Человек не терпит насилия!

За долю малую. ГПУ вернула Сергею Лекарю честно нажитые непосильным трудом почти 4 миллиона долларов

lekarsv750

Прокурор ГПУ у липні цього року скасував постанову слідчого про визнання грошей речовими доказами і потреба в їх арешті відпала.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 12 серпня.

У серпні 2019 в судовому засіданні було надано документ, що прокурор ГПУ Сергій Атаманчук 12 липня скасував постанову слідчого про визнання 3,04 млн доларів і 870,6 тис. євро речовими доказами.

Гроші були вилучені при обшуку квартири, в якій проживав колишній замміністра МВС Сергій Лекарь. Водночас власником коштів, а також злитків і годинників себе називає власник столичного ресторану «Антпвертен» Олександр Шпак.

Вперше гроші арештували у липні 2017-го за клопотанням слідчого Департаменту спецрозслідувань ГПУ у справі про зловживання службовим становищем службовими особами МВС України та інших центральних органів виконавчої влади.

У січні 2018 року кошти було арештовано повторно у справі щодо створення експрезидентом Віктором Януковичем злочинної організації з метою узурпації влади, організації перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів у період Революції гідності, що призвело до масових жертв серед протестувальників, організації їх умисних вбивств та інших фактів протидії протестним зібранням, а також надання неправомірної вигоди народним депутатам, членам уряду, Вищої ради юстиції, військовослужбовцям вищого офіцерського складу.

Адвокат Олександра Шпака неодноразово оскаржував арешт майна. Зокрема, він зазначав, що Шпак не має відношення до кримінальної справи Лекаря. Крім того, гроші і речі зберігалися у сейфі в комірчині, що знаходиться навпроти входу до квартири, і, на думку захисника, слідчі не мали санкції суду на обшук і вилучення звідти майна. У серпні 2017-го суд зобов’язував ГПУ повернути майно Шпаку, але слідчі рішення не виконали.

Також у судовому реєстрі є дані, що оточення Шпака давало показання, щоб переконати слідчих у законності походження цього майна. Але в прокуратурі сумнівалися у правдивості показань друзів Шпака.

Квартира по вул. Льва Толстого 17а, в якій жив Лекарь, належала Ігорю Рєзнику. У матеріалах суду йдеться, що Рєзнік купив цю квартиру в Лекаря. В одній із судових ухвал зазначається, що Олександр Шпак є рідним дядьком Рєзника.

Шпак є головою благодійної організації «Комітет сприяння правоохоронним органам України», секретарем якої значиться Лекарь, а Рєзник – головою департаменту.

Раніше слідчий ГПУ пояснював, що офіційні доходи власника квартири Рєзніка ставили під сумнів походження грошей і речей. Водночас встановлено, що квартирою користувався Олександр Шпак, який був довіреною особою колишніх високопосадовців Міністерства внутрішніх справ, зокрема ексзаступника міністра Сергія Лекаря.

Нагадаємо, що у Голосіївському суді Києва слухається справа за обвинуваченням колишнього заступника міністра МВС Сергія Лекаря. Йому інкримінують незаконне прийняття на озброєння підрозділів МВС світлошумових гранат російського виробництва та розтрату 1,17 млн грн на розмитненні гранат. За версією обвинувачення, так звані спецзасоби без відповідних експертиз та документів одразу поставлялися на Майдан командирам підрозділу «Беркут» для розгону протестувальників.

Судовий репортер

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ