ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS НАДКОНСТИТУЦІЙНА КРИЗА

В історії України були різні політичні кризи. Найбільша – за часів Кривавого Президента, коли політична система була зруйнована на користь передачі країни у зовнішнє управління Росії.

Але принаймні українська громада тоді була достатньо активна, щоб цьому опиратися.

Нині в Україні незвичайна політична криза, бо мова йде про злочинні дії Президента, корупцію значної частини Парламенту, корупційне зміщення Уряду Яценюка і відповідно незаконне обрання Уряду Гройсмана, обґрунтовані підозри щодо Голови НБУ, підозри про корумпованість деяких представників ЦВК – на тлі громадської втоми, апатії та зневіри.

Безглуздо доручати розслідування злочинів Президента та значної кількості депутатів Парламенту Прокуратурі чи СБУ, бо вони під Президентом.

Безглуздо створювати розслідування злочинів Президента та значної кількості депутатів Парламенту Тимчасовій слідчій комісії Парламенту, бо це призведе лише до затягування та до внутрішніх парламентських конфліктів і не дасть жодного результату.

Безглуздо сподіватися на адекватне висвітлення цих злочинів у впливових ЗМІ, бо всі вони належать олігархам – безпосереднім вигодоотримувачам від злочинних дій Президента та значної кількості депутатів Парламенту.

Вочевидь НАБУ теж затягуватиме розслідування, бо мова йде про корупцію всієї політичної системи.

Зверніть увагу – ні Президент, ні депутати з так званої Парламентської Коаліції не дали адекватної оцінки скандальних звинувачень Онищенка – вони ігнорують чи відмахуються від цих звинувачень, коли навіть окремі депутати закликають їх дати оцінку. Цей скандал також не став приводом для реакції Президента, Зборів Коаліції, засідання РНБОУ, засідання Уряду чи хоча б заяви СБУ. Лише парламентська опозиція та депутати від НФ (в рамках своєї зацікавленості щодо корупційної відставки Яценюка) наполягають на створенні ТСК в Парламенті.

Мета цієї бездіяльності влади очевидна – замовчати і спустити на гальмах скандал з корумпованим Президентом та корумпованою значною кількістю депутатів Парламенту, як це вже було зроблено з панамськими офшорами, як це вже було зроблено зі спробою поновити громадський тиск у річницю початку Революції Гідності (дискредитація громадських протестів нібито виконанням фейкового плану “Шатун” та провокаційно організованою проплатою маргінальних нереволюційних учасників, про яку розказували по телебаченню).

Нинішня українська влада показала свою здатність каналізувати офшорний скандал, на наших очах ігнорує злочинний характер публічно оприлюднених електронних декларацій посадовців, вона перейшла у наступ на громаду, створивши набір провокації під загальною назвою “Шатун”, відвертаючи можливі громадські протести в річницю початку Революції Гідності. Тобто українська влада налаштована на свій захист, не гребуючи нічим і використовуючи провокації так, як це роблять в Росії, – тобто в неї навчилася.

Відтак українська громада не вірить в здатність правлячого класу в особі Президента, більшості депутатів Парламенту, силових органів та контрольованих олігархами ЗМІ адекватно проаналізувати ситуацію та достойно вийти з неї. При цьому українська громада апатично та приречено спостерігає нинішній скандал, вважаючи його схожим на попередні.

При всій схожості цієї політичної кризи на всі попередні нинішня криза не є ані політичною, ані конституційною кризою. Це Надконституційна криза.

Нинішня Конституція не передбачає жодних норм, як діяти в такій ситуації, коли є явні докази злочинів Президента та значної кількості депутатів Парламенту, докази незаконного і корупційного обрання нинішнього Уряду та діючого Генерального Прокурора, підозри у злочинній діяльності НБУ, підозри про корумпованість деяких представників ЦВК, окрім як повне дострокове переобрання (перепризначення) виконавчої та представницької гілок влади та радикальна реформа правової системи.

Окрім того, що найбільш важливо, надконституційна криза означає неможливість подальшого існування цієї політичної системи в Україні. Тобто в наявних політичних правилах правлячий клас не може подолати кризу, її продовження призводить лише до подальшого зростання корупції, здирництва та хаосу в Україні. Позиція революційних змін має вийти на рівень вищий за Конституцію, щоб повністю люструвати правлячий клас та змінити Конституцію України.

Є два сценарії виходу з цієї Надконституційної кризи.

Сценарій парламентський.

1. Гуртування здорових сил Парламенту поза їх фракціями у Антикризову Коаліцію з публічним статусом (не шляхом кулуарних домовленостей) задля виходу з Надконституційної кризи.

2. Прийняття нового виборчого закону.

3. Призначення нового складу ЦВК.

4. Прийняття закону про імпічмент.

5. Прийняття закону “Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України”.

6. Призначення дострокових перевиборів Парламенту та Президента (або хоча б призначення перевиборів Парламенту, тоді новий Парламент має одразу ж розпочати процедуру імпічменту).

7. Новий ЦВК першим своїм кроком одразу ж робить публічний запит до мінюсту США про список народних депутатів України, що підозрюються у корупції, і забороняє їм обиратись у наступний Парламент.

8. Дострокові парламентські перевибори.

9. Новий Парламент призначає Тимчасову слідчу комісію, яка і розслідує явище корупції Президента та депутатів колишнього Парламенту.

10. Новий Парламент оголошує імпічмент та призначає дострокові президентські перевибори.

11. Новий Парламент приймає наступні закони: 1) Закон про скасування недоторканності народних депутатів, суддів та Президента (після реформування всіх силових органів); 2) Закон про обмеження депутатського терміну одного рівня до 1 каденції з забороною на подальше балотування у депутати цього рівня; 3) Закон про виборність суддів, прокурорів, начальників поліції усіх рівнів (шерифів); 4) Закон про відклик депутатів, суддів, прокурорів, начальників поліції усіх рівнів (шерифів); 5) Закон про відкриті партійні списки з обов’язковим обнародуванням не пізніше, як за 2 місяці до виборів; 6) Закон про кримінальну відповідальність за кнопкодавство і підтасовку результатів виборів з довічною забороною займати виборчі посади та посади у виборчих комісіях; 7) Закон про заборону балотуватися на виборчі посади особам, що: були агентами КДБ, або іноземних спецслужб; мали кримінальне минуле; не можуть довести походження свого рухомого та нерухомого майна і наявних коштів.

12. Дострокові президентські перевибори.

Якщо Президент та Парламент не готові піти на дострокові перевибори добровільно, тоді потрібно на основі Конституції задіяти в Україні процес прямої демократії (5-та стаття Конституції України).

Другий сценарій є загальнонародним (загальногромадським, загальнонаціональним).

Вочевидь необхідно створювати Всегромадські (в старому розумінні – загальнонаціональні) Збори уповноважених представників місцевих громад та публічних інтелектуалів поза контролем президентської вертикалі влади на місцях, долаючи їх опір та опір Парламенту.

Також є можливим скликати Конституційні збори за вже згадуваним законом “Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України”. Тобто є можливість надати цим Конституційним Зборам не тільки повноважень розробки Конституції, але і повноважень перезаснування країни у вигляді взяття на себе повної відповідальності за зміну складу основних влад – Президента, Парламенту, Уряду.

Першим кроком діяльності цих Зборів повинен бути запит до мінюсту США про надання інформації, щоб визначити імена депутатів Верховної Ради, які підозрюються у корупції для позбавлення їх права обиратися депутатами у наступний Парламент.

Другий крок – залучення до роботи цих Зборів тих депутатів нинішнього Парламенту, які не помічені у корупції (задля легітимації більш високого рівня повноважень Зборів, які не передбачені у початковій версії Закону про нову Конституцію).

Третій крок – Збори проголошують себе тимчасовим Парламентом і виконують всі ті функції, які описані вище, – приймають новий закон про вибори, призначають новий склад ЦВК, приймають закон про імпічмент.

Четвертий крок – Збори призначають новий Уряд Народної Довіри на час виборів, обмежують всі повноваження діючого Президента, всі виконавчі функції (окрім головнокомандувача) покладають на новообраного Прем’єр-міністра, головнокомандувачем призначається інша особа з військовим званням та досвідом, яка користується довірою в армії.

П’ятий крок – призначення дострокових перевиборів Парламенту та Президента.

Після призначення дострокових парламентських перевиборів відбуваються кроки з попереднього сценарію з 7-го по 11-тий пункти (ЦВК люструє кандидатів в депутати, Новий Парламент призначає ТСК, оголошує імпічмент, призначає позачергові президентські перевибори, приймає всі згадані у пункті 10 закони).

Також Новий Парламент підтверджує чи корегує всі рішення Загальногромадських Конституційних Зборів.

Зрозуміло, що перший шлях менш конфліктний і менш ризикований, ніж другий. Зрозуміло, що другий шлях це на той випадок, коли влада не буде здатна до передбаченого Конституцією оновлення.

Але другий шлях це на той випадок, коли влада не залишить українському суспільству інакшого виходу, тобто це шлях відвернення безпосередньої загрози громадянської війни чи владних репресій, які знову ж таки породжують громадянську війну та загрозу зовнішньої агресії Росії.

Водночас нинішня корумпована влада піде на все, щоб зберегтися, а це значить, що вона може спровокувати ескалацію агресії Росії проти України. І це вже буде не фейковий план “Шатун”, а реальна агресія.

Є ще два можливих сценарії – “хунта” (військові беруть владу задля відвернення громадянської війни) і “корупційне загнивання” (яке, як свідчить досвід режиму Кривавого Президента, закінчиться саме громадянською війною).

В житті кожної країни буває час, коли відбувається вибір – жити їй чи вмерти. Такий час був в 2013-2014-их роках. Такий час знову настав зараз.

Поки в України відбирали територію, але вона хоч якось воювала і опиралася, в неї був шанс вижити.

Але тепер в України відбирають її самосвідомість і здатність до самоуправління – український правлячий клас не просто працює неефективно, він працює на шкоду країні, він фактично знищує країну.

Збереження нинішнього правлячого класу при владі не залишає Україні жодного шансу на виживання.

Аморальні та злочинні дії Президента та значної кількості депутатів Парламенту, нелегітимні Уряд та Генеральний Прокурор, підозріла політика НБУ знищують Україну зсередини.

Корупційне загнивання на тлі апатії та зневіри громади це смерть країни.

Надконституційна криза не пройде сама собою, наявні державні інститути не зможуть її подолати, бо вони повністю деградували.

Якщо українська громада не готова до тиску на владу та до жорстких рішень щодо власного правлячого класу, то вона має готуватися до суворих випробувань і драматичного кінця України.

Вибирайте, панове громадяни, – або змінюйте владу, або тікайте з України, або ховайтеся.

Скоро тут буде дуже гаряче.

Сергій Дацюк

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

7.12.2016 0:16 Слушна порада

Хунта должна быть настоящей. Военной. И это должны быть национал-патриоты.


7.12.2016 1:03 а верх - покрасить серебрянкой

что-то будет меняться тогда, когда тут будет новый Пиночет — кто знает, может сейчас, в эту зимнюю ночь родился будущий Нестор Махно (к слову, заметте — любая власть, в том числе теперешняя, замалчивает его фигуру, а ведь он наш символ свободного духа и реальный пример, что нормальная страна — возможна). а может в эту ночь где-то родился Новый Пиночет нашего разлива. через 25-30 лет будем болтаться на фонарях, причем справедливо, причем почти все, кто тут пишет. будущее за людьми, которые не знали и не видели ни советского союза, ни кучмы, януковича, ющенка, кравчука, порошенка. что-то здесь будет, но когда и что? может быть что будет пиздец, ведь мы уже чуть не проебали страну в 2014. хотя, будем надеяться, раньше всего на нас прилетит два метеорита — на москву — и мы успеем посмотреть как он на неё ебнется, а второй на нас, размером с Киев — и после этого измениться орбита Земли и все пойдет как надо, но без нас-мы будет в лучшем из миров, если он есьть конечно


7.12.2016 1:42 Порох готов залить кровью Киев

Порошенко свозит в Киев войска и спецтехнику для подавления восстания и создания небесной тысячи


7.12.2016 6:25 Володимир

Обидві пропозиції автора виходять з того, що маємо нездорову владу при здоровому народі. Автор навіть допускає, що і влада, можливо, не повністю нездорова, і в ВР можливо формування здорової більшості. Спростувати автора дуже просто: потрібно подивитись соціологію про рейтинги парламентських і позапарламентських “політичних сил”. Там на перших позиціях партії Вони, Скотиняки, і того ж давно вже, здавалось би, скомпроментованого президента. Те саме з президентськими рейтингами. Іншими словами, народ до якісно нової влади ще не дозрів. Так що будемо догнивати. Одна надія, що наш споконвічний ворог-сусід до гниє скорше, там суспільні процеси також багатообіцяючі.


7.12.2016 8:20 Володимиру

Да, народ с такой логикой обречен. У нього хата горить, а він сидить і мріє, коли у сусіда корова здохне. А может не правительство у вас плохое, а вы, раз постоянно выбираете таких мерзавцев, себе же подобных? С такой логикой, которая доминирует у абсолютного большинства населения территории бывшей УССР, государство построить априори невозможно. У дикарей, орущих толпами СУГС и скачущих на площадях с воплями “Хто не скаче — той москаль”, может быть только территория обитания, но не государство. Скачите дальше, граблей на вашем хуторе разбросано предостаточно.


7.12.2016 9:15 Тому, кто писал Володимиру

Народ выбирал Порошенко потому что был уверен в его искренности. Вспомните Майдан и настроения. За кого голосовать? За рыга Бойко? За петуха Ляшко? За Юлю-воровку? Гриценко еще был, наверное был самый достойный из всех, но все усомнились в его возможностях. Выбрали Пороха, его хорошо подвешенный язык, и поддержку его лично из-за океана. Порох оказался предателем, и нас и заокеанцев. Народ тут ни при чем, он со своей стороны поддержал демократические силы и выгнал рыга-Януковича, своими силами сдерживал агрессию Кремля, сам себя кормил и еще пустой бюджет наполнял. Ну вот скажите, если бы Порошенко не решил удесятерить свои капиталы и все-таки начал бы борьбу с коррупцией, уволил бы всех судей, разогнал коррупционное болото в Прокуратуре, то сейчас бы было все по-другому, согласны?


7.12.2016 9:45 Володимир

Народ “прі чьом”. Хіба не можно було зробити правильний висновок щодо ЛаскавогоМєрзавца, спостерігаючи довгий час за його політичною кар”єрою? Знаючи, що він був засновником Партії регіонів? Був разом з Медведчуком в СДПУ (о)? Засвітився на плівках Мельниченка? Яскраво проявив себе під час правління Ющенка? Забули вже, як цей Альхен терпляче стояв поряд з трибуною, з якої покійний Зінченко звинувачував його в корупція? Можливо, він позитивно зарекомендував себе на посаді міністра економіки в уряді Азарова? І, знову ж таки, рейтинги, рейтинги….. Там ті самі граблі. Кацапи, звісно, можуть злорадствувати. Та наше щастя в тому, що вони у своїх очах колоди не помічають, та стрімко йдуть до краху.


7.12.2016 10:16 для 9-15 и 9.45

Ну это пэрэмога — смена прэзидентов. А аргумент то какой убийственный:мы, наивные поверили пороху за его сладкие слова и ПОДДЕРЖКУ ИЗ-ЗА ОКЕАНА (а он нас обманул, и самое обидное, обманул добрых заокеанских дядечек, которые привели его на трон) ПИПЕЦ полный в головах элехтората. Причем результат этих смен виден даже невооруженным глазом: за 25 лет скатиться до уровня затрапезных африканских стран — небывалое достижение. При таких экспериментах и до конца страны уже недалеко. С такой политикой государства народ, населяющий территорию бывшей УССР, разбегается куда глаза глядят ( за годы незалежности население с 52млн уменьшилось до 40млн и ни одна тварь не заговорила, что это геноцид). А кто не в состоянии уехать в любую иную, достойную для жизни страну, ненавидит избранную им накануне власть и регулярно устраивает “рэволюции”, приводя к власти очередных кровопийц. У вас сначала Ю-ЩЕН-КО и сопли радости, затем ЮЛЯ с теми же зелеными из носа, потом ПОРОШЕНКО, но теперь уже с кровавыми соплями. При этом продолжать верить этим проходимцам, поддерживая все их начинания. А над этим — заветная мечта — безвиз, чтобы подешевле свалить из созданной вашими ручонками деревенской идиллии в вышиванках и больше туда не возвращаться, а любить нэньку издалека, моя сортиры у Эуропе при этом напевая гимн, завернувшись у жовто-блакытнэ и крича СУГС. Ну как, не душит вас горечь за ту страну, которую вы просрали?


7.12.2016 10:24 Семен

Автор сочинил утопию или изложил свои хотелки выхода из задницы. Однако из оной выхода не бывает. Уровень общественного сознания толпы ниже плинтуса. Способность самоорганизации толпы — импульсная. Проходит мгновенный сигнал — и снова моя хата с краю. В истории Украины таких импульсов было всего несколько и все они слишком быстро показывали неполноценность народа, как самостоятельного субъекта. Даже национальная составляющая, являющаяся во многих народах основополагающей государственности, у нас фейковая. До обеда позвиздели и разошлись каждый своё сало жрать. Потом столетия ищем виновных. Мы снова пытаемся решить вопрос, который со времён Богдана не смогли решить. Причём факторы влияния были разные, а причина одна и таже — неспособность народа к самоорганизации. Таким образом, сегодняшняя действительность является последней фазой или распада государства, или введения внешнего правления под протекторатом и скорее всего России. Этот конец мы увидим уже к средине следующего года.


7.12.2016 10:55 Володимир

Ми нашу країну поки що не “просралі”. Якщо після декількох століть етноциду ми ще живі — то є шанс, що житимемо і далі. Ти, убогий, на себе подивися. Ось ви свою рашку дійсно “просралі”, але кумедно те, що цього поки що не помічаєте. Що у вас є, “жизнєспособноє государство”? В чому ж його “жизнєспособность”? Це ж ти раніше називав тільки один критерій цієї самої “жизнєспособності” — прихопити у сусіда частину його території у складний для сусіда момент? Далі що? Ця тільки що захоплена територія менш, ніж за три роки стала для вас “нєподйомной ношей”. Скажіть спасибі нашим баригам, що ми Крим відключили від енергії не відразу після анексії, а Донбас і досі утримуємо. Куди поділися ваші трильйони (!!!) доларів від нафти і газу? Чому за цей час Китай вирвався у світові лідери, а ви скотитися до рівня країн третього світу? Чому з цього “жизнєспособного государства” тікають люди і капітали? Чому його “актив” надає перевагу лікуванню в лікарнях “загнівающєй гєйропи”, а витрати бюджетні на лікування місцевих “лохов” на наступний рік скорочує на третину? Там же навчає своїх дітей? Чому народ в енергетичній наддержаві збирає копійки старикам на дрова? При цьому у країні, столиця якої є найбільшим мусульманським місті у Європі, насаджують православнуте (не православне) мракобісся. А ресурси на платежі контрибуції Чечні вже закінчуються…..


7.12.2016 10:58 Автору для 9-15 и 9.45

Что ты предлагаешь? Вернуть Януковича? Не рыпаться? Не говорить о коррупции если она есть?


7.12.2016 11:35 прохожий

Какая бурная дискуссия. А дежавю не напоминает? “Народная комиссия”, “Снятие неприкосновеннсти” и.т.п. Следует признать, что организовывается “порошенкогейт”, детонатором которого является онищенко. Досрочные выборы пробует запустить путин, посредством тимошенко.


7.12.2016 11:52 v.pupkin

eto radyet. taki sdobuli.


7.12.2016 11:52 Степовик

Все мы чувствуем приближение развязки. Интегрированное управление государством отсутсвует от слова вообще. Милитаризация внешней / с отказом НАТО вовлечься в конфликт в горячей фазе / и внутренней / при искусственной вентиляции банковской системы падающими возможностямиМВФ / , сыграет с нами исторический пасьянс столетней давности. Спасение нашей страны заложено в возможности продолжать исключительно политику нейтрального государства с согласия ведущих геополитических игроков КНР, США и России. В противном случае наблюдайте за развязкой сирийского узла и интерполируйте на наши степные просторы и добиваемые вандалами леса. Степов


7.12.2016 11:56 Степовик

Все мы чувствуем приближение развязки. Интегрированное управление государством отсутсвует от слова вообще. Милитаризация внешней / с отказом НАТО вовлечься в конфликт в горячей фазе / и внутренней / при искусственной вентиляции банковской системы падающими возможностямиМВФ / , сыграет с нами исторический пасьянс столетней давности. Спасение нашей страны заложено в возможности продолжать исключительно политику нейтрального государства с согласия ведущих геополитических игроков КНР, США и России. В противном случае наблюдайте за развязкой сирийского узла и интерполируйте на наши степные просторы и добиваемые вандалами леса. Степов


7.12.2016 12:13 Никогда!!!

Депутатская неприкосновенность? Пусть так,но только на время сессии и в зале ВР. В остальное время-обычный гражданин со всеми обязанностями.Судейская? Аналогично-на время нахождения в зале суда и принятия решений,а дальше общегражданская ответственность.Но никогда,слышите,никогда так не будет. У них безнаказанность уже впиталась в их черные души.


7.12.2016 13:44 Володимир

Для 10-58. Я б хотів “рипатися”, і вважаю, що це потрібно робити. Але у дострокових виборах не бачу сенсу. Грунтуючись на даних соцопитувань. На підході — ще гірші. Ну не дозріло ще суспільство до влади нової якості. Хто буде краще: Вона? Чи Скотиняка? Чи вчорашні регіонали? Усе, на цьому перелік значущих електоральних симпатій в Україні закінчився.


7.12.2016 14:10 для 13:55

Чувак, сразу видно, что ты ничего не понимаешь в ситуации на Украине и пишешь бредни, схожие с теми, что горланит Дима Киселев и веселая компания по заказу гостелерадио


7.12.2016 14:23 v. pupkin-13.55

respekt


7.12.2016 14:34 купите на базаре селедку и морочьте голову ей

Вся эта фигня очень напоминает УНР, когда вылезли на сцену Грушевские-Винниченки со своим сарочками и толкали такую же туфту. Потом распустили по домам мощнейшую армию и расстреляли непокорных офицеров. А дальше пришли жидокомуняки и вырезали пол-Киева. Только виселицы на Майдане и кровавое шоу для народа. Посмотрите, будут с детьми ходить и смотреть. Так ненавидят все это кодло!!!


Комментировать