которого НАБУ и САП подозревают…

НАБУ сообщило о подозрении Труханову и Галантернику

Национальное антикоррупционное бюро и Специализированная антикоррупционная прокуратура сообщила о подозрении мэру Одессы Геннадия Труханова, бывшему прокурору Одесской области Олегу Жученко,…
НОВОСТИ