Дружина очільника ДП «Ліси України» Юрія Болоховця – Людмила Болоховець почала отримувати суттєві прибутки з того часу, як її чоловік посів високу посаду у державі. Та напевне, дивного тут нічого немає, адже сам чиновник напару з міністром екології Русланом Стрільцем могли б приносити державі до 880 млрд грн на рік, а по факту ця цифра не перебільшує 23,3 млрд грн на рік.

З 2020 року набрані Болоховцемітисячі гектар землі стали приносити його дружині вже суттєві прибутки. У 2020 році Людмила Болоховець отримала перші дивіденди в сумі 330 тисяч грн від діяльності ТОВ «Івангородське», яке в цей рік збільшило свій дохід від реалізації з 17 до 50 млн грн та показало чистий прибуток у 13 млн грн (у 2019 році він складав лише 988 тисяч грн). В 2021 році дивіденди Людмили Болоховець вже склали 660 тисяч грн, в 2022 році — знову 330 тисяч грн та 722 тисяч грн за 2023 рік.

В 2021 році дружина на той момент вже голови Держлісагентства відкрила також ФОП з основним видом діяльності — діяльність вантажного автомобільного транспорту. І одразу ж підприємицю спіткав успіх: якщо в перший рік вона заробила 451 тисячу 675 гривень, то в 2022-ому — вже 696 тисяч грн, а в 2023-ому — 1 млн 535 тисяч грн. Цей дохід вона отримує виключно від підприємств бізнес-партнерів свого чоловіка — Михайла та Андрія Реви, а точніше — їх підприємств ТОВ «Гарант Енерго», ТОВ «М.В. Інвест», ТОВ «Енерго Смарт», ПП «Енергострім» та ТОВ «Гарант Енерджи».

Як тільки «справи пішли вгору», з 2020 по 2023 роки Людмила Болоховець почала  збирати вже особистий земельний банк, скуповуючи ще ділянки в Чернігівській області. За чотири останні роки вона придбала в Ічнянському районі одразу 13 земельних ділянок загальною площею 36 гектар, витративши на них сумарно 30 тисяч 168 доларів (близько 1,1 млн грн). Що цікаво, угоди оформлювались на таку собі Третяк Тамару Ігорівну, що діяла на основі довіреності від імені Людмили Болоховець.

Тамара Третяк — також односельчанка Болоховців. З 2007 по 2019 роки вона займалась адвокатською діяльністю, а от в листопаді 2016 року вирішила перейти у лісозаготівлю. Саме з таким КВЕДом вона відкрила свій ФОП. І як ви думаєте, в тендерах якої установи вона одразу почала вигравати? Правильно, ДП «Ніжинське лісове господарство», яким керував тоді Юрій Болоховець. Загалом з 2017 по 2022 роки Третяк виграла лотів закупівель лісгоспу на суму біля 33 млн грн, з яких майже 14 млн грн вона отримала в часи, коли лісгоспом керував сьогоднішній головний лісник України. Інші — вже коли «Ніжинське лісове господарство» після Болоховця очолив, за деякими данними, його кум Андрій Данько. Тобто, вважай, все — одна родина.

В земельному банку родини Болоховця свою частку має також його мати Ганна Болоховець. Та сама, що все життя була вчителькою в сільській школі, а стала співвласницею фермерського господарства і володаркою 3 земельних наділів більше 9 гектарів, які здає в оренду ТОВ «Івангородське» своєї невістки. Ще 4 ділянки комунальної власності площею біля 73 га вона орендує.

Так от і цих сукупно десятків тисяч гектар родині Болоховця виявилось мало. Прямо сьогодні Державне бюро розслідувань займається кримінальним провадженням, відкритим 14 листопада 2023 року, за фактом зловживання владою генеральним директором ДП «Ліси України» Юрієм Болоховцем та членами його родини, які, за даними слідства, самовільно зайняли земельну ділянку та побудували на ній будинок. Звісно, що незадекларований. Вгадайте, в чиєму користуванні знаходиться ця ділянка? Вона знаходиться в постійному користуванні ДП «Ліси України», яке очолює Юрій Болоховець.

d0aed180d196d0b9 d091d0bed0bbd0bed185d0bed0b2d0b5d186d18c

Ця земельна ділянка межує з іншою ділянкою з кадастровим номером 7421784800:03:000:2040, яка знаходиться в користуванні матері Болоховця. Її цільове призначення — для ведення фермерського господарства. Однак, як встановили слідчі, родина головного лісника країни на даній земельній ділянці облаштувала штучну водойму, на берегах якої встановила тимчасові споруди для відпочинку. Ну, таку собі базу відпочинку. Вірогідно, що нелегальну. Ці землі, а разом з ним ще 15 ділянок, Болоховець огородив суцільним парканом, що унеможливлює доступ до вказаної території сторонніх осіб. Ось такий вийшов сімейний бізнес.

Примітно, що однією зі статей Кримінального кодексу України, за якими ДБР відкрило дане кримінальне провадження, є стаття 209 КК «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом». Судячи з судових рішень по цій справі, слідство встановило, що кошти, одержані злочинним шляхом, Юрій Болоховець, ймовірно, направляє на закордонні рахунки дружини, відкриті в юрисдикціях Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, до яких слідчі просили в суддів доступ.

Про це пише проєкт blackboxosint.