Человек не терпит насилия!

США дадуть гроші

Остап Яріш, Голос Америки

Отже, вчора Палата представників оприлюднила текст нового законопроекту про підтримку України, анонсований Майком Джонсоном. Голосування очікують ввечері в суботу. Коротко пройдемось по основних моментах в тексті та інших важливих деталях.

Новий законопроект суттєво не відрізняється від того, що раніше ухвалив Сенат. Туди заклали близько 61 млрд для України. З військового — на програми PDA, USAI, і поповнення запасів США. Це дозволить Пентагону надавати Києву зброю з своїх складів і закуповувати її в індустрії.

Відмінності від сенатської версії? Економічну допомогу пропонують надавати в борг. Втім, у президента будуть повноваження цей борг пробачити. Перші 50% можна буде списати після виборів у листопаді. Інші 50% — не раніше 2026 року. Тому тут багато залежатиме від результатів виборів.

Ще одна відмінність — заклик до президента надати Києву далекобійні ракети ATACMs. Це положення включив республіканський конгресмен МакКол — втім, воно не має обовʼязкового характеру. Тому кінцеве рішення тут все одно буде за Білим домом і Пентагоном.

Також у тексті законопроекту є т.зв. “Стратегія для України”, де йдеться про те, що метою США має бути допомога Україні перемогти у війні.

На додачу до цього, Палата представників оприлюднила ще один — окремий законопроект про використання вилучених російських активів на користь України. Детально про нього в себе на сторінці написала Oksana Markarova.

Що далі? Конгресмени мають час до суботи, аби ознайомитись із документом. Також у них є можливість вносити правки. З одного боку — це намагання заручитись більшою підтримкою різних груп. З іншого — це може затягнути процес голосування і ускладнити збір голосів.

Джо Байден уже заявив, що підтримує законопроект Джонсона. Принаймні у тому вигляді, в якому ми його побачили зараз. Якщо його ухвалить Палата представників, а потім повторно — Сенат, президент пообіцяв без зволікань його підписати.

Сам Майк Джонсон у коментарях пресі додав те, про що півроку говорили ті, хто закликав його винести законопроект на розгляд: “Допомога Україні зараз критично важлива. Путін продовжить марширувати Європою, якщо йому це дозволити. Я краще пошлю в Україну кулі, ніж наших хлопців”.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ