Человек не терпит насилия!

Керівники дипмісій ЄС, НАТО та США в Україні закликають нардепів ухвалити закон про реформу СБУ

Керівники дипломатичних місій Європейського Союзу (Матті Маасікас, Антті Хартікайнен), Північноатлантичного альянсу (Вінета Кляйне) та Сполучених Штатів (Крістіна Квін) в Україні закликають народних депутатів ухвалити у другому читанні закон.

Як зазначено у статті, написаній західними дипломатами для сайту «Європейської правди», після успішного завершення реформи спецслужба зосередиться на боротьбі з тероризмом, контррозвідці та захисті державної таємниці, втративши водночас повноваження досудового розслідування.

«Центральний елемент реформи, передбачений законопроектом, – поступове позбавлення СБУ повноважень досудового розслідування. Завдяки цьому СБУ перетвориться на спецслужбу, що зосереджує свою роботу на контррозвідувальній, а не на правоохоронній діяльності. Слідчі повноваження перейдуть до правоохоронних органів, що спеціалізуються саме на розслідуванні злочинів і чия діяльність є предметом більш пильного нагляду порівняно з діяльністю спецслужб», — йдеться у статті, оприлюдненій у понеділок.

У ній наголошується, що серед інших важливих змін, передбачених законопроектом, – невідкладне впровадження тимчасової системи парламентського нагляду, яка функціонуватиме до моменту створення спеціального наглядового парламентського комітету, а також скорочення штату спецслужби до 20 000 осіб і демілітаризація більшості штатних посад служби.

«Між тим законопроект залишає відкритими низку питань. Зокрема, це надзвичайно широкі повноваження контррозвідки, що дозволяють порушувати основні права та свободи людини; збереження права на застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї; збереження ізоляторів тимчасового тримання; недостатня визначеність процедури атестації працівників СБУ, а також можливість призначення звільнених працівників СБУ без конкурсу на посади в інших відомствах», – додають дипломати.

Вони наголошують, що ці недоліки потребують доопрацювання, особливо на етапі реалізації ключових положень закону щодо посилення судового контролю і зміцнення механізмів нагляду, але вони не мають бути перешкодою для якнайшвидшого ухвалення закону Верховною Радою.

«Ми закликаємо всі політичні партії у Верховній Раді скористатися цією історичною можливістю і невідкладно ухвалити цей закон», — резюмують західні дипломати.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

Юрий Расюк – о том, как его «кружили» 8 месяцев: «Когда этот Олег начал рассказывать – «чтобы побить, это будет стоить 30 тысяч», я пошутил»

Юрий Расюк – о том, как его «кружили» 8 месяцев:...

Это захватывающая и многослойная история про зверства в подвалах СБУ, «обоюдовыгодное» АТО, цену дружбы с братвой из окружения «Мишани Косого»,…

Уволен СБУшник, записавший актера Томусяка во "враги народа"

Президент Владимир Зеленский освободил Александра Куксу от должности начальника Департамента защиты государственности Службы безопасности Украины (СБУ). Об этом свидетельствует указ…
В Україні викрили хакерів ФСБ, які здійснили понад 5 тисяч кібератак на держоргани

В Україні викрили хакерів ФСБ, які здійснили понад 5 тисяч...

Служба безпеки України встановила хакерів ФСБ, які здійснили понад 5 тисяч кібератак на державні органи України. Про це повідомив на…
НОВОСТИ