Человек не терпит насилия!

Новий фаворит Аграрного фонду також пов’язаний з оточенням міністра АПК Присяжнюка

Фірма «Гранум Інвест», яка раптово змогла придбати зерно в Аграрному фонді, може бути пов’язана з аграрним міністром Миколою Присяжнюком. Про це пише Катерина Каплюк в «Forbes.ua».

Минулого тижня Аграрний фонд провів перші торги по продажу пшениці. Разом з відомими компаніями 25 тис тон зерна за 55 млн грн. змогла купити фірма «Гранум Інвест» – компанія, зареєстрована в жовтні 2012 року в 19-му корпусі Київо-Печерської Лаври. Директором фірми є виходець з Закарпаття Ігор Клепарь.

Успіх новачка підкреслюється тим, що в торгах не зміг взяти участь державний трейдер – Державна зерново-проводовольча корпорація України, яка нещодавно отримала китайський кредит на $1,5 млрд. Виявилось, що менеджери ДЗПКУ не змогли зв’язатись з китайським представником для погодження своєї участі в торгах Аграрного фонду.

Разом з тим простежується зв’язок «Гранум Інвест» з єнакіївським оточенням міністра АПК Миколи Присяжнюка.

Засновником фірми є американська компанія «Amcom LLC», яка через своє українське представництво в Єнакієве поставляла обладнання та техніку для комплексів з переробки шлаків на «Азовсталь», ММК ім. Ілліча, Донецький металургійний завод. До недавнього часу директором представництва був єнакієвець Анатолій Лазаренко, багаторічний партнер по фірмі «Реаско» Володимира Василенка. В свою чергу Василенко є давнім знайомим Присяжнюка, у них було кілька спільних бізнес-проектів.

«Василенко був економістом на ЄМЗ (Єнакіївському металургійному заводі. – Forbes), і його … взяли менеджером на металургійний завод (в Угорщині. – Forbes)», – розповідав Присяжнюк восени-2012. Деякий час в Угорщині жив і сам міністр.

Нагадаємо, після призначення Миколи Присяжнюка міністром АПК в 2010 році закупівлі зерна для Аграрного фонду почали проводити через компанію «Хліб інвестбуд», яка частково контролювалась групою народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка. В 2012 році «ХІБ» згорнуло операції, її персонал разом з керівником Робертом Бровді (колишній представник «Фронту Змін» з Закарпаття) перейшов до новоствореного зернотрейдера «Трейд Хауз Україна». Ця фірма зайняла офіс в тому ж будинку, що і «ХІБ».

«Forbes.ua»

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Один ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Читайте также

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…

Послевкусие пустоты

Форум в Батуми закончился скандалом. Скандалом вполне  прогнозируемым  и тем более, болезненным.    После официальной церемонии в Батуми президент Грузии…
НОВОСТИ