ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Керівнику Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергію Горбатюку оголосили догану

Керівнику Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергію Горбатюку оголосили догану – цілком очікувано і передбачувано. Річ у тім, що «наверху» вже давно прийняли рішення про усунення Горбатюка з вказаної посади (мені вже доводилось про це писати). Він – не «свій», не ручний, а відтак його «непідконтрольність і некерованість» при розслідуванні злочинів режиму Януковича може призвести до результатів, які зовсім не потрібні діючій владі. Якщо називати речі своїми іменами, то через це Горбатюк на свій посаді давно вже став не лише небажаним, але й певною мірою небезпечним. Єдине, що стримувало і ще певною мірою стримує від звільнення Горбатюка, – це суспільна думка, яка значною мірою на його боці.
Винесення Горбатюку догани – це перший крок до його звільнення. І початок спрямування суспільної думки в потрібному руслі. Найближчим часом слід очікувати ще чогось подібного, що має переконувати суспільство у тому, що Горбатюк на вказаній посаді істотно недопрацьовує, порушує закон і є конфліктним працівником. А потім його, скомпрометованого в очах суспільства, усунути від керівництва Департаменту спеціальних розслідувань, «повісивши» на нього «усіх собак» за розслідування «злочинів проти Майдану».
Показовими у цій історії з доганою є два моменти, а саме те, ХТО виступив ініціатором притягнення Горбатюка до відповідальності, і за ЩО йому винесли догану.
Скаргу на нього до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів написав одіозний заступник генпрокурора по слідству Столярчук, який курує слідством ще з часів Шокіна. Переконаний, що діяльність Столярчука на посаді заступника генпрокурора при двох генпрокурорах ще отримає свою адекватну оцінку. Але це – попереду…
Горбатюку поставили в вину порушення дисципліни через невиконання наказів Столярчука. Як пояснив Горбатюк (у мене особисто немає підстав йому не вірити, бо я особисто знаю їх обох), Столярчук упродовж певного часу перешкоджав розслідуванню трьох гучних справ щодо злочинів посадовців, пов’язаних з генпрокурором-втікачем Пшонкою. За словами Горбатюка, Столярчук робив все можливе аби звести справу нанівець, навіть намагався забрати справи, винісши про це незаконні постанови. Горбатюк у свою чергу оскаржив ці постанови, вбачаючи в діях Столярчука ознаки злочину, і в результаті… отримав догану.
Я не ідеалізую Сергія Горбатюка як керівника Департаменту спеціальних розслідувань. Понад те я неодноразово публічно висловлював критичні зауваження на його адресу. Разом з тим, я глибоко переконаний у тому, що звільнення Горбатюка з посади керівника Департаменту матиме істотні негативні наслідки – і не лише для розслідування злочинів режиму Януковича. Адже це розслідування безпосередньо стосується колишніх і нинішніх «сильних світу цього», які впливають на розвиток ситуації в країні. Це розслідування, яке може допомогти запобігти рецидиву масштабного свавілля влади, а може цього й не зробити. Усе залежить від того, як воно буде проведене.
На моє переконання, Горбатюка усувають з посади не за провал роботи. «Наверху» вже мало кого цікавить об’єктивне і всебічне розслідування, «там» є потреба у розслідуванні, яке спрямовуватиметься на досягнення приватно-політичних інтересів. Вперше це стало зрозумілим і очевидним, коли з Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ забрали «жирні» справи і передали їх до інших підрозділів.
Зрозуміло, що в руках керівника цього Департаменту об’єктивно зосереджені головні «нитки» розслідування злочинів режиму Януковича. Саме він повинен скласти усі пазли розслідування в одну картину, яка має показати не лише безпосередніх виконавців злочинів, але й вивести на найголовніших організаторів. Багато епізодів уже відпрацьовано його командою і справи по ним направлено до суду. Але цього недостатньо – до відповідальності мають бути притягнуті ті, хто організував і керував побоїщами на Майдані, узурпував державну владу, тотально розкрав державу.
Необхідно враховувати те, що Департамент спеціальних розслідувань ГПУ веде надскладне розслідування в умовах «внутрішньої» і «зовнішньої» війни. Його команді доводиться бороти спротив всередині ГПУ, зокрема з боку того ж Столярчука. У багатьох випадках Департамент спеціальних розслідувань не отримує належного сприяння з боку інших правоохоронних органів. А деколи – вони саботують або ж відкрито протидіють слідчим Департаменту.
Тому звільнення Горбатюка може призвести до розвалу розслідування злочинів режиму Януковича. Вважаю, що у цій ситуації звільняти потрібно заступника генпрокурора Столярчука. Це б зняло одну з основних перешкод у розслідуванні вказаних справ, дало б друге дихання слідчим і прокурорам Департаменту спеціальних розслідувань.
Відтак на догану Горбатюку треба дивитися не як на просте дисциплінарне стягнення, а як на тривожний сигнал перспективі розслідування тієї страшної злочинної діяльності найвищих посадових осіб, яку пережила Україна у 2010-2014 рр.
Водночас на нинішньому керівнику зазначеного Департаменту лежить велика відповідальність – він взяв на себе важку «ношу» і має донести її до кінця. Конфлікт між ним і керівництвом ГПУ, який судячи з усього досягає апогею, – це не внутрішньо-прокурорський конфлікт.
Виходячи з цього, а також враховуючи надважливе значення об’єктивного та всебічного розслідування «справ Майдану», Горбатюку, діючи в рамках закону, варто було б:

1) розкрити суспільству суть конфлікту між ним та керівництвом ГПУ, заходи, які ним здійснювалися для вирішення цього конфлікту, та реакцію керівництва ГПУ на його рапорти, звернення тощо;

2) поінформувати суспільство про основні результати розслідування, яке упродовж майже трьох років здійснює очолюваний ним підрозділ із зазначенням того, по-перше, коли бодай орієнтовно можна очікувати завершення розслідування по ключовим фігурантам, по-друге, що наразі є головними перешкодами у цьому розслідуванні;

3) невідкладно дати процесуальний рух тим підозрам, які готові до повідомлення. Допускаю (а Горбатюк це знає напевне), що такі підозри щодо ряду колишніх і нинішніх високопосадовців не будуть погоджені керівництвом ГПУ, зокрема тим же Столярчуком. Але за наявності підстав це треба робити обов’язково, навіть розуміючи, що такі кроки зумовлять ініціювання нових доган. І в межах можливого інформувати суспільство про такого роду процесуальні рішення (як це роблять НАБУ і САП).
Розумію, що у такому разі Горбатюку вже відкрито доведеться йти проти системи. Як розумію й те, що відстояти свою правоту і захистити справу, яку він робить, Горбатюк може лише за підтримки суспільства.

Віктор Трепак

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

12.10.2017 21:51 Незаконно отбывавший в СИЗО по вине Горбатюка

Горбатю ничем не отличается от остальных прокуроров-коррупционеров! Всегда действовал в угоду своим керманычам и никогда не придерживался Законодательства и презирал КПКУ. Назовите хоть одно справедливое дело. которое Горбатюк довел до логического завершения?! Всевышний же все видит! Вот и пришел должок!


12.10.2017 21:54 Умка

Если есть грызня, то за что-то существенное. Если бы захотели убрали сразу, а так плавненько выпроваживают. Может Серёжа много знает? Что-то из разряда: https://m.youtube.com/watch?v=qm9_TomATmI


12.10.2017 23:27 Аналитик

С новым “замом”- все понятно…Хотя после Майдана всем ясно, что в ГПУ уже не Должны Работать “замы” типа “кузьмена”(беспредельщика донецкого).Но как можно работать вот в такой рабочей обстановке Горбатюку ? Поразило больше всего в этой прокурорской истории- что Сергей Горбатюк не может 9 месяцев попасть на прием к Генеральному прокурору???? КАК ЭТО МОЖЕТ БЫТЬ? ЭТО ЧТО ЗА ПРЕНЕБРЕЖЕНИЕ ? Ну,что вы будете рассказывать родным Небесной Сотни и просто украинцам ??? Ну , нельзя работать уже по -донецкому!СЕРГЕЙ ГОБАТЮК ,ДЕРЖИТЕСЬ КАК БЫ НЕ БЫЛО ТЯЖЕЛО,УМНЫЕ ЛЮДИ С ВАМИ И ВСЕ ПОНИМАЮТ!!!!!


12.10.2017 23:27 Аналитик

С новым “замом”- все понятно…Хотя после Майдана всем ясно, что в ГПУ уже не Должны Работать “замы” типа “кузьмена”(беспредельщика донецкого).Но как можно работать вот в такой рабочей обстановке Горбатюку ? Поразило больше всего в этой прокурорской истории- что Сергей Горбатюк не может 9 месяцев попасть на прием к Генеральному прокурору???? КАК ЭТО МОЖЕТ БЫТЬ? ЭТО ЧТО ЗА ПРЕНЕБРЕЖЕНИЕ ? Ну,что вы будете рассказывать родным Небесной Сотни и просто украинцам ??? Ну , нельзя работать уже по -донецкому!СЕРГЕЙ ГОБАТЮК ,ДЕРЖИТЕСЬ КАК БЫ НЕ БЫЛО ТЯЖЕЛО,УМНЫЕ ЛЮДИ С ВАМИ И ВСЕ ПОНИМАЮТ!!!!!


13.10.2017 0:40 Експерт

Ніколи не були вигідні ті хто має власну думку. Усім керівникам потрібні підлеглі які зроблять все що скажуть. Як кажуть тупий але відданий. Ось такі цінуються, а ті хто відповідають і не підкоряються незаконним вказівкам, як завжди погані. А справа у Горбатюка найважча в історії і що саме цікаве, що він не втікає від розслідування такої справи як багато хто б зробив, а навпаки ще й воює з керівництвом. Хоча роботи зроблено дуже багато. А кожен Генпрокурор кричав і хотів щоб саме за його каденції засудили Яника і його банду бо це вже історія. Ніхто не буде називати прізвище слідчого який розслідував справу, а всі будуть казати, що це за каденції такого то генпрокурора.


13.10.2017 8:40 Просто замечательный человек

Из всех послемайданных “Генпрокуроров” настоящим и нормальным был Виктор Николаевич, и то поработать не дали.


13.10.2017 13:21 Понимающий

https://reader.cloud-docs.org/watch?v=YTQxMTYzMj


13.10.2017 23:44 Мент

Да кто его уберёт. На кого потом собак вешать? Так попугают что бы херню всякую не нёс по телеку от звездной болезни. Чем Горбатюк отличается от остальных прокурорских? Там честные не в почете и не выживают. Или ты бабки заносишь или ты Раб и беспрекословно выполняешь вказивки! Кто он пусть каждый сам решит…..


14.10.2017 7:38 Посредник

А куда дели Васю -маршрутка?


14.10.2017 13:33 Менту

Как ты можешь такое говорить негодяй?))) Юрий Витальевич вон каждый день пыхтит, что борятся и сам умудряется налезть на тоже за что был осужден :))) Недавно прочитал за Боршуляка, который прётся в КСУ — посмеялся знатно. В свою бытность кликуха “тридцаточка” была, умудрился и в Одессе побывать и вот с ГПУ в КСУ бежит. Что сказать: рад за человека, насобирал денег..


16.10.2017 14:58 Прокурор

Горбатюк шахрай і корупціонер!!! Гнати його в шию!!!


Комментировать