Человек не терпит насилия!

Янукович просить небагато. І не тільки для себе

Євросоюз, i Росія можуть не отримати бажаного

— Віктор Федорович, видається, змінив план Команда Президента з минулого понеділка розпочала складну гру, кінцева мета якої проглядається хіба що лише між рядками. Але, видається, вона дуже проста: Янукович вичікує, граючи на нервах і Росії, і Євросоюзу, щоб досягти своїх цілей. Та й цілі ці, здається, теж уже цілком зрозумілі: Януковичу потрібні гроші на вибори і союзники, аби перемогти на них удруге. Євросоюз грошей не дає, хоча обіцяє. Євросоюз ставить політичні умови, зокрема, щодо Тимошенко, які можуть iз часом отруїти Януковичу життя. Росія ж готова платити, бо боїться втратити Україну. Це може стати для неї фатальною геополітичною поразкою. Але Росія — це ведмідь, обійми з яким завжди небезпечні. У Януковича залишились лічені дні, практично години, щоб визначитися. До кого пристати він наважиться у підсумку? Чи таки відмовить усім, залишившись на позиції “багатовекторної політики”? Про це “Експрес” говорив з полiтичними експертами Вiктором Небоженком та Iгорем Золотаренком.

— Що ж насправдi вiдбувається сьогоднi у вiдносинах української влади та Європи? В. Небоженко: — Драматичність ситуацiї полягає в тому, що нинiшня українська влада торгується i з ЄС, i з Москвою. Але торгується не за майбутнє країни, а за майбутнє Вiктора Януковича. Для Вiктора Федоровича насправдi не iснує дилеми мiж “європейською” чи путiнською Україною, вiн не переймається такими “дрiбницями”, як цивiлiзацiйний вибiр. Головною його стратегiєю нинi є втриматися при владi за всяку цiну. Що може забезпечити йому владу? Грошi. А їх у країнi немає. Економiка доведена до повної розрухи, i нiяких покращень у найближчий рiк не свiтить. Тобто без зовнiшнiх кредитiв ми просто загнемося. I це погана новина для Януковича — кандидата на наступних президентських виборах. Тому сьогоднi вiн стоїть iз простягнутою рукою i перед Брюсселем, i перед Кремлем, намагаючись виторгувати собi якомога вигiднiшi умови.

I. Золотаренко: — Так, стан української економiки на 2015 рiк буде визначати результат виборiв для Януковича. Економiсти вЄвропi й у Москвi одностайно запевняють, що без фiнансових вливань ззовнi Україну 2014 року чекає жорстка криза. За рiзними оцiнками, щоб вiдтягнути її бодай на рiк-два i перемогти на виборах, Януковичу потрiбно не менш як 12 — 15 мiльярдiв доларiв. Москва нiбито готова дати цi грошi Українi у виглядi кредиту. А от пiдписання угоди про асоцiацiю з ЄС ще не означає, що Захiд також готовий розщедритися на таку суму. Тобто європейський вибiр України в розумiннi Януковича — це лише надiя на великий кредит вiд Євросоюзу. А вiдмова вiд нього — майже гарантоване отримання грошей вiд Москви. З огляду на катастрофу в українськiй економiцi йому таки доведеться щось вибрати. — Тобто владi насправдi байдуже, хто дасть грошi — Європа чи Росiя, головне, аби дали? I. Золотаренко: — Саме так. Як на мене, Президент нiколи не планував випускати Тимошенко, а євроiнтеграцiя — тактичний прийом у переговорах iз Росiєю. Ключова мета торгiв — мiльярднi кредити, якi дозволять Януковичу напередоднi президентських виборiв 2015 року пiдвищувати пенсiї, доплати та стипендiї. Питання полягало лише в тому, як отримати вигоду одночасно з усiх джерел — переписати газовий контракт iз Росiєю й отримати грошi Мiжнародного валютного фонду. Що ж до асоцiацiї з ЄС, то у тому сценарiї — це запасний i далеко не основний для Януковича варiант.

В. Небоженко: — Так, для отримання кредитiв асоцiацiя з ЄС зовсiм не обов’язкова. Цiлком iмовiрно, що Янукович допускає пiдписання асоцiацiї з ЄС, але лише в тому разi, якщо вдалося б зняти питання звiльнення Тимошенко. Однак європейськi полiтики тут не хочуть поступатися i без звiльнення Юлi пiдписувати асоцiацiю навряд чи будуть. I тодi у гру вступить Росiя, яка й пiдставить Януковичу “братнє” плече. Отриманi грошi наша влада витратить на те, аби залишити Януковича на тронi у 2015 роцi за допомогою пiдвищення соцiальних виплат. Ядерний електорат нинiшнього Президента такий сценарiй пiдтримає. Та й найбiльша фобiя Януковича — Тимошенко — ще багато рокiв буде у в’язницi. А це також дiятиме на нього як гарний заспокiйливий засiб. — Зважаючи на iмовiрнiсть такого сценарiю, можливо, Європа також погодиться допомогти Януковичу матерiально?

В. Небоженко: — Спершу надiя на це була. Єврочиновники пропонували Януковичу 200 мiльйонiв, опiсля ставки вже зросли до 600 мiльйонiв. Для Януковича ж це не грошi, а сльози, тому вiн i не погодився на такий варiант. Звiсно, Євросоюз мiг би пропонувати й бiльшi суми, але за умови, що вони будуть використанi на певнi економiчнi реформи, державнi програми тощо, а не зникнуть безслiдно у виборчому фондi Вiктора Федоровича. Але такий алгоритм йому, вочевидь, наразi не дуже пiдходить. I. Золотаренко: — Так, скидається на те, що Європа нашому гаранту вже не така цiкава. Як стверджують джерела в Партiї регiонiв, Путiн пiд час недавньої “тайної вечерi” з Януковичем уже пообiцяв Українi кредит на 15 мiльярдiв доларiв i росiйський газ за “бiлоруськими” цiнами — 165 доларiв за тисячу кубометрiв. Але розраховувати на цi щедрi дари Україна може лише у тому разi, якщо погодиться вступити до Митного союзу. Очевидно, Янукович наразi не хоче розкривати всiх карт i має намiр дограти цю гру до кiнця: а раптом Європа останньої митi стане поступливiшою i пожертвує бодай Тимошенко? — Яким може бути кінцеве рішення Януковича? I. Золотаренко: — Справдi, вiн борсається мiж двома рiзними стратегiями збереження влади. Перша — це спроба отримати грошi чи то вiд Брюсселю, чи то вiд Москви для латання дiрявого бюджетного мiшка та забезпечення собi нового президентського термiну. Друга — збереження у своїх руках усiєї повноти влади.Мовляв, якщо ми не пiдемо нi в ЄС, нi в “мутний” союз, то вже тiльки за це щось “капне” i вiд Кремля, i вiд Європи. А там би ще довиборiв, як кажуть, нiч простояти та день протриматися. Юрiй ГРИЦИК
Читайте більше тут: http://expres.ua/main/2013/11/18/97005-yanukovych-prosyt-nebagato-ne-tilky-sebe

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

4 ответа

 1. Понимаешь ли Счетовод. Тот счет о котором ты говоришь и оплату по нему, хотелось бы видеть при жизни, а не на том свете.Как там ведь никто не знает. Вон Каганович Лазагь уморил миллионы людей и прожив в здравии и почете до 98 лет.

 2. Каждый человек в своём Бытие, обязательно получит счет на оплату, за сделанные ошибки и прилюдно сотворённую дурь.
  Счёт получит каждый, хочет он или не хочет.
  И каждый будет платить. Никто не сможет обманом, или каким другим способом увильнуть. Это Незыблемый Закон Бытия!
  Такой счёт уже готов к предъявлению президенту.
  И он, этот счёт, конечно будет предъявлен.
  А пока ему сообщают из Кремля, из Вашингтона и Брюсселя о том, что счёт выписан и скоро на нём поставят дату, подпись и печать.
  В общем ситуация напоминает цуцванг в шахматах.
  Самое интересное, так это итоговая сумма счёта и в чём измеряется.

 3. Иду я как то на заячьей охоте, тут из лежки два зайца выскакивают. Я вообще мастер спорта по стендовой стрельбе, поэтому мыслил и оценивал ситуацию мгновенно. Так вот подымаю ружье, прикладываюсь и думаю, надо сначало одного зайца убить, потом второго. Бахнул по одному, промахнулся, нет, чтобы сделать поправку и попасть вторым выстрелом, ан нет, стрельнул в другого зайца и то же мимо. Опустил ружье и стою смеюсь вспомнив откуда беруться народные поговорки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…

Послевкусие пустоты

Форум в Батуми закончился скандалом. Скандалом вполне  прогнозируемым  и тем более, болезненным.    После официальной церемонии в Батуми президент Грузии…
НОВОСТИ