Человек не терпит насилия!

НАПЛЮВАТИ НА УКРАЇНСЬКУ МОВУ? ЯК МІНІСТРА ОСВІТИ ПРИЗНАЧИЛИ БЕЗ ОБОВ’ЯЗКОВОГО ІСПИТУ

Попри пафосність та демонстративний ура-патріотизм, виявилося, що міністр освіти та науки Оксен Лісовий та його заступники перед призначенням «забули» здати обов’язковий іспит на знання української мови. Як це відбулося, читайте в нашому матеріалі.

Після того, як в березні очільником міністерства освіти замість Сергія Шкарлета було призначено Оксена Лісового, на певний момент здавалося, що цю галузь перестане штормити, а скандали в освітній галузі відійдуть у минуле. Утім, за трохи більше ніж півроку нові очільники міністерства вже неодноразово опинялися в епіцентрі скандалі. А тепер може виявитися так, що весь цей час усе керівництво Міносвіти займало свої посади незаконно. Але про все по порядку.

Мабуть, першим неприємним відкриттям стали надзвичайно тісні зв’язки Лісового з одіозною родиною Довгих – екс-нардепом Станіславом Довгим та його сином, секретарем Київради часів мерства Леоніда «Космоса» Черновецького.

Власне, зі Станіславом Довгим Оксен Лісовий протягом багатьох років – з часів президентства Кучми – керували Малою академією наук. Так, експерт Олександр Бурлака звернув увагу на цей момент.

«Лісовий розповідає, що коли він прийшов на посаду у МАН, у неї була дуже погана репутація. І він все виправив. Але при цьому чомусь Президент МАН так і залишився на своєму місці. У Малої академії усі ці роки був директор Лісовий і Президент Довгий. Тим часом в Україні відбулася Помаранчева революція, президентом став Ющенко, прем’єркою при ньому Тимошенко, потім Тимошенко знову змінив Янукович. Але на дует Лісового та Довгого це ніяк не вплинуло. Усім реформаторам вони подобалися», — зазначає Бурлака.

За часів Януковича Лісовий не лише всидів на посаді в МАН, але й отримав державну премію в галузі освіти. На той момент, нагадаємо, міністром освіти був Дмитро Табачник – той самий колаборант, який зараз є радником так званого голови «адміністрації» окупованої Запорізької області.

«Закон Кивалова-Колісніченка. Міністр Табачник. Патріоту Лісовому дають державну премію, а він її приймає. До речі, Революцію Гідності обидва на своїх посадах пережили. І люстрацію. Навіть Довгий-старший. 2018 року він навіть став повним академіком НАН України. А Довгий-молодший продовжив бігати, займаючись незаконними забудовами та підкупом виборців», — зауважив Бурлака.

Окрім вкрай сумнівних зв’язків на світло вилізли й інші моменти. Зокрема, безпосередньо з освітою самого Лісового. Так, в дисертації Лісового виліз плагіат. Щоб хоч якось зберегти обличчя міністр був змушений відмовився від наукового ступеню кандидата наук.

Однак і це виявилося не все. Справа в тому, що одразу кілька джерел в уряді повідомили нам про те, що перед призначенням пан Лісовий разом із першим заступником Євгеном Кудрявцем та «звичайними» заступниками Денисом Курбатовим та Андрієм Сташківим порушили норму закону, без якої їх знаходження на посаді викликає серйозні питання.

Йдеться про обов’язковий для цього рівня посад іспит з української мови. Хтось скаже – формальність. Але ж справа в тому, що цю процедуру проходять всі міністри. Робив це нещодавно і новоспечений міністр оборони Рустем Умєров – прямо в день призначення він склав відповідний екзамен.

Тут звернемо увагу на законодавчі моменти. Так, згідно зі статтею 7 Закону про Кабмін у вимогах до членів уряду прямо зазначається, що «членами Кабінету Міністрів України можуть бути громадяни України, які мають право голосу, вищу освіту та володіють державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови».

Власне, щоб дізнатися цей рівень, і потрібен іспит. Статтею 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визначено перелік осіб, які зобов’язані володіти держаною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Окрім Президента, це стосується всіх членів уряду та їх заступників.

Згідно зі статтею 10 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визначено, що вимоги щодо відповідного рівня володіння державною мовою особами, визначеними статтею 9 цього Закону, встановлює Національна комісії зі стандартів державної мови. Рівень володіння державною мовою засвідчується державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається тією ж Національною комісією.

У законі чітко говориться про те, що «документ, що засвідчує рівень володіння державною мовою, подається особою до обрання чи призначення на посаду». А згідно з постановою Кабміну від 11 жовтня 2021 року, серед переліку документів що подаються перед призначенням, є й цей сертифікат.

Утім, керівництво Міносвіти, на жаль, нахабно наплювало на законодавство. Але це має й зворотній момент: небажання перевірити свої знання української мови ставить під сумнів саме призначення міністра освіти і науки Оксена Лісового, його першого заступника Євгена Кудрявця та заступників Дениса Курбатова та Андрія Сташківа. Адже йдеться про відверте порушення норм чинного законодавства та встановленого порядку подань.  Більш того, неповага Лісового & Со до закону і до нашої мовної політики, в принципі, ставить під сумнів саме їх перебування на займаних посадах та легітимність підписаних ними нормативних документів. І як відкрутити цю ситуацію наразі абсолютно незрозуміло – адже іспит треба було здати до призначення, а з часу початку роботи міністра освіти минуло вже півроку.

Оцените материал:
54321
(Всего 4, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

4 ответа

  1. Скільки потрібно заплатити грошей для працевлаштування в національний банк України? Підкажіть, хто знає?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Бабак та Лісовий визнали, що купили свої дісертації

Услід за міністром освіти Оксеном Лісовим від свого ступеня доктора технічних наук відмовився голова Комітету Ради з питань освіти, науки та інновацій…

Забродський, Лісовий -- нова коаліция?

Володимир Бондаренко: «Зеленський погодив призначення заступником Залужного порошенківського нардепа Забродського. Новим міністром освіти буде Оксен Лісовий тісно пов’язаний з родиною…
НОВОСТИ