ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Корупція в Національному медичному університеті. Кумар Ашвані

На превеликий жаль, рівень корупції в Україні наразі надзвичайно високий. Це не може не впливати на її імідж в очах міжнародного співтовариства та інших держав. Прикро, що тіньові схеми використовуються взагалі у всіх сферах суспільного життя та заважають нормальному функціонуванню державних структур. Наразі хочеться зупинитися на прикладі корупції у сфері освіти, яка є однією із головних проблем нашої держави. У випадку, про який буде наша розповідь, корупційні схеми є надзвичайно зухвалими та мають міжнародний характер.

Отже, мова йде про Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця у місті Київ – столиці України.

Довгий час я працював в НМУ ім. О.О.Богомольця і хочу розповісти про корупційні схеми, які процвітають в цьому ВНЗ. Я переживаю за своє життя та здоров’я, однак і працювати так більше не можу.

Так, корупційні схеми процвітають за участю громадянина Індії  Кумар Ашвані (Kumar Ashwani), який працював при Посольстві України в Індії, його помічника  Тарун Ханда (Tarun  Handa), ректора Амосової Катерини Миколаївни та завідувача кафедри хірургії чоловіка ректора Мішалова Володимира Григоровича. Незважаючи на звільнення проректора ВНЗ Закордонець Олександра Олексійовича, який разом з Кумар Ашвані та керівництвом ВНЗ організував злочинний бізнес на території навчального закладу корупційні схеми продовжують процвітати. Мені відомо про перевірки контролюючих органів, за наслідками яких мого керівника – ректора цього ВНЗ відсторонили від посади, однак, в подальшому з перевіряючими «вирішили всі питання», крім того перевіряючим телефонували люди з правоохоронних органів з вимогою «залишити ректора в спокої», що перевіряючи і зробили в подальшому, закривши очі на злочинні схеми ВНЗ.

З розповіді одного із студентів НМУ ім. О.О.Богомольця я дізнався, що приїхати з Індії можуть лише здатні сплатити Кумару Ашвані (Kumar Ashwani) та його помічникам 7 800 у.о., нібито в рахунок плати за рік  навчання. Втім, насправді навчання коштує набагато менше, лише 4 300 у.о.

Організоване злочинне угрупування, до складу якого увійшли перелічені вище особи, замкнуло на собі всі питання щодо доступу до освіти громадян Індії в Україні, утворивши своєрідну «монополію» в цьому напрямку. Вступити до ВНЗу  без «втручання» Кумара Ашвані (Kumar Ashwani) та декількох організованих за його ініціативою фірм, зокрема   «Edu-Vita», «Edu – Swift», «Edu-Fact» неможливо. До речі, вказані фірми ухиляються від сплати податків, хоча отримуюит мільйонні прибутки, податків взагалі до бюджету не платять.

Від наведених фірм як правило особа на ім’я Світлана від імені студентів за відсутністю законних правових підстав особисто отримує потрібні документи для вступу до ВНЗ, зокрема й запрошення на навчання, що є безпосереднім «зеленим світлом» для студентів, дозволом для останніх на візит до України.  Це легко підтвердити, опитавши студентів, оскільки вони особисто НЕ ПРИЇЖДЖАЛИ для отримання запрошення, однак у ВНЗ можна отримати підтвердження, що отримували вони ці запрошення ОСОБИСТО.

Середня «ціна» для студента, щоб він не приїжджав як того вимагає закон до ВНЗ за запрошенням коштує для передачі через Кумара Ашвані (Kumar Ashwani) 1000 доларів США.

Незрозуміло, у який спосіб виявляється за можливе обходити процедуру подачі документів для вступу до ВНЗу, регламентовану Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 15.10.2015 за № 1085, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.11.2015 р. за № 1351/27796 та  Порядком організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства,  затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 01.11.2013 року за № 1541(у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 № 1272), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.11.2013 року за № 2004/24536. Так, п. 9 вказаного Порядку передбачено, що для вступу до навчального закладу іноземець особисто подає до відповідного структурного підрозділу/приймальної комісії ВНЗу заяву у паперовій формі разом з наступними документами:  документ (оригінал та його копію) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ; додаток (оригінал та його копію) до документа про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ (за наявності); академічну довідку, видану іноземним/українським навчальним закладом (у разі переведення або поновлення на навчання, починаючи з другого курсу, додається академічна довідка); оригінал та копію документа, в якому міститься інформація про зміст навчальної програми за попереднім ступенем (рівнем) вищої освіти, отримані кредити, тривалість навчання та  успішність з навчальних дисциплін при вступі для здобуття ступеня магістра або післядипломної освіти; копію паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства; поліс медичного страхування, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України;  4 фотокартки розміром 30 х 40 мм;  копію посвідчення закордонного українця; дослідницька пропозиція з обраної наукової спеціальності або завірений в установленому порядку за місцем роботи/навчання кандидата список опублікованих наукових праць і винаходів українською або англійською мовою додатково подаються при вступі до аспірантури.

Запрошення згідно з п. 2 Порядку видачі іноземцям та особам без громадянства запрошень на навчання (стажування) в Україні та їх реєстрації, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 01.11.2013 року № 1541 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 № 1272), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.11.2013 року за № 2005/24537, видаються іноземцям, щодо яких навчальним закладом надається згода на прийом для здобуття відповідного ступеня вищої, післядипломної освіти (підвищення кваліфікації, стажування), навчання в аспірантурі, докторантурі, клінічній ординатурі, лікарській резидентурі, на підготовчому факультеті (відділенні), навчання за програмами академічної мобільності або з вивчення державної мови або мови навчання.

Доцільно звернути увагу, що запрошення має отримати кожен студент особисто. Виникає питання, у який спосіб за умови, що отримує та передає документи посередник, на відповідних документах на підтвердження отримання запрошень та перетинання кордону з’являються особисті підписи студентів за відсутністю останніх під час безпосередньої передачі \ оформлення. Відомо, що за таке запрошення громадяни Індії чомусь мають сплатити 1000 у.о, хоча взагалі воно є безкоштовним. Те, що студенти не з’являлися особисто для отримання запрошень легко встановити, оскільки вони не перетинали кордон України. Вказане свідчить, що вже на цій стадії оформлення відбувається порушення чинного законодавства, що дотепер залишається поза увагою компетентних органів України.

Черга цікавих фактів щодо незаконної діяльності певного формування на території України на цьому не закінчується. Так, з метою реалізації своїх злочинних схем, які сприяють негативному іміджу України на мировому просторі, вказані вище особи створили сайт в світовій мережі Інтернет, прообразом якого став офіційний сайт Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця.

Зрозуміло, що саме для узаконення незаконно отриманих грошових коштів Kumar Ashwani почав вкладати їх в кіноіндустрію, зокрема, зйомки порнофільмів за участю громадян України.

Під приводом набору дівчат для зйомок в кіно, Kumar Ashwani  сприяє розвитку проституції, поставляючи українських дівчат в якості живого товару за кордон. Сьогодні торгівля людьми стала буденним явищем, яким нікого не здивуєш. Більш того, продаж живого товару з метою подальшої сексуальної експлуатації є одним з найприбутковіших видів «бізнесу», торгівля людьми є третім за прибутковістю «бізнесом» після продажу наркотиків та зброї. Проте, не слід забувати, що ще в 2014 році в Страсбурзі була прийнята резолюція Європейського Парламенту, в якій вказується, що проституція – насильницька або добровільна – ображає людську гідність і є порушенням прав людини і видом насильства над жінками.       

Знову ж таки, відомим є факт, що всі іспити «купляються» у цьому університеті та інколи навіть не вимагається присутність студентів на сесії. Корупційні діяння у вказаному ВНЗ полягають крім всього і у тому, що у прямому підпорядкуванні ректора університета, Катерини Амосової, працює її чоловік, Мішалов Володимир Григорович https://www.facebook.com/profile.php?id=100005951865972&fref=ts , на посаді завідувача кафедри хірургії. У цьому вбачається конфлікт інтересів. Крім того не дивно, що фактично займаючись корупційними схемами під прикриттям дружини – керівника громадянин громадянин Мішалов отримує заробітну плату у ВНЗ, а насправді працює в наступних фірмах

ПП “Інпол ЛТМ” Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 35212060 

ТОВ “Астразенека Україна” код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 37037434 

ТОВ “Санофі-Авентіс Україна”Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 35648623 

Юридична особа, зареєстрована за кордоном Найменування (англійською): PHARM RESEARCH ASSOCIATES LIMITED UK Найменування (українською): Фарм Рісерч Ассошиейтс Лімітед( Великобританія) Ідентифікаційний код: 03247443 Місцезнаходження (англійською): 500 South Oak Way Green Park Reading RG2 6AD United Kingdom Місцезнаходження (українською): 500 Саут Оак Вей Грін парк Рідінг Великобританія

Юридична особа, зареєстрована за кордоном Найменування (англійською): Les Laboratoires Servier Найменування (українською): Ле Лаборатуар Серв”є Ідентифікаційний код: [Не відомо]Місцезнаходження (англійською): 50 rue Carnot 92284 Suresnes Cedex France Місцезнаходження (українською): 50 рю Карно 92284 Сюрен Седекс-Франція 

Юридична особа, зареєстрована за кордономНайменування (англійською): INVENTIV HEAITH CLINICAL UK LTD Найменування (українською): інВентів Хелс Клінікал ЮКей Лімітед Ідентифікаційний код: [Не відомо] Місцезнаходження (англійською): Thames House 17-19 Marlow Road Maidenhead SL 6 7AA United Kingdom Місцезнаходження (українською): Таймс Хауз 17-19 Марлов Роуд Майденхед Великобританія 

Юридична особа, зареєстрована за кордоном Найменування (англійською): TALISKER PROJECT MANAGEMENT LTD Найменування (українською): Таліскер Проджект Менеджмент ЛТД Ідентифікаційний код: [Не відомо] Місцезнаходження (англійською): Orchard House Wilverley Road Brockenhurst Hants SO42 7 SP UK Місцезнаходження (українською): Орчард Хайз Вілверлі роад Брокенхурст Ханст 

Не дивно, що тому в родині маються машини лише наступних марок 

BMW X1

BMW X3

BMW X5.

Окремо слід зазначити ще один вид заробітку, де заробляє ректор та її чоловік – закупівлі послуг  у фірм з 30% відкату, зокрема, більше 10 мільйонів перераховано ТОВ «Електромережбуд-7», яка відповідно до реєстру судових рішень підозрюється у відмиванні грошових коштів  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/53612821

Крім того з суттєвими завищеннями закупляються товари у Товариства з обмеженою відповідальністю “КСЕНКО”, ТОВ “ШИМЮКРЕЙН”,  ТОВ «ПРОТЕК СОЛЮШНЗ УКРАЇНА» ТОВ «МЕДХОЛДІНГ» , середня націнка 25-40% (сумма відкату для керівництва ВНЗ). Крім того є необхідність вилучити висновки останніх аудиторських перевірок, які підтверджують вказані факти.

Окрім офіціального шляху для вступу в ВНЗ існує ще й нібито додатковий нелегальний, а саме іноземним громадянам через фірму «Ukraine Education Center» (http://www.medicine-ukraine.com) пропонується вступити до даного навчального закладу. Зв’язавшись з контактними особами, можливо домовитись про вступ до ВНЗ на будь-яких умовах, в тому числі за додаткову плату не приїжджати для отримання запрошення. Зазвичай усі ці питання вирішує посередник Mohan Pandey (+380937116735).  Ця особа вже притягувалася до кримінальної відповідальності за відправку нелегальних мігрантів. Але незважаючи на це він продовжує займатися різноманітною нелегальною діяльністю.

Однак на диво, жодної реакції на весь перелічений безлад з боку компетентних органів немає. Наведені факти змушують замислитися, куди прямує наша держава, коли на очах суспільства так зухвало реалізуються протизаконні корумповані схеми у таких масштабах та ще й у державних закладах, вочевидь за сприянням посадовців. Про те, що здобуття освіти іноземцями в нашій країні є одним з фінансових джерел, за рахунок якого нещодавно значно поповнювалась державна казна, вже й не варто згадувати, оскільки за наведених вище обставин інтерес до нашої країни з українською освітою європейського рівня останнім часом падає, обумовлюючи відтік студентів — іноземців. Так чого ж ми зможемо досягти, продовжуючи йти такими темпами у бік занепаду системи освіти та руйнуючи усі можливі способи утвердження України як демократичної, правової держави у міжнародному середовищі? Невже держава так і буде ігнорувати очевидні правопорушення?

 

Игорь Иванов, для «ОРД»

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

21.08.2017 11:56 Artem

Это массовая проблема. Кроме нее забыли упомянуть образование финансовых пирамид “Eurolife” (посредник-брокер, который впаривает страховки жизни под видом систем накопления) и ему подобных, когда от ректора, декана или заведующего кафедрой (числятся посредниками-брокерами, но красиво называют себя финансовыми консультантами” и.т.д.) идут добровольно-принудительные просьбы купить страховку себе и своей семье. Вот пример из КНТУ (Кропивницкий, быший Кировоград): “За корупцією в КНТУ стоїть «Євролайф»? | ХайВей”: http://h.ua/story/384724/


21.08.2017 21:24 Tejinder singn

They are too corrupted Guys .Ashwani ,Tarun and Mohan pandey ,All should be put behind bars . They are criminals !!!


22.08.2017 16:19 Шевченко

всем пох#й.


22.08.2017 17:22 Ну и нахуя столько людей вАТО ина Майдане угробили?Всё как и было при Янеке

.


7.11.2017 9:17 Ирина Лачина

Образование о посреднической брокерской пирамиде Евролайф (Eurolife) 25 сентября 2013 14:31:53 Автор: Ирина Лачина ДДТУ, КНТУ, і не тільки: чи багато «мертвих душ» в українських вишах?

ДДТУ, КНТУ, і не тільки: чи багато «мертвих душ» в українських вишах? Студенти, які тільки числяться такими, але таємничим чином здають сесії і отримують дипломи – фальсифікація з метою продовження акредитації ВНЗ, корупційна схема, або і те, й інше? Це питання ставлять перед громадськістю, правоохоронцями та владою скандальні події в Дніпродзержинську та Кіровограді. Пошук відповіді на нього призводить до нових питань, вже зовсім з кримінальної практики: про підробку документів, фінансових пірамідах в окремо взятому вузі тощо – чим далі, тим страшніше…

У середині вересня, в розпал пристрастей по каліфорнійському «біженцю» Петру Мельнику, загальну увагу до теми корупції в українських вишах привернув новий скандал – цього разу у Дніпродзержинську. Викладач місцевого державного технічного університету голодувала на сходинках закладу на знак протесту проти махінацій керівництва з «мертвими душами» які, на її думку, мають місце, та бездіяльності правоохоронців з цього приводу. Трохи раніше схожа історія трапилася в Кіровограді, але була обділена увагою широкої громадськості. Поставлені в один ряд, події в ДДТУ і КНТУ (Кіровоградський національний технічний університет) наштовхують на думки про існування системної практики видачі нічим не обгрунтованих дипломів про вищу освіту деякими українськими вузами людям, які жодного дня в них не вчилися. І швидше за все, дуже не задурно. Подальший збір інформації розкриває глибинні шари економічного життя університетського керівництва, що залишаються за рамками офіційних бюджетів і фінансових звітів .

ДДТУ : «Із 25 осіб на заняття з’являються 3-4»

Після виходу сюжету про викладачку Дніпродзержинського техуніверситету Тетяну Тихонцеву на регіональному телеканалі “34” новина набула широкого резонансу, і активно обговорюється в мережі. Пропрацювавши у закладі 25 років, жінка вголос заговорила про махінації, що нібито мають у ньому місце, і, за інформацією інтернет-ЗМІ, навіть написала близько 12 заяв до прокуратури. Зокрема, спілкуючись з журналістами, Тихонцева повідомила, що, на її думку, серед студентів університету – велика кількість «мертвих душ», а стипендіальний фонд став об’єктом застосування різних тіньових схем. За словами викладача, з групи в 25 осіб на заняття з’являються 3-4 учні. Піти на відчайдушні кроки її змусили утиски, образи і приниження з боку керівництва, стверджує Надія Іванівна. Останньою краплею стало , те що викладач, фактично, не отримала навчальне навантаження на поточний навчальний рік.

«Проблема з’явилася одразу після того, як я під час акредитації не стала підписувати незаконні відомості. У відомості вносили «мертві душі». Студентів, які числяться, але на заняття не ходять» , — цитує Тихонцеву censor.net.ua.

Повідомляється також, що після того, як історія набула широкого розголосу, прокуратура, нарешті, передала розслідування за озвученими фактами в один з районних відділів МВС Дніпропетровщини для розслідування. На сьогоднішній день ведуться слідчі дії, викладач надала документи, які цікавлять слідство, — повідомляє регіональний ресурс kstati.dp.ua.

Те, що правоохоронці хоча б формально відреагували на заяви про корупційні порушення тільки після того, як вони стали надбанням ЗМІ — симптоматично . Як і те, що у ректорату ДДТУ для журналістів знайшлася «альтернативна версія» подій: мовляв, Надія Іванівна самовільно прийняла у студентів двох груп іспит за гроші, а коли отримала догану, почала ходити по судах і звертатися до міліції…

Чи побачимо ми коли-небудь результати розпочатого міліцейського розслідування за фактами, озвученими Тіхонцевой, сказати складно — з врахуванням української специфіки. Однак, варто відзначити, що описана нею практика аж ніяк не унікальна. Про «мертвих душ» серед студентів, і можливі зловживання, про які свідчить їхня наявність, подейкують не тільки у зв’язку зі скандалом у Дніпродзержинському технічному.

КНТУ: «Як же вони здавали сесію?»

Дуже схожу історію близько місяця тому розповів на прийомі у кіровоградського губернатора Андрія Ніколаєнка один з працівників Кіровоградського національного технічного університету. Шанована людина, викладач з ім’ям, добре відомим в Кіровограді, пред’явив губернатору копію журналу однієї з університетських груп. Згідно з якою, його заняття регулярно відвідували тільки 2-3 студенти випускного(!) курсу бакалаврату КНТУ. Природно, що всі інші наприкінці року були не атестовані, і виникло логічне запитання: як же вони здавали сесію, і яким чином були до неї взагалі допущені? Самостійно відповісти на це питання викладач не може, оскільки до початку сесії був… відправлений на пенсію, і в університеті вже не працював.

До слова, трохи раніше у Кіровограді були публічно озвучені і оприлюднені в ЗМІ повідомлення про результати опитування, проведеного кіровоградськими роботодавцями серед недавніх випускників денного стаціонару «одного з місцевих технічних ВНЗ». Так, згідно з даними, зібраними із відповідей 51 випускника 5 останніх років, 23% з їх одногрупників ні разу не були на заняттях чи бували на них вкрай рідко, але в підсумку отримали дипломи.

Озвученими фактами керівник області дуже зацікавився, — повідомляє офіційний сайт Кіровоградської ОДА, а підняті питання триматиме на особистому контролі. Також Ніколаєнко пообіцяв ректору КНТУ серйозну розмову, «не виключено, що і в присутності Міністра освіти і науки України» (цитата). Чи відбулася така розмова, і з яким результатом – наразі невідомо. Зате моніторинг інтернету і бесіди з джерелами в колективі кіровоградського технічного університету дав поживу для роздумів на набагато серйозніші теми, ніж стан навчальної дисципліни в його стінах.

Справжні дипломи – несправжнім студентам ?

Люди, близькі до університетського середовища Кіровограда, до яких ми зверталися за коментарями з приводу «мертвих душ» у національному технічному, на умовах анонімності говорять про організовану систему, яка нібито координує вчинення корупційних дій працівниками КНТУ – як на етапі прийому студентів до закладу, так і безпосередньо в навчальному процесі.

Так, дехто з опитаних нами стверджує: для того , щоб отримати диплом про вищу освіту у виші, вчитися там зовсім не обов’язково. Досить просто купити наполегливо пропоновану і вельми недешеву страховку у представників страхової компанії EUROLIFE Ukraine з числа співробітників університету, забезпечивши для них нарахування необхідних бонусів. Оскільки структура компанії побудована за принципами мережевого маркетингу, тобто піраміди, в припливі внесків і нових агентів зацікавлені всі її учасники. Звідси – змова мовчання на кшталт сицилійської омерти. Говорити «про це» погоджується дуже небагато — головним чином ті, хто вже не має формальних стосунків з університетом…

Варто зазначити, що кілька років тому за наказом Міністерства освіти і науки України в усіх державних університетах заочні факультети були ліквідовані, і в більшості вузів заочників розподілили на відповідні факультети денної форми навчання. В КНТУ пішли іншим шляхом — створивши Центр заочної та дистанційної освіти. Його керівником був призначений колишній декан заочного факультету, за сумісництвом — директор 6-го рівня згаданої страхової компанії Євген Солових. Хоча після впровадження ЗНО нажитися на прийомі до вузу після середньої школи стало практично неможливо, «страховики» з КНТУ, на думку тих, хто мав з ними контакти, знайшли нові можливості.

Сьогодні « через страховку» студенти нібито зараховуються на скорочену (денну та заочну) і заочну форму навчання, а також до магістратури, де сертифікат ЗНО не потрібний, — стверджує одне з джерел, а особливим попитом, звичайно, користуються державні (безкоштовні) місця на дефіцитних спеціальностях. Дехто стверджує також, що прийом на ці спеціальності здійснює приймальна комісія за списками, затвердженими людьми зі страхової мережі Солових, серед яких – більшість деканів та завідувачів кафедрами…

Надалі викладач-страховик стає куратором, який «веде» застрахованих ним студентів протягом встановленого терміну навчання. На плечі куратора лягає турбота про те, щоб у клієнта стояли оцінки за всіма необхідними атестаціями, заліки та іспити, аж до видачі на руки диплому — ходити до університету йому вже нема чого.

«Чорний» документообіг

Дехто з людей, що останнім часом мали стосунки з університетським “істеблішментом”, стверджують, що своїми очима бачили листи академічних заборгованостей (так звані «хвостовічкі») деяких студентів з усіх предметів сесії на одному аркуші (чого бути в принципі не має), причому «ноги» цим «оптовими хвостовічкам» прилаштовують не самі студенти, а люди Солових (наприклад , голова профкому), а відмітки в них далеко не завжди ставлять викладачі, які вели відповідні курси. По суті, мова йде про можливу масову підробку документів, необхідних для отримання дипломів про вищу освіту.

Більше того, говорять і про можливе зарахування на заочну форму навчання людей, які зовсім не мають підстав для вступу до вузу, тобто документів про освіту. У цьому випадку використовується підроблений диплом іншого вузу, який знищується по закінченні терміну «навчання» заочника і вручення йому вже повністю легального, хоча, знову ж таки, нічим не обгрунтованого диплома КНТУ, — стверджують деякі з колишніх “заочників”. У той же час, копії «липових» документів повинні зберігатися в університетському архіві, а значить, зловживання може розкрити будь-яка серйозна перевірка — потрібно тільки знати, що шукати, і хотіти це знайти.

Звичайно, само собою виникає питання про роль в тім, що відбувається, вищої посадової особи закладу. В якому, якщо вірити людям зсередини, багато років процвітає організована корупційна система. Якщо говорити про Михайла Чорновола, який вже 17 років очолює кіровоградський техуніверситет, то в його обізнаності всі наші співрозмовники впевнені. А от щодо ролі в «системі» — ні. Деякі й зовсім вважають ректора кіровоградського університету на сьогоднішній день просто ширмою, «зіц-прєдсєдатєлєм» , позбавленим де-факто реального впливу та адміністративних функцій у навчальному закладі, всіма процесами в якому керують зовсім інші люди.

Страхова «система»

Реальним керівництвом різні джерела на сьогодні вважають первинну організацію страхової компанії EUROLIFE Ukraine, створену в КНТУ Євгеном Солових близько 15 років тому. Про неї досить багато написано тут, тож обмежимося частковим цитуванням вже оприлюдненої статті:

«Заробітки в «Євролайф», що працює за принципом мережевого маркетингу, тобто піраміди, ростуть в залежності від місця працівника в цій піраміді…

А тепер уявімо, що в зростанні такої піраміди зацікавлені люди, у підпорядкуванні яких — чималий колектив бюджетників. Наприклад, хтось із керівників великого університету, від яких залежить доля його працівників. А при бажанні, може напряму залежати успішність, а то й питання про подальше навчання декількох тисяч студентів…

Звичайно, страхування життя саме по собі є законним. От тільки методи переконання купити страховку виходячи, з, наприклад, 500 доларів в рік на 10(!) років (розриваючи договір до строку, втрачаєш більшу частину вже вкладеного), можуть бути різними. Питання: скільки із застрахованих, особливо — студентів, пішли б на дуже солідні для небагатого Кіровограда витрати заради далеко не першочергової потреби, якби їм настійно не рекомендували це люди, від яких залежить їхня університетська доля? І ще одне: наскільки необхідними вважали б ці видатки викладачі, які постійно скаржаться на маленьку зарплату, якщо б страховка не пропонувалася їм, приміром, в якості гарантії їх подальшої роботи у ВНЗ?»

ДДТУ, КНТУ, …?

Поставлені питання для КНТУ, який останнім часом загруз у скандалах з хабарами, «чорнухою» на виборах ректора та іншими неприємними речами – більш ніж актуальні. Ставлення абітурієнтів та їх батьків до вузу вже сьогодні є досить показовим: за останні шість років набір на денне відділення КНТУ скоротився майже на 40%. Якщо в 2007-му на ньому навчалося 5026 студентів, то у минулому учбовому році — тільки 3168.

Відповіді ж на всі ці питання, схоже, напряму пов’язані з піднятими темами університетської корупції та «мертвих душ», і актуальні також, як мінімум, для ДДТУ. І хто знає, для скількох ще українських вузів – у яких поки що все тихо…

Ясно одне: якщо ситуація у вищій освіті України хоч наполовину така, як говорилось вище, ні про яку якість цієї освіти мова йти вже просто не може. Як і в цілому про підготовку кадрів і майбутнє української держави, яка дуже скоро опиниться в руках сьогоднішніх і завтрашніх випускників…


Комментировать