Человек не терпит насилия!

Положенець «Умки» та побратим «Мазепи»: що відомо про дніпровського авторитета «Сводіка», чиї розмови крутили нардепам у Раді

svodik1 1

4 червня 2020 року український парламент затвердив зміни до Кримінального кодексу, які передбачають посилення відповідальності представників найвищої ієрархії злочинного світу — так званих “злодіїв в законі”, а також їх оточення. Переконуючи парламентарів підтримати відповідний законопроект №2513, Національна поліція запропонувала народним обранцям переглянути два роліка.

Провідним героєм обох записів (вочевидь зроблених після ухвалення “антизлодійського” закону в першому читанні) виступає чоловік, якого правоохоронці відрекомендували кримінальним авторитетом з Дніпропетровщини на прізвисько ”Сводік”.

(Телефонні розмови “Сводіка” з 04:21)

На першому аудіо він розмовляє з жінкою на ім’я Юлія, яку просить “для понту” звернутися за порадою до священника з приводу законотворчої новели, а та — щосили заспокоює співрозмовника. В іншому випадку “Сводік” обговорює подальші перспективи законопроекту №2513 з таким собі ”Маріком”.

З урахуванням того, що презентований відеоряд містив фото “Сводіка” (хоча й частково заблюрене), у Dетектив-Info відпали будь-які сумніви з приводу його особи. Мова йде про 63-річного уродженця Дніпропетровська, кримінального авторитета Сергія Сводіна, який за радянських часів був засуджений за розбій та вимагання (ч.2 ст.142, 144 КК України в редакції 1960 року).

svodik2

(Сергій Сводін)

Згідно літописам різноманітних інформаційних ресурсів, “Сводік” має реноме картяря, наперсточника, розбійника, цеховика та вимагача, а видання “Страна” характеризує його в ранзі партнера “відомого авторитета Наріка”, вирогідно маючи на увазі Олександра Петровського (останньому, як відомо, згадки в ЗМІ про його статус та прізвисько не подобаються, через що він ініціював купу судових справ проти журналістів та блогерів, про що Dетектив-Info писав в матеріалі “Він вам не Нарік”).

У свою чергу, співрозмовники Dетектив-Info характеризують Сергія Сводіна як особу з найближчого кола так званого “злодія в законі” Сергія Олійника (“Умка Дніпровський”), що наразі бере участь у вирішенні спірних питань серед представників криміналітету та бізнесу Дніпропетровщини, але особисто злочинів не вчиняє. Мовляв, “Сводік” разом із іншим авторитетом Сергієм Шуваєвим на прізвисько “Мазепи” виступає відповідальною особою від “Умки” за збір коштів до злодійського общаку та є його утримувачем.

Остання публічна згадка про “Сводіка” в ЗМІ припадає на події дворічної давнини, коли на Дніпропетровщині загострилося протистояння між правоохоронцями та криміналітетом. Згідно офіційній версії, тодішній заступник Голови Нацполіції Вячеслав Аброськін оголосив “хрестовий похід” проти місцевих злочинців, та періодично їх “кошмарив” обшуками, організованими зусиллями очільника регіональної поліції Вадима Матвійчука. Втім, притягти когось із топів криміналітету, чи бодай оголосити їм про підозру силовики виявилися неспроможними.

Прибічники протилежної версії вказують, що насправді ці “шмони” вживалися не задля боротьби зі злочинністю, а виступали елементом “прибиття” дніпровських злочинців під “дах” Аброськіна і Ко. А після налагодження “конструктивної співпраці” — всі претензії та закиди на адресу Сергія Олійника та його “положенців” випарувалися.

Як би там не було, але у квітні року поліція щонайменше двічі намагалася турбувати Сводіна. Спочатку спецпризначенці завітали на день народження “Умки” до одного з розважальних закладів Дніпра (офіційним приводом візиту було оголошено нібито викриття спроби здійснення замаху на Олійника, але цю версію підняли на сміх в соцмережах). А згодом — провели в “Сводіка” та інших авторитетів обшуки, які подавалися під соусом “оперативно-профілактичних заходів по вилученню незаконної зброї, боєприпасів та вибухівки”. Втім, як розповідає поінформоване джерело Dетектив-Info, на момент тодішнього прибуття правоохоронців до помешкання Сергія Анатолійовича, його слід давно прохолов: “авторитета” завчасно попередили, й він швидко накивав п’ятами.

Детектив-инфо

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…

Послевкусие пустоты

Форум в Батуми закончился скандалом. Скандалом вполне  прогнозируемым  и тем более, болезненным.    После официальной церемонии в Батуми президент Грузии…
НОВОСТИ