Человек не терпит насилия!

Кадрові зміни в Офісі Генпрокурора і відставка Трепака: що відбувається

 

28696b2 66666

У Трепака таки забрали кураторство ключовими Департаментами і справами. Він подав у відставку
 

У п’ятницю, 27 березня, одразу кілька джерел в Офісі Генпрокурора повідомили INSIDER, що заступника Генпрокурора Віктора Трепака відсторонено від кураторства справами Майдану, справою Каті Гандзюк, справою Сергія Стерненка та іншими резонансними провадженнями.

Таку ж інформацію одночасно опублікувала низка інших ЗМІ зі своїх джерел, а також підтвердили адвокат Масі Найем, екснардеп та потерілий у справах Майдану Ігор Луценко та інші.

f23d489 3f34775 962693
Ірина Венедіктова

Згодом Ірина Венедіктова дала опублікувала заяву на своїй сторінці у  Facebook, з якої випливає, що за Віктором Трепаком “залишаються ті важливі справи, які він проводив”.

Водночас вона зазначає, що  “Департамент нагляду за спеціальними органами правопорядку переходить під керівництво Симоненка Олексія Юрійовича”. Це перейменований підрозділ, який здійснював процесуальний нагляд за провадженнями СБУ. Раніше куруючим заступником Генпрокурора щодо цього підрозділу був Віктор Трепак. Тепер цей підрозділ (а також його прокурорів, які ведуть справи Каті Гандзюк та Сергія Стерненка) курує інша людина.

Саме Департамент, який займався процесуальним керівництвом справ, які розслідує СБУ, і який останнім часом курував Трепак, займався справою Катерини Гандзюк. Ініціатива, яка займається справою загиблої активістки неодноразово відмічала суттєві зрушення, які відбулись за останній період – зокрема віднайдення та повернення в Україну важливого фігуранта, Олексія “Москала” Левіна, а також продовження строків слідства, які були необхідні, аби завершити справу.

Адвокат підозрюваного в організації смертельного нападу на Катю Гандзюк Владислава Мангера  відреагував на новину про відсторонення Трепака радісно.

Водночас скасували курацію Трепаком  і Департаменту у справах Майдану. Про це INSIDER повідомив заступник керівника Департамента у справах Майдану Олексій Донський.

Ігор Луценко, який був викрадений і підданий катуванням тітушками-кримінальниками під час Майдану (як і Юрій Вербицький, який не вижив) – відзначає прогрес у своїй справі за останній період, коли Департамент курував Трепак. Зокрема, було виявлено, затримано і взято під варту двох важливих фігурантів організації викрадень, які раніше знаходились в розшуку.

Олексій Донський повідомив, що вранці 27 березня відбулось представлення нових заступників Генпрокурора керівникам Департаментів та Управлінь.

“Мене на представленні не було. Однак керівництво після нього повідомило, що відтепер куруючим заступником Генпрокурора у справах Майдану призначено Андрія Любовича. Для мене незрозумілі причини такого рішення, тому що під керівництвом Трепака рухались провадження, він всіляко сприяв належній роботі Департаменту і розслідуванню “майданівських проваджень”, фігурантам повідомлялись підозри тощо”.

Андрій Любович під час Майдану був начальником слідчого управління у прокуратурі Дніпропетровщини. Місцеві прокурори брали участь у затриманнях, арештах та притягненні до відповідальності активістів місцевого майдану. Ці справи були пізніше закриті за відсутності події злочину, а майданівцям виплачена компенсація за незаконні затримання та утримання під вартою.

Таким чином, незважаючи на заяву Венедіктової про те, що за Трепаком “залишаються важливі справи”, у нього забрали курування Департаментами, які займаються цими справами і передали іншим заступникам. Це означає, що з точки зору посадових обов’язків та повноважень його вплив на ці справи став вкрай ускладнений і не порівнюваний з впливом та можливостями нових куруючих заступників Генпрокурора у цих Департаментах.

Пообіді 27 березня Віктор Трепак повідомив виданню LB.UA, що подав у відставку.

“Так, це правда. Я подав заяву. Вже немає сенсу просто. Працюю до понеділка”, — повідомив він виданню.

c2de057 15976934 1882049975363257 2577771656159632152 n3Ольга
Худецька

Редакторка, продюсерка матеріалів

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ