Человек не терпит насилия!

Ціна нереформованої прокуратури. Платитимемо далі?

На кінець 2013 відповідно до фінансового звіту компанія SLAV AG Андрія і Сергія Клюєвих мала річний оборот у 200 млн. євро. Ці кошти були замороженні в Австрії, як такі, по яким була підозра здобутті їх корупційних шляхом. 5 березня 2015 року, зважаючи на бездіяльність української сторони (Генеральної прокуратури), санкції було знято і Клюєви можуть безперешкодно вести бізнес викраденими в України коштами.

Цього ж дня було знято санкції з активів Віктора Януковича-молодшого, Олени Лукаш та Дмитра Табачника. Відповідальність за злочинну бездіяльність у напрямку повернення корупційнийх коштів та зняття санкцій з тих, хто нажив їх корупційними шляхами відповідно до аналізу експертів Центру протидії корупції лежала повністю на Генеральній прокуратурі на чолі з Віталієм Яремою, а відтак і на Президенті України, який призначає Генерального прокурора. І процес розмороження триває…

Зараз у нас небезпека втрати понад 137 млн. євро заарештованих у Швейцарії, 17 млн. у Великій Британії, а також активи понад 50 підприємств, 17 банків (детальніше в інфографіці Центру протидії корупції) через те, що постасталінська нереформована прокуратура неспроможна забезпечити захист національних інтересів українців та оперативно провести слідство та довести провину корупціонерів у судді.

І в цей час, Верховній раді України пропонувалося минулого тижня банально відкласти виконання вимог наших європейських партнерів щодо реформування прокурорського тоталітарного монстра. Пояснення унікальне – ми не встигаємо, бо з кінця квітня прокуратура мала б працювати по-новому, а для цього ні Махніцький, ні Ярема свого часу нічого не зробили, а Шокін банально не встигає. Абсурд.

І це при тому, зо з 2 квітня у парламенті зареєстрований законопроект 2404-1, який не лише вирішує проблему термінів втілення реформи ГПУ, а й стимулює реформування. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ звертаються до Президента України з рекомендацією не допустити заморожування реформи прокуратури а віддтак і подальшого розморожування активів корупціонерів. Наголошуємо, що зважаючи на відповідальність за призначення Генерального прокурора, Президент несе повну політичну відповідальність як за ефективність прокуратури загалом, так і за справи повернення корупційних коштів зокрема.

f35bf prokuratura

Шановний Петре Олексійовичу!

Висловлюємо Вам свою повагу і звертаємося з проханням висловити державницьку позицію щодо важливого кроку на шляху України до європейського співтовариства, а саме набуття чинності новим Законом України “Про прокуратуру”, ухваленого 14 жовтня 2014 року.

Прийняття Закону про прокуратуру стало черговим етапом у тривалому та складному процесі побудови в Україні європейської правової держави і виконання взятих ще у 1995 році зобов’язань перед Радою Європи. Законопроект отримав схвальну оцінку Венеціанської комісії. Ухвалений Закон створює передумови для перетворення прокуратури на демократичний інститут, функції якого відповідатимуть принципам верховенства права. Законом закладено дієві гарантії професіоналізму і незалежності прокурорів, а також запроваджено контроль громадськості над конкурсними процедурами відбору кандидатів на посаду прокурора та участі представників громадянського суспільства у розгляді скарг на незаконні дії прокурорів. Зважаючи на істотні зміни системи, законом було передбачено шестимісячний перехідний період, який мав забезпечити плавну трансформацію прокуратури до нової, більш прогресивної моделі.

Водночас з жовтня 2014 року керівництво прокуратури не здійснило необхідних для підготовки реформи заходів. Зокрема, не було вирішено питання добору кадрів для формування місцевих та регіональних прокуратур, формування органів прокурорського самоврядування. Таке зволікання отримало відповідну негативну оцінку з боку суспільства та, в тому числі, призвело до звільнення Верховною Радою Генерального прокурора.

Однак попри це, деякі політики пропонують вирішити проблему із запровадженням реформи найпростішим шляхом – відстрочити набуття чинності Закону про прокуратуру. Такий підхід неприйнятний, оскільки він створює ризик того, що реформа прокуратури не буде реалізована ані через рік, ані через два. Більше того, наслідком такого рішення стане недемократичне і непрозоре формування спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що негативно вплине на ефективність роботи Національного антикорупційного бюро України. А це, в свою чергу, призведе до чергового сплеску недовіри суспільства до керівництва Генеральної прокуратури.

Існує побоювання, що набуття Законом чинності у квітні цього року, призведе до суттєвих складнощів у роботі прокуратури, що негативно відобразиться на рівні боротьби зі злочинністю та захисті прав громадян. Профільні експерти переконані, що виходом із вказаної ситуації має бути ухвалення спеціального закону щодо перехідного періоду реформи. Такий законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді України за номером 2404-1 від 02.04.2015 “Про внесення змін до Закону України “Про прокуратуру” (щодо приведення у відповідність з європейськими стандартами, забезпечення перехідного періоду реформування органів прокуратури і усунення неузгодженостей) “. Цей законопроект чітко встановлює строки для реалізації всіх заходів, необхідних для запуску повноцінної реформи прокуратури, а також механізми забезпечення діяльності прокуратури відповідно до європейських стандартів, враховує рекомендації Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи щодо покращення якості реформи прокуратури.

Виходячи з викладеного, просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, посприяти завершенню важливого етапу реформування органів прокуратури. Просимо Вас запобігти відтермінуванню набуття чинності Законом України “Про прокуратуру”, та підтримати законопроект 2404-1 який запустить реформу прокуратури.

181bbd8 urchyshyn 60

Ярослав Юрчишин Експерт з питань адвокації Реанімаційного Пакету Реформ, член правління “Transparency International Ukraine”

 

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

8 ответов

  1. Эксперт, член))) ===уй на+++ отсюда, таракан рыжий))) кормушка революции не резиновая, это раз) блеять про бездействие расследования преступлений прошлой власти уже не актуально, все роли сыграны и места раскуплены) думай что-то новое, даун)

  2. воровская власть хочет себя обелить?

    Это можно сделать

    Не надолго.

    Расстрелами с нксогласными

  3. Первое: избирать только от тех гавнков где гавнюка знают, а не от гавнюковских партий.

    Во все мировые банки надо направлять запросы о том, что если у Луки Мудищева счета?

    Нкет спрпавки от психиатра и пламенного письменного заверения бабы, о том, что казел не ***ас (в плохом смысле слова) о, тогда его допускать до выборов.

    А то автомобилем управлять ***асам низзя, а державой можна.

    НЕ ЛОГИЧНО.

  4. Такі експерти руйнують державу і державне управління, хоча мабуть вже практично і зруйнували. Звідки взагалі взялись ці всі експерди, чому вони вирішили що їхня думка є цікавою і важливою? Натовпи поганців і ледацюг, які самі в житті нічого корисного не зробили, а протирають штани в теплих студіях і друкують матеріали на замовлення злочинців.

  5. Будем платить ,а Ген прокурор рассказывать сказки о прокуратуре в маске человеческого лица.Ярема
    и др зам свою деятельность должны сидеть,но они выполняли команды,а не ЗАКОН и поэтому команда их не посадит. Человеческое лицо это скальпы не винно осужденных с участием МВД,СБУ и НЕ ЗАВИСИМЫХ
    СУДОВ. За год умудрились осудить,при процессуальном руководстве прокуратуры и следственном аппарате СБУ,контрразведки,К и прочая, ОДНОГО СЕПАРАТИСТА. На кого работает ПРОКУРАТУРА и СБУ?
    Почему на это не реагирует Президент,парламентское большинство в лице блока ПП и примкнувших
    к ним других избранников народа? А может я чего то не допонимаю?

  6. Вы действительно не понимаете, что уничтожая остатки институтов правоохранительной системы, какими плохими они бы не были, уничтожается государство. И в правоохранительных органах еще есть нормальные и приличные специалисты, но вся проблема в том, что они как раз как не были, так и, похоже на то, не будут востребованы. И все писатели против прокуратуры, СБУ, милиции — объясните пожалуйста, ну почему вас всех волнует работа именно этих структур? Каким образом вы с ними соприкасаетесь?

  7. Какая отрвратительная рожа (я про фото автора перед подписью). Вот именно из-за таких вот молодых негодяйчиков, уверенных в своей правоте, не имеющих опыта работы и расследований, не понимающих что может и должна делать прокуратура и бует уничтожено все хорошее. Я, кстати. вспоминаю, мэра-космонатва и аго “молодую команду” обваровавашою киев полностью и целиком. Несомненно, дейтсльность прокуратуры очень далека от идела, но и уничтожать её для эспериментов молодых негодяйчиков — неправильно. Я уже не говорю о тоМ. что при поиске в интеренет об авторе нет нислова (ни статей о перспективах, ни умных мылей в репортажах или на шоу). А уж про его организацию, от чьего имени он пишет (чему сам несказанно гордиться) — и говорить нечего. Ея вообще никто не занет кроме кучки таких же вот “амбициозных, готовых на подвиги по имя личной обеспеченности” молодых людей. Не дай бог хоть что-то из его предложений начнет выполняться. Капец…

  8. Одна розумна людина написала ” Почему прокуратура работает не надлежащим образом? ЕЕ УНИЧТОЖИЛИ ВО ИМЯ И СПАСЕНИЕ КОРРУПЦИИ В СТРАНЕ!”. Дуже лаконічний, але вірний висновок. І такі ” експерти” і виконують брудну роботу по знищенню держави та її державних органів. От саме вони і є ворогами держави.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Великий махинатор Ирина Долозина: грязные схемы «скрутчицы»

Ирина Долозина -- чемпион по "скруткам". При всех начальниках
НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

НЕНУЖНОСТЬ ГОСУДАРСТВА

Последние российские новости впечатляют. Бывший журналист «Новой газеты» Сергей Канев пишет, что под Питером была обнаружена частная тюрьма с крематорием.…
Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

  Почему крупные дистрибьюторы лекарств и торговцы «самопальными» медпрепаратами попали в одно уголовное дело. Весной этого года, 25 марта, федеральный суд…
НОВОСТИ