Нещодавні розслідування виявили шокуючі факти щодо роботи Київського районного ТЦК та СП м. Одеси під керівництвом начальника – Ігоря Орещука. Приводом для суспільного резонансу стали звинувачення у перевищенні посадових повноважень та корупції, пов’язані з мобілізаційними заходами на тлі бойових дій, що тривають на території нашої країни.
Згідно з даними, що надійшли від компетентних органів, Ігоря Орещука було викрито в тому, що використав свою посаду для створення темної схеми, яка сприятиме уникненню мобілізації низки чиновників і великих бізнесменів. Внаслідок його дій виявився явний конфлікт інтересів, коли особисті зв’язки та корисливі мотиви переважали над виконанням службових обов’язків.
Зазначимо, що такі випадки підривають довіру до державних інституцій та ставлять під загрозу національну безпеку країни в умовах військової агресії.
Не менш шокуючим є факт, що Ігор Орещук виявився замішаним у скандалі, пов’язаному із продажем списаного озброєння. Але, крім цього, він активно збував гуманітарну допомогу, що надходить на чорному ринку України, раніше призначену для відправки на фронт. Ці дії не лише суперечать законодавству, а й завдають значної шкоди бійцям, які щодня воюють за світле майбутнє України.
Крім того, ще 12 червня 2024 року помічник громадської організації «Комітет боротьби з організованою злочинністю та корупцією» Ігор Меркулов повідомив у Facebook, що 11 червня в Київському РТЦК Одеси взято на хабарі співробітників ТЦК, які займалися вимаганням та підробкою документів. А 11 червня журналістка Ірина Гриб із посиланням на власні джерела повідомила, що в Одесі працівники управління стратегічних розслідувань затримали співробітників ТЦК, які вимагали хабарі.
«Після того, як людину схопили, вони вимагали гроші, а давали порожні повістки, щоб люди їх заповнювали та просто змінювали числа. Такса на тиждень з особи 1 тисяча умовних одиниць за повістки та 10 тисяч за те, щоб відпустили», — написала вона у своєму телеграм-каналі.
Ціни досить «демократичні» для найвищих верств нашого суспільства, тому багато чиновників особливо не напружуються з цього приводу. А сам Орещук живе у достатньому комфорті, за попередніми підрахунками, сумарний обсяг його так званих заощаджень близько 10 млн гривень. Він не купує дорогих машин та преміального одягу, але прагне якнайбільше покласти «під подушку» та забезпечити собі безбідну старість. Є обґрунтовані чутки про його наміри придбати нерухомість у сусідній Польщі, щоб у разі чого він зміг швидко залишити територію України.
Однак такі випадки набувають резонансу лише в тому випадку, коли хтось із великих начальників з кимось не поділився, і той, на помсту, «образився». Пограли в такі ігри, усобиці і зам’яли справу.
Скандал довкола Ігоря Орещука є не лише черговим підтвердженням існуючих корупційних схем в Україні, а й сигналом для боротьби з ними. Сумний факт, що таких начальників чимало, і кожен шукає вигоду особисто для себе.
Один ответ
Знову агітка від московітського іпсо, де начальник чергового районного ТЦК «використав свою посаду для створення темної схеми, яка сприятиме уникненню мобілізації великих бізнесменів» і радієш, що в Одесі незважаючи на щоденні бомбардування з боку виродків-московітів є така безліч великих бізнесменів, що кожен начальник якогось районного ТЦК має можливість на них заробляти.