Человек не терпит насилия!

«Змішались в купу коні, люди…»: як російська ФСБ вербує своїх агентів

ob 02 red 23 html m414407f

Проти українського бізнесмена Олексія Бутенка, власника Іванківської ТЕС, діє не просто організоване злочинне угрупування. До його складу входять добре навчені агенти Федеральної служби безпеки РФ, які протягом більш ніж сімнадцяти років виконують завдання російських спецслужб в Україні. Зокрема, у галузі енергетики. Тому «Справа Бутенка» — не лише про бізнес, вона про національну безпеку української держави.

Цькування Бутенка

У першій частині нашого розслідування ми розповіли про те, як злочинна група у складі колишнього голови СБУ Ігоря Калініна, екс-керівника МВС України Миколи Білоконя, тіньового дільця Віталія Гордона, управляючого бізнес-активами Білоконя Сергія Дорошенка та ексголови Голосіївського суду Олени Первушиної, намагалися в незаконний спосіб заволодіти Іванківською ТЕС, що належить українському бізнесмену Олексію Бутенку. 

Злочинці діяли зухвало та вкрай цинічно. Протягом декількох років їм вдалося заблокувати в судах майно та ділову активність Бутенка. Проти бізнесмена та членів його родини були застосовані численні залякування та брудні інформаційні кампанії. Грошей не жаліли: для розповсюдження фейкових новин про Бутенка та Іванківську ТЕС залучили сумно відомого медіа-кілера Олександра Дубінського (наразі – народний депутат України, заарештований за підозрою у державній зраді).

ob 02 red 23 html 2d669c29

Бізнесмен Олексій Бутенко

До «знищення» Бутенка також були залучені корумповані прокурори та судді. На сьогодні всі справи проти бізнесмена слухаються в Голосіївському суді Києва, який не має жодного відношення ані до сторони звинувачення, ані до сторони захисту. Але колишня голова суду Олена Первушина давно дружить з членом ОЗУ Калініним. На жаль, українські правоохоронні органи у «справі Бутенка» виявилися або зовсім безпорадними, або «захищають» тих, хто платить, тобто злочинців-рекетирів.

Своє завдання ми вбачаємо в тому, щоби донести до громадськості, політичних еліт та частини правоохоронців, що залишилися вірними присязі, важливе повідомлення: під час війни в Київській області діє організована російська агентура, мета якої – блокування роботи підприємств, що мають стратегічне значення для обороноздатності України та руйнація таким чином українського економічного потенціалу. Наразі цій групі вдалося зупинити роботу приватної Іванківської ТЕС, яка може забезпечувати електроенергією принаймні шість районів Київщини.

Профайл ФСБ 

На щастя для нас і на нещастя для злочинців у російських та українських відкритих джерелах зберіглося чимало інформації, що проливає світло на всіх персонажів ОЗУ. За її допомогою нам вдалося скласти декілька важливих пазлів до загальної картини під назвою «справа Бутенка». Ми спочатку недооцінили роль, яку відігравав Дорошенко в розправі над відомим українським бізнесменом, але знайдена інформація свідчить, що він на сьогодні є однією з центральних фігур злочинного угрупування й активним агентом російської ФСБ.

ob 02 red 23 html m1fc8b57

Сергій Дорошенко

Поінформовані джерела, як в Росії так і в Україні, припускають, що Сергій Дорошенко був завербований російськими спецслужбами у 2006 році. До моменту вербування Дорошенко майже рік доглядав та управляв активами біглого екс-очільника МВС Білоконя, з яким у нашого «героя» сформувалися дружні стосунки не тільки через бізнес-інтереси, а й через пристрасть до коней. У Білоконя була чимала конюшня, тому після його втечі в РФ Дорошенку довелося не тільки управляти бізнесом генерала, а й займатися його конями. Частину з них, ймовірно, найбільш цінних, було переправлено до Росії, інші – залишилися в Україні під опікою Дорошенка.

За рік відсутності в Україні у Білоконя був час пересвідчитися в надійності Дорошенка. Останній, щоправда, працював на свого «шефа» не безкоштовно. Окрім грошової винагороди за управління бізнесом, Білоконь переписав на Дорошенка великий приватний будинок в селі Хотів, що в Обухівському районі на Київщині. Важливо зауважити, що всі біглі українські високопосадовці одразу опинялися в РФ під щільною опікою ФСБ. Кожен мав відігравати свою роль у планах російських спецслужб щодо України. Генерал-полковник Микола Білоконь не став виключенням з цього правила.

ФСБ ретельно вивчила всі контакти біглого генерала. Особливу увагу приділяли особам, через яких можна було розширити агентурну сітку на українській території. Росіянам були необхідні агенти з високими комунікаційними здібностями й чималими контактами серед українських бізнесових еліт. Сергій Дорошенко ідеально підходив під профайл ФСБ, тому було вирішено за допомогою Білоконя здійснити його вербування. Для реалізації цього завдання біглий екс-голова МВС запросив Дорошенко в 2006 році до Росії взяти участь у престижному кінному турнірі.

Віп-туса в «Завідово»

Офіційно турнір мав назву – змагання по конкуру на Кубок «Завідово». З назви зрозуміло, що місцем проведення турніру став супер елітний заміський комплекс «Завідово», що під Москвою. З відкритих джерел відомо: «Завідово» знаходиться в управлінні міністерства закордонних справ Росії, на його території розташовано близько 50 будинків для віп-персон. Об’єкт відноситься до режимних й охороняється федеральною службою охорони РФ. Отже в «Завідово» окрім обслуговуючого персоналу не може бути випадкових відвідувачів. Також на території комплексу розташований кінний клуб із стайнею, майданчиками для вигулу коней та проведення кінних змагань. 

ob 02 red 23 html 5b4decee

Кінні змагання у «Завідово»

Головним «діамантом» серед запрошених «віпів» був Сергій Ястржембський. З 2000-го по 2008 рік він працював помічником президента Росії Владіміра Путіна, очолював управління з надзвичайних інформаційних ситуацій. Широкій публіці Ястржембський запам’ятався, як публічний спікер адміністрації президента РФ, який висвітлював катастрофу підводного човна «Курськ», терористичний акт у театральному центрі на Дубровці, а також так звану контртерористичну операцію в Чечні. На кінному турнірі Ястржембський виступав на своєму коні на прізвисько Фархад.

Серед інших віп-гостей були помічені комендант кремля генерал-лейтенант Сергій Хлєбніков, голова федеральної служби статистики Володимир Соколін, голова федеральної агенції з туризму Володимир Стржалковський, а також заступник міністра економрозвитку та торгівлі Андрій Шаронов. Топовим учасником турніру від бізнес-середовища став віце-президент «Норильського нікеля» Сергій Кузнєцов. Місцеву владу на змаганнях представляв заступник губернатора Тверської області Юрій Краснов. Для віп-персон були накриті столи в семи великих шатрах. 

Розважали гостей та учасників популярні на той час в Росії співачки Альона Свиридова та Лоліта Мілявська. Окрім цього з церемоніальними номерами виступили воїни роти спеціальної варти та кавалерійського почесного ескорту президентського полку служби коменданта Кремля. Також під час турніру відбулися покази колекцій одягу для верхової їзди від провідних російських дизайнерів, прем’єрний показ зимової колекції від GUESS, автомобільний тест-драйв з бездоріжжя та вертолітний тест-драйв «Єврокоптера-130». До послуг гостей працювало VIP-казино на відкритому повітрі клубу «Європа». 

Агент ФСБ Дорошенко

Уявіть собі емоції Сергія Дорошенка, звичайного пішака, підприємця навіть за українськими мірками нижче середнього рівня, представника обслуговуючого персоналу для таких як Білоконь, від перебування на такій віп-тусовці російської еліти?! Ще вчора Дорошенко був ніким і звати його було ніяк, а сьогодні він почуває себе там як рівня впливовим політикам і бізнесменаам Росії. Його патрон, генерал-полковник Білоконь активно знайомив Дорошенка з гостями, рекомендуючи його як надійного й перевіреного часом українського бізнесмена, який може вирішувати в Україні певні питання. Скоріше за все, Дорошенко почав відчувати себе частиною чогось більшого й важливішого, це був той момент, коли амбітний чоловік розуміє, що піднявся на десять сходинок вгору по кар’єрній драбині. 

ob 02 red 23 html m67eb3354

Сергій Дорошенко верхи на коні

Для остаточної вербовки Дорошенка не вистачало яскравого фіналу. Поінформовані джерела припускають, що за задумом російських спецслужб він мав зайняти друге місце на змаганнях з конкуру для аматорів. Перше місце негласно було заброньовано за помічником Путіна Ястржембським. Але стався форс-мажор – кінь помічника президента РФ несподівано зупинився перед останнім бар’єром. Ястржембський не потрапив до підсумкового заліку, тому з потенційно другого місця на перше вийшов 44-річний Сергій Дорошенко, якого було проголошено переможцем. Помічника президента РФ нагородили кубком «за волю до перемоги», який швидко вигадали, щоби якось вийти з делікатної ситуації.

Друзі та знайомі згадують, що перемога в кубку «Завідово» геть змінила Сергія Дорошенка. Він став більш зверхнім, пихатим та жорстким. Після вживання спиртного часто казав, що він є представником російської еліти, що може одним дзвінком вирішувати питання в Росії. Поінформовані джерела стверджують, що з моменту вербовки Дорошенко навідувався в РФ кожні два-три місяці. Згодом стало зрозуміло, в чому полягав інтерес російських спецслужб до Дорошенка. Його використовували, як комунікатора російських еліт з українськими політиками та бізнесменами. Завданням Дорошенко було відібрати та привезти до Росії людей, яких потенційно можна завербувати в інтересах ФСБ.

Джерела стверджують, що попереднє, так зване «м’яке вербування» відбувалося в заміському клубі «Чумацький шлях», до складу якого входили однойменний ресторан, готель та комплекс бань. Там Дорошенко, який управляв клубом, хизувався своїми зв’язками з російською елітою та розповідав про неосяжні перспективи від співпраці з росіянами. З Росії до Дорошенка також прилітали «гості», селилися у «Чумацькому шляху» і там напряму контактували з українськими політиками та бізнесменами. Вербування активно набирало оберти до 2014 року, тобто до початку російської воєнної агресії проти України та анексії Криму.

Частим гостем Дорошенка в «Чумацькому шляху» був майбутній генеральний прокурор Віктор Шокін. Відвідував він цей клуб майже не щотижня, під пильним наглядом російського агента-коняра зустрічаючись з багатьма його «гостями». Серед таких був один з керівників газодобувної компанії «Burisma» (власником якої є бізнесмен та колишній міністр екології часів Януковича Микола Злочевський). 

ob 02 red 23 html m2b2c4e49

Марина Сєчіна, голова Федерація кінного спорту РФ

У 2018-2019 роках Дорошенко привіз декілька делегацій українських бізнесменів до Москви, де публічно проголошував російські гасла про необхідність реалізації «Мінську-2». Принаймні відомо про організацію Дорошенком двох зустрічей між українським та російським бізнесом (звісно, під наглядом ФСБ) в московських елітних клубах «Продар» та «Отрада». Формальним прикриттям цих зустрічей було конярство, але в Росії Федерація кінного спорту — непроста організація. З 2016 року її очолює перша дружина голови «Роснєфті», людини з найближчого оточення Путіна, Ігоря Сєчіна – Марина Сєчіна. 

Конярські заходи в клубах «Продар» та «Отрада» відвідували й дружина олігарха Віктора Вексельберга Марина Добриніна, Владімір Туганов,  засновник благодійного фонду ветеранів КДБ. Також був помічений сумнозвісний керівник ЧВК «Вагнер» Євгеній Пригожин. 

Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну Дорошенко замість Москви почав регулярно відвідувати Відень, де він спілкується з Білоконем, представниками російських політичних та ділових еліт, а також отримує вказівки від своїх кураторів з ФСБ.

P.S. Вкотре звертаємо увагу українських правоохоронних органів та спецслужб на злочинну діяльність організованого угрупування, до складу якого входять агенти ФСБ Сергій Дорошенко, Микола Білоконь, Ігор Калінін та Олена Первушина. Діяльність цих осіб загрожує національній безпеці України!

Далі буде…

Оцените материал:
54321
(Всего 5, Балл 4.4 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Один ответ

  1. Охуеть,статья заказана Бутенко Алексеем. Алексей,как так? Не буду копать прошлое. Последний твой проект в ,, Нафтогазе,, ,это афера по строительству котельной на щепе в г.Ахтырка. Цена 15 мл. Долларов. Я в команде на директора этой котельни,и когда вник в тему,начал задавать тебе экономические вопросы. Ты уволил меня. Документы есть ,и вся жопа этого проекта очевидна. Сколько ты украл с этого проекта? Вспомнил 2006год, Завидово? Так ты был там и жопу лизал российским олигархам,а Дорошенко конкур проходил и защищал честь Украины.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Бухие, вооруженные, с ксивами СБУ. Надеялись, проканает. И проканало…

Бухие, вооруженные, с ксивами СБУ. Надеялись, проканает. И проканало…

Снова Мариуполь. Блокпост № 1. Снова действия по инструкции. И снова «атошники» в качестве козлов отпущения… Две предупредительные очереди не…
Юрий Косюк и его «птичьи права»

Юрий Косюк и его «птичьи права»

Пока власти на фоне повышения цен ищут признаки злоупотребления монопольным положением крупнейшего производителя курятины в Украине — «Мироновского хлебопродукта», компания…
НОВОСТИ