Человек не терпит насилия!

Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського

780x1040

Олег Кулініч – колишній керівник СБУ в Криму, звинувачений у держзраді. Саме після його затримання був звільнений з посади голови СБУ Іван Баканов. Зараз справу Кулініча розглядає Шевченківський суд. Засідання в справі закрили для журналістів.

Сторона захисту каже, що це зробили після того, як сам Кулініч зачитав матеріали з флешки, яка є доказом для його обвинувачення, котрі стосувались свояка Баканова та знайомого президента Зеленського Олександра Беляєва. Водночас правоохоронці кажуть, що на флешці нема ніяких політичних сенсацій, а держзрадник Кулініч просто намагається відволікти увагу від суті справи і уникнути відповідальності.

Чи пов’язане оприлюднення даних по Беляєву із закриттям засідань для преси і чи дійсно справа Кулініча може розвалитись, розбирався Цензор.НЕТ.

Агент Котигорошко з орбіти Деркача

Олега Кулініча затримали за обвинуваченням у держзраді влітку 2022, йому інкримінують те, що він був частиною групи Володимира Сівковича, передавав дані ФСБ та перешкоджав кадровими перестановками роботі контррозвідки.

«Очевидно, що і Сівкович, і Клюєв були завербовані в Москві, і через них і їхні контакти ФСБ намагалась вплинути на ситуацію в Україні. У них був план від створення економічної та енергетичної кризи до дискредитації Зеленського, різних фейків, і багато чого з цього їм вдалося», — розповідає співрозмовник Цензор.НЕТ.

За версією слідства, Кулініч став одним з таких агентів держави-агресора під прізвиськом Котигорошко.

Одразу після затримання СБУ оприлюднила записи розмов Кулініча та Сівковича, де вони обговорюють кадрові ротації в СБУ, щоб утримати спецслужбу під контролем цієї групи осіб, а заразом і ФСБ.

Всі розмови Кулініча і Сівковича відбуваються до його поновлення в спецслужбі. І звідси питання, як він зміг там так ефективно організувати свій вплив. Хоча його біографія може частково закрити ці питання.

Олег Кулініч — випускник Академії ФСБ РФ, яку закінчив 1994 року, тобто вже в часи незалежності України, потім вже служив у Федеральній службі контррозвідки РФ. І це мало би закрити йому дорогу у СБУ. Але за інформацією ЗМІ, вчився він там зі ще одним звинуваченим у держзраді — Андрієм Деркачем, депутатом ВР багатьох скликань та сином першого керівника СБУ.

Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського 01

Подальша кар’єра Кулініча також розвивалась явно в тісних стосунках із Деркачем, і фото з чартерних рейсів, вилучені під час обшуків — тому лише зайвий доказ.

Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського 02

Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського 03

На початку 2000-х Кулініч став радником міністра палива й енергетики та енергетичного віцепрем’єра. А у 2006 році отримав посаду віцепрезидента НАК «Енергоатом», яку багато років контролював Андрій Деркач.

Як пише ZN.UA, у 2007 року Кулініч здобув посаду голови Держкомзему в уряді Юлії Тимошенко — за квотою «Блоку Литвина» й на прохання Андрія Деркача.

Далі 10 років в біографії Кулініча провисають, і раптом він знову повертається в СБУ. За словами самого обвинуваченого, це сталося після того, як він попрацював у штабі Зеленського та зблизився там з офіційним керівником штабу Бакановим. Водночас, наш співрозмовник каже, що у штабі Кулініча «не бачив», тож говорити про якийсь його вплив на передвиборчу кампанію не варто.

Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського 04

В СБУ тривалий час потайки від Баканова вели Кулініча. Слідство задокументувало передачу Кулінічем Сівковичу закритої службової інформації протягом 2019 та 2020 років.

«Планують створити в рамках цього (Управління внутрішньої безпеки, –ред) главку 13-й відділ, більш убойний. Я поки сам не розумію, але як повернусь – презентую вам», розповідає Кулініч Сівковичу в одному з фрагментів записів, які оприлюднило СБУ.

«Ну, у нас времени очень мало, я тебе скажу. Там пару месяцев реально. За эти два месяца надо быстро напихать людей и потом строить конструкцию на РНБО,иначе оно не полетит«, — ставить задачу Сівкович.

«Власне вже фрази про 13 відділ достатньо, щоб впаяти йому держазраду. Це передача секретної інформації, що ставить під загрозу роботу служби», — каже співрозмовник Цензор.НЕТ в правоохоронних органах.

«Що стосується роботи кримського управління, то він там нічого не зробив – жодного шпигуна, жодної мережі, яка б допомогла нам працювати на півострові», — додає він.

Крім записів, СБУ зафіксувала і спільні зустрічі Сівковича та Кулініча за кордоном, вже у 2021 році.

 

Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського 05

 

Слабкі місця справи Кулініча

Адвокатам Кулініча сильно зіграв на руку той факт, що від ряду деталей справи слідству довелось відмовитись. Зокрема, від твердження, що справа – результат глибокого проникнення в російські спецслужби. Хоча на практиці наші джерела підтверджують – інформацію отримали через агентурно-технічне проникнення, але наразі з питань безпеки не можна розкривати деталі. Подробиці обіцяють згодом.

Також довіру підірвало і те, що по ходу слідства якось виявилось, що згадуваний Кулінічем і Сівковичем Охотник, якого мали прилаштувати у СБУ, виявися геть не заступником голови СБУ Андрієм Наумовим, як про це писали ЗМІ. Хоча і на це джерела радять не звертати уваги – це жодним чином не впливає на доказову базу по держзраді.

Спочатку Кулінічу також інкримінували залишення місця служби та здачу півдня. Але зараз, як стверджують його адвокати, ці обвинувачення вже слідчі воліють не згадувати.

«На сьогодні колишній начальник ГУ СБУ в Автономній Республіці Крим Кулініч О.М. не фігурує у кримінальному провадженні…, в якому досліджуються обставини неналежної оборони Херсонської області, що призвело до швидкої окупації цієї території російськими військами», — йдеться у відповіді ДБР на запит ВВС.

Все це Кулініч звісно використав, щоб довести свою невинуватість.

«Чи був у мене наказ Баканова, щоб рухатися (мається на увазі передислокація з Херсону в Київ)? Підтверджую, що я його мав. І якщо проаналізувати правильність моїх дій, то я б зробив фактично те саме. Я не бачу в цій ситуації неправильність своїх дій. Поясню чому. Як ви вже, напевно, розумієте з назви органу (Кулініч очолював кримське управління, -ред.), у мене немає зони відповідальності, яка стосується материкової частини України. І зона Херсонської області, яка була залишена поперед мене – бо я виходив з неї останнім – не входить до моєї компетенції», — відповів Кулініч на питання журналістів 16 листопада щодо свого переїзду в Київ, що було одним із пунктів його обвинувачення.

За його словами, навіть в документах у матеріалах справи одним з місць його дислокації значиться адреса на Печерську. А всі рішення приймались в службовому кабінеті заступника голови СБУ Горбенка, де розміщувався штаб, і де сидів в тому числі сам Баканов.

Кулініч підтвердив журналістам, що в службі знали про вторгнення. Те, що її не хотіли чути вище – інша річ.

«Знали, не хотіли чути. Щодо безпосереднього вторгнення, станом на 1 січня 2022 фактично бойові злагодження РФ були укомплектовані та сформовані. І після цієї дати на території окупованого Криму додаткові з’єднання вже не прибували. Вони всі були розгорнуті. І якщо ви спитаєте військових – а ви ж знаєте, що з моєї справи вони отримали матеріли по Залужному, командуванню «Південь» і по Наєву– то вони скажуть, що ми чекали. Дати були різні – і в січні, і в лютому. Але зізнаюсь, оскільки ми жили в режимі постійного очікування, скажу чесно, що 23 ми дещо видихнули і вирішили, що вони підуть святкувати 23 лютого. Прилетіло 24. Але я не можу сказати, що ми не були готові з точки зору зони моєї відповідальності. Тому що ті елементи відпрацювань, які були закладені в мене, вони всі спрацювали. Я на відміну від багатьох інших не втратив особовий склад, дякувати богу, жодна справа не потрапила в руки супротивника, жодна одиниця зброї туди не потрапила, я не допустив перекосів, що, до речі, підтверджується матеріалами справи, які не хочуть визнавати ці прокурори», — заявив Кулініч журналістам.

Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського 06

Він вважає свою передислокацію в Київ цілком виправданою, і переконує, що захист столиці був важливішим.

«Це ж ви знімали сюжет і кажете, що 95% втекли?» — звертається він до журналіста. – «Підтверджую. І в мене втекли. Вдумайтесь, з Криму прийшли в дислокацію і понад 30 полковників, підполковників ноги на плечі і втекли в Західну Україну. І де вони були? Відключивши мобільний зв’язок сиділи в місті Барі, в гуртожитку спирткомбінату.

В СБУ на ці репліки Кулініча лише скептично посміхаються. «Він добре знає, куди в нього був наказ на переміщення. І це був не Київ, його чекали в іншому місті України. І він мав прибути туди. Це наче ти розраховуєш, що в тебе 3 автомати і три бійці, аж раптом один пише тобі смс, а я у горах», — каже співрозмовник видання.

За його словами, Кулініч обманює, коли каже, що частина його підлеглих втекла.

«Ніхто від нього не тікав – це неправда, а от те, що він передав зброю іншим – це вже злочин. Ви ж знаєте, що він забрав зброю у своїх і віддав тим, як сказав, кому потрібніше. Як він це визначив? Чому лишив без зброї своїх співробітників?», — запитує співрозмовник.

Ще один звинувачений у держзраді, керівник Харківського СБУ Роман Дудін написав після суду, що «24 лютого у Баканова залишилась лише одна бойова група, здатна виконувати накази, це зведена група під керівництвом О.Поклада. Після отримання команди на збір спецназу та керівників у Києві саме Кулініч очолив ДРУГУ групу, яка, до речі, складалась переважно з к-шників, які залишились в Києві і саме Кулініч почав вимагати від прибічників Малюка негайно повернутись у Київ».

«По-перше, спочатку ми навіть не знали, де Баканов. По-друге, зараз розкажу вам, як Кулініч тут керував. Вишикував він, значить, к-шників, і давай їм віддавать накази. А один стоїть і каже: «А ти хто? Які в тебе повноваження?». Він їм: «Я від Баканова». «Да? А документ покажи». От так він ними командував. Посміялись з нього, та й усе», — розповіли співрозмовники видання.

 

Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського 07
Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського 08

 

Також, за їхніми словами, і Дудін, і родина Кулініча переховувались в перші дні війни в Голосіївській Пущі, у Онуфрія. «Там у них монастир і санаторій – там вони і жили», — розповідає співрозмовник видання.

За словами правоохоронців, зараз Кулініч просто намагається використати для свого захисту певні процесуальні проколи та недоліки законодавства, а також те, що не всі деталі роботи спецслужби можна говорити на загал.

«Ви знаєте, скільки в нього при обшуку вилучили телефонів? Вісім! Так от, три з них він встиг заблокувати. Навіщо тобі блокувати телефон, якщо ти невинуватий. Є матеріали, які ми знайшли в пошті Маріни Тєрєнтьєвої, які також були на компютері у Кулініча. Це теж збіг?» — запитав співрозмовник у правоохоронних органах.

Флешка і «компромат« на Зеленського

Влітку на ВВС вийшов текст, що справа Кулініча може розвалитись. Адже вся вона будується фактично навколо записів розмов.

Розмови Сівковича з Кулінічем правоохоронці нібито відновили з видалених записів на флешці, яку за місяць до затримання Кулініча, 20 червня 2022 року, знайшли під час обшуку в будинку в Києві по вулиці Передова,5 «на третьому поверсі у квартирі, в якій ніхто не проживав».

У ДБР кажуть, що ці розмови з Кулінічем записував на свій айфон сам Сівкович. Потім ці файли передавались у ФСБ, але як вони опинились у київській квартирі – неясно. Втім у машині Кулініча знайшли жорсткий диск, на якому було 7 файлів, повністю ідентичних тим, які знайдені в порожній квартирі. Такі ж документи, до речі, знайшли у Тєрєнтьєвої, додають джерела.

Попри те, що адвокати Кулініча збираються заперечити можливість використання флешки як доказу без первинного носія, сам обвинувачуваний все ж в суді заявив, що інформація на флешці стосується не тільки його, й президента Зеленського, його дружини, глави Офісу президента Андрія Єрмака, Сергія Шефіра — помічника президента, прем’єр-міністра Шмигаля, Оксани Маркарової, яка є послом у США, ексголови СБУ Баканова. Мовляв, якщо ці матеріали дійсні щодо мене, то чому їх не досліджують щодо інших фігурантів флешки.

Між тим наші джерела переконують, що цю флешку, попри відсутність на ній якихось резонансних матеріалів, Кулініч використовує як предмет торгу. Кажуть, навіть просив відпустити себе на домашній арешт, а у разі відмови – почати зачитувати в суді записи розмов.

Так, у жовтні під час засідання суду Кулініч зачитав один з «документів» флешки про те, як свояка Баканова та приятеля Зеленського Олександра Беляєва готували до переговорів у Москві про звільнення полонених українських моряків, зокрема і на рівні міністра оборони Шойгу.

Слід зауважити, що вже від перших засідань для свого захисту Кулініч обрав контратаки. Зокрема, апелювання до того, що його за його справою стоїть Андрій Портнов, проти якого Баканов сказав Кулінічу розслідувати справу. А по-друге, це так прикривають, що звинувачений у держзраді Сівкович і сам працював на штаб Зеленського ще з 2019 року.

За словами Кулініча, за посередництва Сівковича штаб Зеленського найняв вашингтонську лобістську фірму для «покращення його репутації».

Цікаво, що про «Signal Group» інформацію вперше оприлюднила ще «Радіо Свобода» у 2019. І Зеленський тоді це заперечував.

-На флешці є багато матеріалів, не лише по Беляєву. Там на флешці містяться матеріали щодо діяльності президента, Єрмака, Маркарової, Шмигаля, Малюськи, Баканова. Беляєв як радник голови Служби також одночасно був виконавцем доручень президента, — завив Кулініч журналістам у суді.

-А ви особисто були знайомі з Беляєвим?

-Так.

-А знали про його співпрацю з представниками РФ?

-Про його співпрацю з представниками РФ не знав. Я познайомився з Беляєвим під час його участі в кампанії президента Зеленського.

-Він там брав участь як хто?

-Як один з організаторів президентської кампанії, який брав участь у ключових перемовинах. Як на території України, так і за кордоном.

-І в Росії?

-Я можу говорити лише про ті, про які мені відомо. В даній ситуації йдеться про Німеччину та Австрію.

-А ви можете підтвердити, що готувалась зустріч Беляєва та Шойгу?

-Так, але не мною.

-А він як радник кому взагалі більше підпорядковувався? Бо мені здається, що він із Зеленським дружив більше, ніж з Бакановим.

-Підтверджую вашу інформацію.

-Я не питатиму, хто такий Охотнік, але куди мали б призначити Охотніка?

-Дивіться, я вам скажу таким чином. Це як історія з Буратіно. Пише слідство, що це одна особа. А тепер виходить, що інша. Певно, вже вистачає казкових образів.

-Ми знаємо, що до Дубінського вони казали, що це інша особа. Ви в яку версію вірите?

-Чому вони закривають засідання? Якби Зеленському показали, що в цих матеріалах по ньому, по членах його родини, по Баканову. І якщо приймати за основу версію, що ФСБ збирали відомості, то питання, де їх брав Малюк – під парканом, не будучи співробітником Служби безпеки? Де ти їх збирав? Він просто реалізував схему, яка спрямована і має свою мету.

І Зеленський ще не знає, але вже є рішення Печерського суду, де він є фігурантом по 111 статті (державна зрада). Правда ж адвокати?

-Ви зустрічались із Сівковичем за кордоном?

-Ні. Я кажу ще раз. Я мав із Сівковичем контакти лише під час передвиборчої кампанії 2019 року.

Справа обвинуваченого у держзраді Кулініча: чи є там компромат на Єрмака і Зеленського 09

-А в якому статусі і чому ви з ним контактували?

-А його залучили до компанії президентської та парламентської 2019 року. Не я.

-Не Надошу, а саме Сівковича?

-Надошу залучав уже Сівкович, в якій також брала участь і керівниця АРМА.

-Ви Думу маєте на увазі?

-Так.

-А з Бакановим коли познайомились?

-Під час роботи у виборчому штабі.

А яка роль була у Беляєва?

-Комунікаційна.

-Що ви маєте на увазі? Можна координувати роботу штабів. Можна комунікувати зі ЗМІ. Наскільки я розумію, він цією роботою не займався.

-А зв’язки з іноземними партнерами, а контакти по фінансуванню..

-Російські гроші залучались до фінансування компанії Зеленського?

-Я вам так відповім. Чи залучались ресурси поза виборчим фондом? Так, залучались. За моїми напрямками російських грошей не було. Але якщо вони вибирають версію Сівковича, а він брав участь в організації фінансування, то виходить тоді що – шо ФСБ фінансувало кампанію Зеленського. Логіка така?

***

Правоохоронці кажуть, що Кулініч дарма намагається створити враження, що справу закрили від журналістів, щоб там не випливли гріхи Зеленського.

«На флешці голосу Зеленського нема. І компромату теж нема. Там от є, наприклад, один документ по Єрмаку і схемі відшкодування ПДВ, але це приклад ІПСО, які якраз і розганяла ФСБ. Там навіть цифри просто не сходяться при перевірці фактів», — каже співрозмовник серед правоохоронців.

«По Беляєву. Так там є документ є, але він цитується неправильно. Там є мінімум 4 помилки. Беляєв дійсно прагнув використати ситуацію на свою користь. Але всі зрозуміли, що він просто аферист. Зараз з ним ніхто не спілкується», — каже співрозмовник видання. І додає – якщо в документах описані якісь плани російських спецслужб, то це аж ніяк не означає, що всі ці плани були реалізовані. Тож, «зради» немає.

Віцеспікер Олександр Корнієнко так прокоментував Цензор.НЕТ участь Кулініча та Сівковича у штабі Зеленського: «Мені про участь вищезгаданих панів невідомо, в тому штабі, де працював, я їх не зустрічав, контактів не мав».

Водночас слід розуміти, що штаб був не один, і про це навіть свідчить сюжет Бігус.Інфо, який вийшов перед виборами.

«Десь перед першим туром Іван Геннадійович злітав у Штати, повернувся «іншим». Почав кудись надовго пропадати, потім завів охорону і пішли чутки, що він буде головою СБУ», — каже ще один зі співрозмовників видання, який тоді був причетний до роботи штабу.

Зараз найцікавіше, чому у справі Кулініча так досі і не допитали Баканова. Та й власне про те, а де він бувна початку війни.

Тепер же історія про те, що Сівкович працював на штаб Зеленського, може стати зручним аргументом, який постійно використовуватимуть проти президента його опоненти. І вже не важливо, підтверджена ця інформація чи ні.

Тетяна Ніколаєнко, Цензор.НЕТ Джерело: https://censor.net/ua/r3456808

 

Джерело: https://censor.net/ua/r3456808

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

34 ответа

 1. А чому Баканова не допитали по жодному епізоду, він такий же зрадник та ще й жінка з кацапським громадянством?

  Виявляється, що оточення Зе має кращу недоторканість аніж депутати та їм все можна, чого не можна іншим!!!

 2. Сьогодні слухав Володимира Цибулько. Правильні речі каже, що хмірі з НАБУ, Сєня і Саша, запровадили схему переведення вкрадених бюджетних коштів в ході вчинення злочинів в поза бюджетні! Це коли внаслідок договорняка, укладають угоду, а гроші переводять на Юнайтед 24. А після цього, вже ні Прозоро, тендерів, нічого немає. Все пролітає, як супутник Притули. Так, каже, що 40 лярдів перераховано, а всього 900 дронів поставлено? Велике запитання до зємлємера і до спецпрокурора, ви, що взагалі страх втратили? А як збитки державі відшкодовуються? Маршал Костін вже по заграніцах, Канадах, дуже хоче в посольство злиняти. А про державу в час війни хто думати буде. Чи піймали три поца перед голосуванням, теж скоро угоди, перерахування грошей. А там і доляху можна вирахувати!

 3. Костін міг би вже на Сівковича підняти провадження, які були продані. Наприклад по закупівлі рацій? Там є і інші. А то якось статейками все обходиться. Тай Бутусов і компанія пише, проте, що вже було. І так жидєнько і виборочно? Тих чіпаємо, цих ні!

 4. Арахамия рассказал, что война могла закончиться весной 2022. Нужно было согласиться на нейтралитет и невступление в НАТО.

  Но Джонсон сказал воевать решили иначе.

  1. Москалі готові все що завгодно брехати, але ми знаємо їх підступність, вони готові завжди вдарити в спину та напасти на мирну країну.
   Не Джонсон війну розпочав, а москалі зі своєю собачою мовою та їх фюрер путлер.

   1. 00-29 для чого писати вночі? Якщо хочеш в анус то не треба так багато слів, пиши прямо і тебе зрозуміють

 5. А чому не кажеш, що у кожного буде візитка Яроша?
  Але радує те, що москалі настільки налякані ВСУ, що на їх думку кожен український батальон може непомітно зі свого складу виділити 1000 вояків))))
  Москалі вже такого напридумують, що лише вони і здатні в таке вірити

 6. При Яныке бизнес среднего дохода доили,но не убивали,эти же всё выбирают под корень,чтоб ничего живого.

 7. Россия могла просто не трогать Крым и не нападать 😂 и ничего бы этого не было. Что? до 14 кто-то хотел на Москву идти кроме кучки твердолобых тягнибоков с парубиями?

  1. По указанию ОПы Ермака, народная депутат Украины от партии «Слуга народа» Марьяна Безугла призвала Главнокомандующего ВСУ Валерия Залужного уйти в отставку из-за якобы несостоятельности предоставить план замысла на 2024. Вот вам и «польза» от зелени во время войны? Такими темпами Зеленский и К° скоро вернутся к своей излюбленной теме: «Давайте просто перестанем стрелять»

 8. Ми за вас не голосували і не будемо! Заткніть пельки! Геть від військових і Залужного!:

  Це базікало, безмозгле, сиділо би стуливши рота! А те, що на Залужного кришить батон, то це питання до тих, хто голосував за нею, обираючи її в оборонний комітет ВР? Вона, що до цього була військовою, знається, що таке національна безпека, оборона? Чи її навчили лише клізми ставити? То за такі слова під час війни, потрібно і її клізму поставити! Де розслідування тимчасових слідчих комісій по дронах, закупівлях МО, снарядах, мінах? Чому не сидить Рєзніков? Чому випустили цього держиморжду із спецзв’язку? Як там себе почуває Федоров? Кому ти падло шнягу гониш? Безуглу і Федорова потрібно звільняти і під суд! Приберіть брудні лапи від Залужного! Ви його і близько не варті! Чи в нас все добре з гуманітаркою? Скільки ще не продали і грошей по кишенях не освоїли? Чи Тимошенко Кирило, великий будівничий встиг все купити в наших судах і тепер чесний? Скільки ще суди будуть застосовувати застави, угоди до злодії державного масштабу? За це ми платимо життям наших героїв! А гроші на юнайтед 24, а потім по кишенях? Де прокуратура? Чому погоджуєте угоди без врахування суспільної небезпеки вчиненого під час війни!

 9. В Генштабе рассказали, что проблема с штурмовиками самая актуальная для ВСУ, из-за стратегии сохранения техники. Мы вынуждены отправлять пехоту на штурм пешком, в следствие чего у нас очень большие потери и необходимо срочно набирать новые резервы.

  1. Так і працює москальське ІПСО. Під Авдіївкою у москалів закінчилася техніка і вони змушені кидати в психічні атаки піхоту, яка несе страшенні втрати, але у звязку з відсутністю фантазії приписують це українцям))))

   1. Так работает личинка ОПы Ермака! Ну, а то , что от неё во все стороны несёт говном — это само собой причитающееся.

 10. Для 73% головне, що не барига Порошенко. А поставки деталей в рф при Зеленському — ну і що, зате не втік!

 11. Все военные в один голос заявляют, что оборона Авдеевки бессмысленна и вымывает резервы ВСУ, но политики считают иначе. На ставке Зеленский продолжает требовать от Залужного держать город не смотря на потери и падение морального духа солдат.

  1. Даун, не нагнитай! Яки вийськови заявляють? Якщо кацапськи то вони можуть базикаты все шо завгодно тому шо воны пидарасы

 12. ОП не выгодно оставлять Залужного в живых. Тем более у них есть традиция «убирать» неудобных попутчиков:

  — Геннадий Кернес (мэр Харькова, отключили от ИВЛ),

  — Антон Поляков (депутата ВР, умер в такси при загадочных обстоятельствах),

  — Денис Киреев (банкир, убитый СБУ в центре Киева),

  — Денис Монастырский и руководство МВД (погибли в странной авиакатастрофе),

  — Геннадий Частяков (помощник Залужного).

  Все эти люди в определённые моменты мешали ОП и погибли, чем значительно облегчили обстоятельства для властей.

  Поэтому над Залужным нависла реальная угроза жизни!

  1. Москалі навіть на українську не намагаються свою пропаганду перекладати)))
   То вони всюду розповідали, що ось-ось Залужного знімуть, але не пройшло, то тепер розповідають про те, що його будуть вбивати

   Москалики, то все лише ваші мрії, Залужного прикриває українське ППО та ЗСУ, тому нічого у вас не вийде

 13. Щось зелені давно тарифи на комунальні послуги не переглядали? З чого почнуть, з газу?

 14. Кабмин хочет вернуть крымско-татарские названия географическим объектам в Крыму после возвращения, — правительственный портал

  Как считаете, тезис «Крым — для татар» это именно то, что надо сейчас? Вы думаете — нет, не то.

  А я скажу, что это не просто дебильная идея. И это именно то, что надо.

  Это должно вызвать отторжение у украинского населения и минимизировать даже гипотетический смысл возврата Крыма.

  Типа «так все равно он татарским будет, нахрен он нужен».

  Гении

  1. Це у вас в московії моцква для моцквичів, а татари заслуговують, щоб в Криму назви були татарською, щоб кожен памятав, як татари з Криму моцкву палили, а Ванька хворий на голову біжав у жіночій одежі ховатися до монахів.

   1. Кацап ти придурок. Що таке «біжав»? Він «біжав» зеленим полем в білому пальті, а позаду розвивались обісрані фалді

    1. Дякую пане Авраменко, що вболіваєте за чистоту української мови, але в майбутньому намагайтесь не використовувати такі слова, як «придурок», не будьте схожі на дикунів москалів, будьте європейцем.

    2. Тю, так то ж я сказав на кацапа. Для мене всі кацапи — придурки

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ