ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Під рубрикою «Чоловік третього тисячоліття»

15 грудня 2000 року український народ спіткало велике щастя: у публічну політику на хвилі акції «Україна без Кучми», розпочатої після оприлюднення доказів причетності президента Леоніда Кучми до викрадення журналіста Георгія Гонгадзе, прийшов нинішній генеральний, прости господи, прокурор Юрій Луценко. А вже за два роки по тому Юрій Віталійович став народним депутатом – значною мірою завдяки тому, що дав у СБУ покази на своїх соратників, які на підставі цих показів були засуджені до різних строків позбавлення волі.

Оскільки, як виявилось, народ у масі своїй вже не пам’ятає тих подій, нагадую подробиці.

9 березня 2001 року учасники акції «Україна без Кучми», одним з лідерів якої був син колишнього першого секретаря Ровенського (нині – м.Рівне) обкому Компартії України Юрій Луценко, спробували перешкодити Кучмі покласти квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. Після затримання кількох активістів колона демонстрантів пішла під будинок Міністерства внутрішніх справ вимагати звільнення соратників, також трапились сутички з підрозділом міліції «Беркут» під Адміністрацією Президента.

Затриманих довелось відпустити, але невдовзі міліція влаштувала облаву в Києві – затримувала всіх, хто розмовляв українською мовою або був вдягнутий у вишиванку. Наступного дня, після катування у райуправліннях міліції, майже всі затримані були відпущені, за ґратами залишились лише 19 осіб, яким згодом було пред’явлено обвинувачення на підставі показів Юрія Луценка: саме Юрій Віталійович, будучи допитаний як свідок слідчим СБУ Миколою Герасименком, провів упізнання «заколотників» по кадрах оперативної зйомки та назвав слідству їхні прізвища.

25 грудня 2002 року учасники акції «Україна без Кучми» були засуджені Голосіївським районним судом у складі суддів Воліка (головуючий), Федорчука та Валігури до різних строків позбавлення волі – від 2 до 5 років. Зокрема, Микола Карпюк, якого у березні 2014 року начальник київського обласного штабу «Правого Сектору» вивіз у Росію та здав ФСБ-шникам, був взятий під варту прямо в залі суду.

Уникнути вироку вдалось лише Андрію Шкілю завдяки двом тодішнім подругам Тетяні Чорновол (у минулому – прес-секретар УНА-УНСО) і Тетяні Монтян (адвокат, яка захищала обвинувачених і підсудних у справі «9 березня»). Завдяки їх ентузіазму ув’язнений Шкіль 31 березня 2002 року був обраний народним депутатом України по мажоритарному округу в Городоцькому районі Львівської області, керівником виборчого штабу була Чорновол, при цьому фінансовою основою виборчої кампанії стали її особисті 800 доларів.

Юрій Луценко, на показах якого трималось обвинувачення в «справі 9 березня», був допитаний судом в якості свідка. Але Юрій Віталійович, який на той момент вже став народним депутатом по списку Соцпартії, раптом заявив, що він відмовляться від своїх свідчень, які дав на стадії досудового слідства.

«У зв’язку з чим? – став з’ясовувати це питання суддя Іван Волік, – Може, Вас примушували давати покази, тиснули психологічно, застосовували недозволені методи? Може, Ви скаржились у прокуратуру на тортури з боку слідчого Герасименка?». Але оскільки покази на стадії досудового слідства Юрій Віталійович давав добровільно, суд у вироку зазначив, що не приймає заяву свідка Луценка про відмову від свідчень і вважає, що їх можна покласти в основу обвинувачення.

Так ось, у коментарі до мого допису, де я нагадав про цей факт з біографії Юрія Віталійовича, Ігор Мазур – один з тих, кого Луценко відправив на лаву підсудних по «справі 9 березня» – написав таке: «якщо чесно, то він лише впізнав на фото, а коли щось було “гаряче” то він не допомагав слідству. Його вина там мінімальна. Його і інших соціалістів тоді витягнув з кримін. справи Мороз. А от нас не знайшлося кому витягнути – на політв’язнях хтось собі виборчу кампанію зробив!».

Дозволю собі не погодитись з Ігорем. Річ у тім, що саме покази Луценка стали ключовими – без них неможливо було висунути обвинувачення і, тим більше, направити справу до суду. Бо УНСОвців затримували не на місці «скоєння злочину», а за перебігом певного часу. Тож єдиним доказом їх причетності до «масових заворушень» була оперативна відеозйомка. Але на той час ще не існувало цифрових технологій чи програм розпізнавання людей на відеозаписах чи фотографіях (та й зараз таких програм, які гарантують 100% результат, немає). А зовнішня схожість персонажу відеозйомки з конкретною людиною не є підставою для висунення обвинувачення чи, тим більше, засудження особи. Тому юридично значущим доказом участі того ж Мазура в подіях 9 березня стала процедура впізнання: Юрій Луценко в приміщенні СБУ переглядав кадри оперативної відеозйомки, впізнавав людей, яких він особисто знав, і підписував протокол упізнання з фотографією «злочинця». Якби б Луценко не підписав такий протокол, усіх затриманих довелося б випускати.

Також не можу не зазначити, що в наступному слідчий Микола Герасименко, який допитував Юрія Віталійовича, зробив карколомну кар’єру й у 2007 році був призначений президентом Ющенком заступником голови СБУ, сам Луценко став міністром внутрішніх справ, а міліціонера Олександра Савченка, який у званні полковника відповідав у 2001 році за громадську безпеку в Києві та влаштовував облави на людей, що розмовляють українською мовою чи носять вишиванки, Юрій Віталійович, як тільки став міністром, зразу ж призначив начальником чи не найприбутковішого Департаменту державної служби охорони МВС України.

Що ж стосується учасників акції «Україна без Кучми», які були засуджені на підставі показів Луценка, то всі вони відбули призначене їм судом покарання й досі не реабілітовані.

Володимир Бойко

===== 
Приєднуйтесь до мого Телеграм-каналу 
t.me/volodymyrboyko

От редакции «ОРД»: Что примечательно. В самый, так сказать разгар «военного положения» Луценко уезжает в Шанхай, праздновать день рождения. До этого слетал в Японию. Воюющая страна, ага. Однако, Луценко еще может быть полезен. Наступит время, и он также легко, как сдал унсовцев, сдаст Петра Алексеевича

 

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

16.12.2018 14:10 Андрей

Пидар картавый


16.12.2018 14:24 андрею

не, щирий хохол, такой как и все, только очко чует тоньше


16.12.2018 14:44 Илья Кива

Я посажу в тюрьму все это шобло! Даю слово офицера!


16.12.2018 14:52 Чорний ворон

Луценко — типовий маланець — пристосуванець . Таких на державних посада в державі валом. Це явище в Украіні існує віками . Можна привести багато прикладів. Винні в цьому самі украінці.


16.12.2018 15:29 Обещаю Обещал и буду Обещать

И пришёл на Украину термос и появилась вода горячая!


16.12.2018 17:03 матіос

щоб не було таких паскуд голосуйте за Купрія бо луценко є холуйом вальцманів та гройсманів


16.12.2018 17:20 Стара міліція

Треба було його синочку коли той вчився в університеті харю кожен день бити. Щоб в майбутньому таких вилупків як луцик по менше було.


16.12.2018 17:27 Киев

Пробуйте бить прокурорскую ветку. Комменты проходят но с трудом.


16.12.2018 19:08 мы за Куприя

www.youtube.com/watch?v=OnWjzmhzACY


16.12.2018 19:24 ЗАГНАННЫЙ

” Кому война , а ему мать родная ” !!! Даже движения тела как из танца “Лезгинка” Уж лучше бы что нибудь Украинское — Родное… Ну , а вообще плохой пример подчинённым , подростающему поколению , да ещё и в условиях военного положения !!!


16.12.2018 20:17 Жизнь удалась

Быть рывалюцианерам-покращувателем “за для ради щастя для народу” ОЧЕНЬ ВЫГОДНОЕ дело.

Ну ОЧЕНЬ выгодное.


16.12.2018 23:29 Аркаша

Уверен, что китайцы глядя на счастливую заточку нашего генитального нам завидуют.


16.12.2018 23:56 айбля

Не звіздіть на геніталича! Бо до раю не потрапите за томасом


17.12.2018 1:54 Кот

Вся Украина, все силовики МВД Сбу, Прокуратура знали, что Луценко провокатор и стукач.. Штиль об этом говорил, по телевидению. Но Картавый имел судьбоносное значение для Украины. Раз такая мразь смогла Два раза быть министром МВД , отсидеть, стать Генпрокурором , то значит украинцам , так и надо!!!! Попутно предавая и и кидая всех покровителей Луценко всегда на Олимпе.. Подтверждая, что три украинца партизанский отряд с предателем.. Посмотрите , скоро это Падаль предаст Панамского и подлезет под Юлю. Скажет, что был в разведке!!! А потом со временем и её повторно сольёт!! Хотите пари?!!


17.12.2018 7:09 Правда жизни

Откуда берутся такие персонажи, как Луценко? Мы, к сожалению, сами пускаем их и подобных во власть, а потом каемся и удивляемся… осталась одна сила, на которую можно положиться, сила Господня! Жизнь всегда все расставляет на свои места.


17.12.2018 9:17 Сигожа

КОТ! Браво!!!


17.12.2018 9:33 адвокат Константин Кравчук

…после его слов что активисты мешают расследованиям — я понял, он стал настоящим прокурором, таким каким и хотел быть…


17.12.2018 9:44 Кыевлянин

Поддержу Сигожу — кот красава, лучше и не скажешь )))


17.12.2018 10:10 голандец

юра таки летает, я так и знал


17.12.2018 10:12 голандец

юра таки летает, я так и знал


Комментировать