Человек не терпит насилия!

Справа корупціонера Гамана знову в суді. Чи допоможе гаманець і цього разу ошукати правосуддя?

gaman16

Тяжким буде понеділок 6 грудня 2021 року для голови Соснівского районного суду Черкас С.М. Бащенко. В цей день йому доведеться розглядати насправді одну з найбільш резонансних корупційних справ в Україні останніх років. Відповідач – екс-голова Головного управління Державного земельного агентства Черкаської обл. Гаман П.І., якому протягом багатьох років за підтримки суддівської корупції фактично вдавалося уникати кримінальної відповідальності за хабарництво. Але справедливість є! Після 7 років боротьби української прокуратури з корумпованим черкаським судочинством справа Гамана знову розглядається в першій інстанції. Сподіваємося, що нарешті законність переможе.

Петро Гаман – це колишній депутат дрогобицької райради, колишній 1-й заступник черкаського губернатора по квоті президента В. Ющенка, а з 2013-го року голова Держкомзема Черкаської області від Партії регіонів, відомий на всю країну земельними махінаціями, корупційними оборутками навколо державних закупівель медичного обладнання та шахрайством у сфері санітарно-курортного забезпечення ветеранів АТО .

Після купи кримінальних проваджень за часів Януковича, які лягли під сукно, адже затримання високопосадовця із «касти недоторканих» Партії Регіонів було тоді неможливе, у травні 2014 року Гаман був нарешті затриманий співробітниками СБУ підчас передачі йому хабаря у розмірі 57 тисяч доларів США в обмін на земельні акти. Здавалося б за таких обставин спійманого на гарячому чиновника чекає стаття за хабарництво в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 368 КК України). Тобто конфіскація майна і позбавлення волі строком від 8 до 12 років без права після відсидки обіймати державні посади чи займатися державною діяльністю на строк до 3 років.

Але вийшло інакше. Миттєво запрацювала адміністративно-корупційна машина. Гамана заднім числом звільнили з посади, робітникам Держкомзему Черкаської області було наказано будь-яким чином вигороджувати колишнього очільника. Ганебним результатом всієї цієї метушні під ковдрою став «вирок» Соснівского районного суду м. Черкаси від 14 вересня 2015 року. Суддя Чечот А. А. всупереч неспростовним доказам, духу права і здоровому глузду перекваліфікувала злочин Гамана з корупції… на таке собі дрібне шахрайство (ч. 3 ст. 190 КПК України) і присудила йому 5 років позбавлення волі умовно із звільненням в залі суду і випробувальним терміном на 3 роки. Як то кажуть, «відчуйте різницю»: чи 8-12 років тюрми з конфіскацією, чи 5 років позбавлення волі умовно із звільненням в залі суду…

В кулуарах суду подейкували, що за цю «перекваліфікацію» злочину Гаман відслюнував 60 тисяч вічнозелених американських доларів, та ще обіцяв заплатити 120 тисяч доларів США, як то кажуть, «по факту». Цікаво, чи віддав він гроші, чи, як йому зазвичай властиво, «кинув» своїх благодійників? З іншого боку, навіщо платити більше, якщо у Черкасах є Апеляційний суд, якому закон взагалі не писаний, коли ним розглядаються справи про великі корупційні оборудки, тобто справи, з яких можна добряче поживитися. 25 травня 2017 року Апеляційний суд Черкаської області у складі суддів Іваненко І. В., Єльцова В. О. та Биби Ю. В. взагалі… скасував вирок суду першої інстанції щодо Петра Гамана. Провадження у справі закрили «у зв’язку з відсутністю складу злочину».

Зауважимо, що той же Іваненко І.В. (але вже як суддя ВС) в аналогічній справі про корупцію підтримав протилежне правове рішення, чітко базуючись саме на 368 ст. КПК. «Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду розглянув справу № 175/935/19 та встановив, що отримання службовою особою неправомірної вигоди після звільнення з посади, за умови встановлення того, що вона вчинила дії (обумовлені домовленістю з особою, яка надала неправомірну вигоду) з використанням службового становища в інтересах третьої особи під час перебування на займаній посаді, є підставою для притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 368 КК». Невже така зміна пов’язана з тим, що у справі високопосадовця Гамана фігурував хабар у розмірі 57 тисяч доларів США, а не йшлося про жалюгідні 18 тисяч гривень, які зажадав отримати якийсь начальник районного відділу освіти десь в Дніпропетровської області. «Розмір таки має значення…»: за хабар в 57 тисяч доларів США — виправдувальний вирок, за 18 тисяч гривень — «позбавлення волі на строк 7 років з позбавленням права обіймати посади чи займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, на строк 2 роки, з конфіскацією всього майна, належному йому на праві власності».

До речі незграбні рішення черкаських суддів насьогодні отримали неабиякій розголос в науково-юридичному середовищі України. Науковці з фаху Права на практиці скасування Верховним Судом необґрунтованих та незаконних рішень черкаського храму Феміди вже дисертації пишуть.

Закономірно, що з таким нехтуванням принципів правосуддя не погодилася і Черкаська обласна прокуратура. Нею була подана касаційна скарга, і справа Гамана пішла на касацію у Верховний Суд, який постановив повернути її на новий розгляд до Черкаського апеляційного суду з вимогою дати корупційним діям нашого фігуранта належну правову оцінку. Смішно, але і цього разу «бабло перемогло зло», і в 2020-му р. судді Черкаського апеляційного суду Поєдинок І. А., Ятченко М. О. і Соломка І. А. просто проігнорували вимоги касації і вдруге виправдали злодія. Черкаська обласна прокуратура не здалася і навесні 2021 року, в результаті нового касаційного розгляду вже в антикорупційній палаті Верховного Суду, кримінальну справу з обвинувачення П. Гамана у хабарництві в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 368 КК України) таки повернули до Апеляційного суду на новий розгляд. Справа потрапила до Кропивницького, бо в Черкасах не залишилося суддів апеляційної інстанції, не замазаних у «гаманських махінаціях»(!). Кропивницьке судочинство Гаману купити не вдалося, і рішення Сосновського суду Черкас було нарешті скасоване. Що робить, Петро Гаман і його кримінальні справи стали сьогодні настільки токсичними в середовищі українських правників, що ніхто, ні за які гроші не бажає вступати в цю купу лайна.

Річ у тому, що дехто з «поважних юристів», які всі ці роки «допомагали» нашому герою корумпувати правосуддя, вже поплатилися за це своєю кар’єрою. На з’їзді суддів, що відбувся в березні 2021 року, повз посади члена Вищої ради правосуддя пролетів колишній суддя Вищого адміністративного суду України, а потім член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Володимир Бутенко. А саме цим прізвищем так хизувався Петро Гаман, називав Бутенко власною суддівською «кришею», яка, мовляв, в українських судах може «порішати» все що завгодно. Але сьогодні ні для кого не секрет, що діяльність українських суддів знаходиться під пильним наглядом наших друзів з США і ЄС. Через всілякі «фахові групи» та громадські організації західні куратори збирають інформацію на корупціонерів в юридичному середовищі, щоб вичистити їх із складу судів зверху до низу. З Володимиром Бутенко саме так і трапилось. Напередодні з’їзду суддів він потрапив до проскрипційних списків вітчизняних соросят, був долучений до бази з ознаками корумпованості посольства Європейського Союзу в Україні, і його «зашквар» в справі Гамана зіграв тут не останню роль. Можна як завгодно ставитися до судової реформи, яку розпочав Президент України Володимир Зеленський, але ж треба бути гідним посади і розум мати, про честь ми взагалі мовчимо.

До того ж, поки соснівскі судді вдруге міркують, чи варто розраховувати на брудні гроші громадянина Гамана, НАБУ внесла його прізвище у власний план розслідувань за іншим кримінальним епізодом, цього разу — за статтями про розкрадання державних коштів в особливо великому розмірі і незаконне збагачення, але тепер вже на рідній Львівщині. Йдеться про санаторій «Карпатські зорі» (Дрогобицький район, село Модричі), який до недавніх пір належав родині Гамана. Ще в 2017 році санаторій опинився у центрі скандалу навколо державних тендерів, під час яких Міністерства у справах ветеранів Украйни обирало санаторно-лікувальні заклади для наших воїнів та їх родин. Розслідування, як кажуть, триває.

Власно кажучи, в понеділок 6 грудня 2021 р. в Соснівському районному суді м. Черкаси відбудеться черговий, нехай і маленький, але дуже показовий екзамен вітчизняного правосуддя на адекватність та відповідність засадам правової Держави та європейського права. Будемо сподіватися, що цього разу Феміда подолає Мамону. Пильнуйте, панове! Громадськість та міжнародні спостерігачі слідкують за вами. Не радимо надавати приводу для Етичної комісії ВРП. А правоохоронні органи України будуть займатися в той час своєю справою.

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 3 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Один ответ

  1. Гамана теща живет в с.Липянка,карловский район,Полтавская область. ЧЕПУР Любовь Григорьевна! Кстати,её дочь разбила семью Гамана Петра)))
    Чепур Наталья Александровна,дешевая шлюшка)))

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

НОВОСТИ