Человек не терпит насилия!

УБОП или «шестерка» ФСБ?

РОСІЙСЬКОМУ ДИСИДЕНТОВІ МИХАЙЛУ ГАНГАНУ МАЄ БУТИ НАДАНЕ ПРАВО НА ЗВЕРНЕННЯ ПРО НАДАННЯ СТАТУСУ БІЖЕНЦЯ, ЙОГО ЕКСТРАДИЦІЯ МОЖЕ СТАТИ СЕРЙОЗНИМ ПОРУШЕННЯМ ЗОБОВ‘ЯЗАНЬ УКРАЇНИ В ГАЛУЗІ ПРАВ ЛЮДИНИ

31 грудня 2007 року співробітниками УБОЗ МВС України у Вінницькій області на зал.вокзалі ст.Вінниця в ході спільної операції із російськими спецслужбами було затримано відомого російського опозиційного політичного активіста, одного з організаторів руху «Маршів Незгодних» («Маршей несогласных»), члена забороненої в Росії Націонал-більшовицької партії (НБП) Михайла Гангана (рос. «Михаил Ганган»). Двадцятиоднорічний Михайло Ганган є дуже відомою фігурою російського руху політичного ненасильницького спротиву режиму влади, очолюваної Володимиром Путіним. За організацію і активну учать в акціях громадянської непокори його неодноразово було піддано репресіям у вигляді притягнення до відповідальності по сфабрикованих справах про адміністративні правопорушення, а в 2006 році М.Гангана в ході відомої в Росії «справи тридцяти дев‘яти» було засуджено до трьох років позбавлення волі умовно за участь в акції протесту в Приймальні Президента РФ. Нещодавно (24.12.2007р.) Європейським судом з прав людини було визнано, що по відношенню до іншого засудженого по цій справі  Володимира Лінда Росією було порушено цілу низку прав, передбачених Європейською Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод,  саме свободу від катувань, право на особисту недоторканість та повагу до приватного життя особи.
          За участі в «марші незгодних», який відбувся в Самарі 18 травня 2007 року проти М.Гангана було сфабриковано обвинувачення за нібито порушення правил відбування умовного покарання і після його втечі в Україну заочно засуджено до трьох років позбавлення волі.
    10 грудня 2007 року Михайло Ганган звернувся із заявою про надання йому допомоги в процедурі набуття статусу біженця до Регіонального представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) і після проведення із ним відповідного інтерв‘ю УВКБ визнало М.Гангана особою, яка потребує міжнародного захисту. Пан Ганган написав заву про надання йому статусу біженця, яку через своїх представників з Вінницької правозахисної групи планував подати до Сектору Міграційної служби у Вінницькій області відразу після завершення новорічних свят.
    Сьогодні Михайло Ганган утримується в ізоляторі тимчасового тримання ВМВ УМВС України у Вінницькій області (м.Вінниця, вул.Пирогова, 4Б), станом на кінець дня 1 січня 2008 року його не мав можливості відвідати адвокат та представники Громадської Ради з дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ. Оскільки за неофіційною інформацією, отриманою з міліцейських кіл, ідентифікацію особи М.Гангана завершено, дактилокарта на нього з МВС РФ вже надійшла, а рішення про його екстрадицію схвалене Генеральною прокуратурою України, тому Вінницька правозахисна група має обґрунтовані побоювання вважати, що правоохоронні органи України планують невідкладну екстрадицію М.Гангана без санкції суду протягом 72 годин з моменту його затримання. Залишається 24 години, протягом яких МВС України зобов‘язане надати доступ адвокатові М.Гангана Людмилі Романюк для побачення із своїм клієнтом, забезпечити відібрання у М.Гангана заяви про надання йому статусу біженця в Україні і передачу цієї заяви до органів міграційної служби України, передати справу до суду для вирішення питання щодо доцільності перебування М.Гангана під вартою на період розгляду його клопотання про надання йому статусу біженця в Україні.
    Екстрадиція Михайла Гангана до Російської Федерації без надання йому доступу до процедури набуття статусу біженця в Україні, означатиме грубе порушення зобов‘язань України щодо захисту біженців та попередження катувань та інших видів жорстокого та принижуючого людську гідність поводження.
    Ми нагадуємо, що менш ніж два роки тому – в лютому 2006 року Україна всупереч своїм міжнародним зобов‘язанням з грубим порушенням прав людини передала Республіці Узбекистан 11 шукачів притулку з цієї країни, які згодом були несправедливо засуджені та піддані катуванням в країні свого походження. Попри визнання міністерством юстиції України грубих порушень прав людини, які мали місце під час видачі узбецьких біженців, жодну посадову особу СБУ та Держкомнацрелігій України, що долучилася до цих ганебних дій, не було притягнуто до відповідальності.
    Сьогодні ситуація може повторитися, «на кону» свобода, а можливо і життя біженця з Росії Михайла Гангана. В разі екстрадиції Михайла Гангана вся відповідальність за це порушення прав людини лежатиме на МВС України, очолюваному Юрієм Луценко та українському уряді, очолюваному Юлією Тимошенко.
    Ми закликаємо Регіональне представництво УВКБ ООН в Україні та Посольство Республіки Словенія в Україні (як країни, що наразі головує в ЄС) негайно виступити із дипломатичним демаршем до Українського Уряду із вимогою забезпечити доступ співробітників УВКБ ООН до М.Гангана, ми просимо Уповноваженого ВР України з прав людини Н.І.Карпачову негайно втрутитися в ситуацію і забезпечити можливість доступу Михайла Гангана до процедури набуття статусу біженця в Україні. Ми звертаємося безпосередньо до Міністра юстиції України Миколи Оніщука та Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценко із вимогою не допустити порушень прав людини щодо Михайла Гангана, забезпечити надання йому доступу до процедури набуття статусу біженця в Україні.       

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗМІ:
8-0672-846450
8-0632-208055

Деякі посилання по справі Михайла Гангана:
http://www.yarsk.ru/press/?i=100004538
http://jeans-by.com/2007/05/19/marsh_nesoglasnykh_v_samare.html
http://www.arsvest.ru/archive/issue740/politica/view11412.html
http://www.zaprava.ru/content/view/1205/1/

Додаток:
1. Фото Михайла Гангана
2. Копія Повідомлення УВКБ ООН №2914 від 10 грудня 2007 року

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ