Человек не терпит насилия!

АРМА 3.0.: день який хочеться забути

Через 9 днів, як Олена Дума вперше переступила поріг центрального офісу АРМА, 13 липня 2023 року відбулось засідання Комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради України.

Одним із ключових питань, що розглядалось під час цього засідання було розгляд проблемних питань в роботі АРМА і вдосконалення роботи з управління активами. Звіт про діяльність АРМА за 2022 рік.

Під час обговорення цього питання порядку денного, слово взяв народний депутат України Ткаченко О.М.

Передаємо повну стенограму запитань нардепа Ткаченка О.М. і відповідей представника АРМА.

ТКАЧЕНКО О.М.  О’кей. Дякую.

І у мене є ще дуже коротеньке питання. Ну, це, напевно, до керівника юридичного відділу. Є? Присутній він? Це ви, так? Дуже приємно. Скажіть, будь ласка, скільки грошей втратив бюджет в результаті програшних справ першої і другої інстанції за 2022 рік?

ЧУБЕНКО А.Г. Я можу вам сказати, що в основному 80 процентів справ нами виграються. З бюджету за 2022 рік сплачено 316 тисяч гривень Павленку.

ТКАЧЕНКО О.М.  Добре.

Скажіть, будь ласка, що відбувається з тими 20 відсотками програних справ? Ви подаєте касаційні скарги?

ЧУБЕНКО А.Г. Ми, якщо є перспектива… Ми загалом подаємо касаційні, всі проходимо три інстанції, якщо на це є можливість, і… але ми враховуємо те, що в нас є обмежені бюджетні асигнування відносно сплати судових зборів, тому що касаційна інстанція, вона дуже вартує великих…

ТКАЧЕНКО О.М.  Так, але ви можете попросити відстрочку платежу.

ЧУБЕНКО А.Г. Ми це зазвичай і робимо.

ТКАЧЕНКО О.М.  Тобто ви на ці 20 відсотків програних справ, ви подаєте касаційні скарги? Я вас вірно почув?

ЧУБЕНКО А.Г. Ну, наприклад, по Павленку конкретно, то ми… він подавав на нас касаційну справу. В залежності від того, хто виграв або програв, той другий…

ТКАЧЕНКО О.М.  Я вас питаю, якщо ви програли другу чи першу інстанцію, ви ініціюєте подачу касаційної скарги?

ЧУБЕНКО А.Г. Ініціюємо, ініціюємо.

ТКАЧЕНКО О.М.  У сто відсотків? На всі програні справи?

ЧУБЕНКО А.Г. І дивимося на судову практику також. В нас…

ТКАЧЕНКО О.М.  Я вам задаю конкретне питання. Ви подаєте…

ЧУБЕНКО А.Г. Не на всі сто відсотків.

ТКАЧЕНКО О.М.  А чому?

ЧУБЕНКО А.Г. Пояснюю, я одразу пояснюю. Чому ми не подаємо на всі? Тому що є, умовно кажучи, судова практика, яка пов’язана з тими справами, які, наприклад, стосуються Ашану, і з цією справою пов’язано 6 кейсів. Ну, наприклад, і ось є рішення Верховного Суду і потім … (Не чути) ну, ви в курсі цієї справи…

ТКАЧЕНКО О.М. Я в курсі цієї справи, да, я працював адвокатом. Просто я не розумію, ви що суд, що ви вирішуєте чи є там позиція, чи ні? Я просто хочу звернути вашу увагу на той факт, що неподача касаційної скарги розглядається НАЗК як корупція. Це просто, щоб ви мали на увазі.

ЧУБЕНКО А.Г. Дякую вам дуже.

ТКАЧЕНКО О.М.  І вам дякую.

Було схоже на те, що народний обранець Ткаченко був у ролі завуча, а колишній керівник юридичної служби АРМА Чубенко А.Г. в ролі учня, що порушив навчальну дисципліну, та отримує від завуча “на горіхи” за свою неналежну поведінку.

Але не про це мова.

Після засідання 13 липня 2023 року Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ, в АРМА відбувались серйозні розбірки між Думою і Чубенком, підсумком чого стало звільнення 19 липня 2023 року начальника Управління правового забезпечення АРМА Чубенка А.Г.

На перший погляд непримітна стаття

Наприкінці 2022 року в мережі опубліковано статтю “АРМА під керівництвом Дмитра Жоравовича виплатило позивачам понад 1,3 млн. грн. за рішеннями суду, прийнятими не на користь АРМА”, в якій було проаналізовано судові рішення, прийняті не на користь АРМА в час, коли АРМА очолював Дмитро Жоравович та до яких наслідків це призвело для державного бюджету.

Так, було встановлено, що АРМА під керівництвом Жоравовича виплатило:

— 415810 грн. ТОВ «С.П.Т.» по справі № 910/18646/19;

— 278022,21 грн. ДП “СЕТАМ” по справі № 910/12819/21;

— 672350 грн. ТОВ “АБС Технолоджи” по справі № 910/18645/19.

Що цікаво аналітики встановили, що до прикладу по справі № 910/12819/21 АРМА під керівництвом Жоравовича не подавало касаційну скаргу. Постанова Північного апеляційного господарського суду від 12.01.2022 є останнім судовим рішенням по цій справі.

Чи читав цю статтю нардеп Ткаченко О.М. до засідання 13 липня 2023 року Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ залишається, і мабуть так і залишиться загадкою!

Але питанням того, що тодішній т.в.о. Голови АРМА Жоравович по певним судовим справам, де стороною було АРМА, не подавав касаційні скарги, зацікавились навіть народні обранці.

Для деяких посадовців АРМА така бездіяльність щодо неоскарження до Верховного Суду певних судових рішень, винесених не на користь АРМА, вартували посад, які вони втратили після зміни керівництва Агентства – приходу пані Думи.

Збитки, які ніхто не відшкодував

Після того, як були виплачені кошти на виконання рішень судів по справам № 910/18646/19, № 910/12819/21, № 910/18645/19 АРМА в особі Дмитра Жоравовича мало б вжити заходів щодо відшкодування збитків з винних осіб, дії (бездіяльність) яких призвела до нанесення збитків державному бюджету.

Так, ст. 6 Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень” передбачає: Кошти, виплачені за рішенням суду про стягнення коштів згідно з цим Законом, вважаються збитками державного бюджету.

Посадова, службова особа державного органу, державного підприємства або юридичної особи, дії якої призвели до збитків державного бюджету, несе відповідальність згідно із законом.

Державні органи після виконання рішень суду про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету, у випадках, визначених цим Законом, проводять службове розслідування щодо причетних посадових, службових осіб таких органів, якщо рішенням суду не встановлено складу кримінального правопорушення в діях зазначених осіб.

За результатами службового розслідування державні органи та органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у місячний строк можуть звернутися до суду з позовною заявою про відшкодування збитків, завданих державному бюджету, з пред’явленням зворотної вимоги (регресу) у розмірі виплаченого відшкодування до посадових, службових осіб таких органів, винних у завданні збитків (крім відшкодування виплат, пов’язаних із трудовими відносинами та відшкодуванням моральної шкоди).

Якщо збитки, завдані державному бюджету, є результатом спільних дій або бездіяльності кількох посадових та службових осіб, такі посадові та службові особи несуть солідарну відповідальність згідно із законом.

У відповідь на запит на публічну інформацію, АРМА відповіло, що службове розслідування, з приводу обставин зазначених у вказаному запиті, АРМА не проводилось – як наслідок запитувані заходи АРМА не здійснювались.

Такі заходи щодо проведення службового розслідування, подання позовної заяви про відшкодування збитків, завданих державному бюджету, з пред’явленням зворотної вимоги (регресу) у розмірі виплаченого відшкодування до посадових, службових осіб таких органів, винних у завданні збитків мали бути здійснені ще у 2022 році, коли АРМА очолював Дмитро Жоравович.

А отже кошти пішли з державного бюджету, і назад не повернулись.

Тут є ознаки службової недбалості відповідних екс-посадових осіб АРМА, які у 2022 році мали вжити заходів щодо відшкодування цих збитків з винних осіб.

Оцените материал:
54321
(Всего 3, Балл 4.67 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ