Человек не терпит насилия!

Лисицков: бизнес на смерти

Хотілося, щоб ця історія була про хороброго Робін Гуда, або принаймні Мішу Япончика, які грабували багатих та ділилися з бідними. Але ні. Не в цій країні. У нас потрібно дивитися за тим, аби не те, що в бідних, а в смертельно хворих останнього не забрали та змушувати поступатися хоча б частиною “куша”. Аналізуючи цифри в тендерній документації, мимоволі дивуєшся, як українці ще досі фізично не вимерли. Так, наприклад, щомісяця на лікування одного хворого українця з діагнозом туберкульоз чи ВІЛ/СНІД в місцях позбавлення волі держава виділяє аж 36 грн, з яких половина успішно розкрадається на тендерах.

Яскравим прикладом тому стала закупівля препаратів проти туберкульозу Пенітенціарною службою України — ДПтС.

29 квітня 2013 року служба оголосила відкритий тендер на придбання препаратів антиретровірусної терапії та основних антисептичних засобів на 5,8 млн грн.

Аналіз Центру протидії корупції показав, що ДПтС планувала закупити препарати за цінами, вищими, ніж у відповідних закупівлях МОЗ, і у кілька разів вищими, ніж у закупівлях благодійних організацій, які забезпечують хворих лікуванням.

Зокрема, ДПтС планувала купити один флакон “Капроміцина”, 1000 мг, за 130 грн. При цьому МОЗ платила 110 грн, а Глобальний фонд — 45 грн.

“Конкуренція” по-українськи

Схема тендеру класична, неначе з підручників про бюджетний “дерибан”. На тендер заходить дві компанії: “Скай фарм” і “Фармадіс”. Обидві фирми є посередниками і нібито підпадають під сферу впливу однієї особи — Петра Багрія.

Аналіз попередніх тендерів показав, що зазначені компанії майже завжди “конкурували” одна з одною, аби забезпечити “чесну конкуренцію” під час тендерних торгів.

Чому “нібито”? Бо офіційного зв’язку між ними нема.

cfa5250 lisickov
Олександр Лісіцков. Фото kvs.gov.ua

Однак протягом свого існування “Скай фарм” брала участь у процедурах державних закупівель Міністерства охорони здоров’я та попередніх торгах Пенітенціарної служби, конкуруючи винятково з фірмою ”Фармадіс”.

Тобто ці компанії завжди удвох виходять на тендери, забезпечуючи одна одній “чесну конкуренцію”.

Крім того, “Скай фарм” постачає державним установам ліки, запаковані компанією “Люм’єр фарм”, яку давно пов’язують з Багрієм.

Остання зареєстрована за однією адресою з іншою компанією — “Ганза”, яка офіційно належить Петру Багрію.

Саме та “Ганза”, яка у 2008 році під час епідемії “свинячого” грипу виграла тендер МОЗ і поставила понад 40 тис упаковок “Таміфлю” за ціною 1 681 грн за штуку, тоді як на ринку препарат коштував 67 грн.

Фактично “Ганза” тоді продала Міністерству охорони здоров’я ліки майже у 300 разів дорожче від ринкової ціни.

Половина — в чужу кишеню

На цьому тендері фірми з орбіти Багрія виявилися скромнішим. Запропонована ними ціна була на 25% вищою, ніж ціна на такі самі препарати, куплені МОЗ, та майже удвічі вищою, ніж на ліки, куплені за рахунок Глобального фонду.

Таким чином, якби ДПтС проводила закупівлі за міністерськими цінами, то чиста економія сягнула би 1 млн грн. Якби ж використовувалися ціни, за якими здійснює закупівлі Глобальний фонд, то вдалося б зекономити понад 2 млн грн.

Центр протидії корупції не міг мовчки спостерігати, як кошти платників податків відверто “дерибанять”. Разом з народним депутатом Лесею Оробець ми оскаржили цю закупівлю доАнтимонопольного комітету та Мінекономрозвитку.

Паралельно звернулися до службовців ДПтС та МОЗ через наш сайт.

1aafe2c 1m

Через два місяці, 20 червня 2013 року, Державна пенітенціарна служба скасувала торги, оскільки “ціна найбільш вигідної конкурсної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування”. Просто Капітан Очевидність.

Вкрасти хоча б мільйончик

За місять ДПтС оголошує новий тендер на ті самі препарати. Як не дивно, на нього знову заходять лише дві наші улюблені компанії — “Фармадіс” і “Скай фарм”.

Цього разу “Скай фарм” пропонує Пенітенціарій службі ту саму кількість тих самих препаратів, але вже на 1 млн грн дешевше! Це той мільйон, про відповідальність за переплату якого вже на цьому тендері ми окремо попередили голову Пенетенціарної служби О. В. Лісіцкова.

f4e51c3 2m

Чи задоволені ми тим, що зупинили розкрадання наших податків на 1 млн грн? Ні, бо знаємо, що ті самі ліки можна було купити ще на 1 млн грн дешевше. Як, наприклад, це зробили громадські організації за гроші Глобального фонду ООН.

174d7fb ua.gov.kvs
До свого професійного свята працівники ДПтС отримують заслужені нагороди. Фото kvs.gov.ua

Однак якби ми добилися скасування і цих торгів, то поставка протитуберкульозних ліків для ув’язнених затрималася б ще на кілька місяців. Без вчасного лікування частина хворих могла б просто не дожити до цього часу.

Цим і маніпулюють посадовці ДПтС, перетворюючи державні закупівлі у небезпечний торг зі смертю, заручниками якого є хворі. Мовляв, або ви даєте нам спокійно красти, або пацієнти, яких ви захищаєте, можуть померти.

Віталій Шабунін

 Співавтор тексту — Дар’я Каленюк, ГО “Центр протидії корупції”

Економiчна правда

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

14 ответов

 1. В статье нет информации что нарушино тендерная процедура (конкретно ст. законодательного акта и фабула, где и в вчем суть). Может на момент принятия решения других аариантов небыло(и не могло быть).
  С таким успехом можно обьявить о вторжении внеземнвх цивилизаций в пространство Украины-все уверены что они есть но никто их не видел.
  Тема узкопрофильная… И малоотзывчивая. Не вижу миллион коментов… Народу насрать на себя а за сидельцев и подавно. Нет реально понимание что это из нашего кармана, это наши бабки… А заявление без соблюдения требования ЗУ Про звернення громадян остаются без рассмотрения… Статья да, а комменты нет… Удачи…
  Кто то мимо касы проскочил и сливает свои сопли.
  А серьезно из-за таких писак с бурным воображннием и отсутствием конкретики, больше пузырей чем пользы- убивает веру что статью доведут до суда. Все тонет и размывается. Сегодняшним правоохрагительным органам надо все выложить на блюдичке и то не факт что реализуют.

 2. Скажу следующее- пока журналисты не подключаться — ничего не поменяется. Пудак в близких с ГПУ. Удалось распетлять по угольным тендерам, когда вместо угля по колониям завозилась зола. Затем рыбка, курица и прочее. А как морева оказалась на должности начальника отдела ДПтСУ БЕЗ ОБРАЗОВАНИЯ и еще звание лейтенанта , вот это загадка:)))

 3. Согласен с массажистом, команда во главе с Лисицковым пришла грабить, хотя позиционируют себя борцами за правое дело. Общественников прошу обратить внимание как получала квартиру великий специалист без образования Морева, как она назначалась на должность, как работает человек с весьма сомнительным прошлым Пудак и т.д. Все это известно всем кто работает в службе и все их незаконные действия.

 4. Романа Богачева крышует Игнатов. это знают все игроки рынка. В МОЗе расписаны все тендеры наперед. Нет и намека на честную конкуренцию!!!! Такого . беспредела никогда не было в этой стране!!!! кандидат философских наук руководит здравоохранением !

 5. Рома Богучов глубоко не порядочный, не уравновешеный и тупой ворюга. Он вместе со своей любовницей (куда смотрит муж таможеник) Галей Дувганчин давно крысит от семьи бабло с тендеров. Рано или позно он будет сидеть. Тендер на миллиард по скорым помощам будет его лебединой песней вместе с Кузьмой и Игнат не поможет. Прокуроры во всем разберутся.

 6. Согласен с мосажистом Лисицков кроме некомпетентности еще и ВОР и бессовестный человек. Прокуратура должна проверить как этот УПЫРЬ выделял квартиры своей племяннице такой-же примитивной как он Моревой, и как она была назначена на руководящюю должность. Рулит воровскими схемами мудак по имени Пудак за которым шлейф уголовных дел. И вся эта свора еще позволяет себе унижать людей. Прошу считать эту информацию заявлением в милицию .

 7. Если Вы копнете под то, как проводит тендеры Богачев, нароете сотни миллионов!!! Роман Богачев считает себя непотопляемым в свите Богатыревой, он смотрящий!

 8. Если Вы копнете под то, как проводит тендеры Богачев, нароете сотни миллионов!!! Роман Богачев считает себя непотопляемым в свите Богатыревой, он смотрящий!

 9. Лисицков это идиот который делает вид что разбирается в деле за которое взялся.Подбор кадров вызывает смех даже не посвященных в тонкости тюремного дела один идиотический Шепель с маразматиком Штанько стоят десятка цирковых клоунов
  Тендера это отражение сущности Лисицкова и подтверждение его идиотических мыслей. Пока Лисицков на свободе а его команда у руля,система исполнения наказаний в опасности

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться камушками»

«Дело ювелиров». Судья Вовк и следователь ГПУ Безушко хотят «разжиться...

Недавно сменившееся руководство страны в лице президента Владимира Зеленского и его соратников заявило о том, что украинскому бизнесу, а в…
Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
НОВОСТИ