Человек не терпит насилия!

«Рєшала» з Нацполіції України обіцяв балканським кілерам з «Новопечерських Липок» звільнення та втечу за 2,5 мільйони євро

balkanci2

(Стефан Джукіч)

Протягом чотирьох місяців після затримання групи кілерів з Балкан, які навесні 2020 року на столичних «Новопечерських Липках» намагалися вбити лідера потужного чорногорського наркоугруповання «Кавач» Радоє Звіцера, діючий працівник системи Нацполіції України вів активні перемовини щодо організації звільнення найманих вбивць з української в’язниці з ватажком відповідного угруповання — 34-річним Стефаном Джукічем (Мандічем). Про це з посиланням на оприлюднені у Високому суді Подгориці переписки Джукіча (який буцімто ховався під кодом 92TSA1) та українського правоохоронця (використовував код 6C64EF), що здійснювалися в зашифрованому месенджері з використанням криптотелефонів Sky ECC, повідомляє чорногорське видання «ДАН«.

З відповідних текстових та аудіоповідомлень зі зламаного криптотелефону випливає: щонайменше з липня 2020 року український силовик проводив інтенсивні перемовини з Джукічем, якого в особистих розмовах здебільшого називав «Каце». Вирогідно, це пов’язано із тим, що на початковому етапі слідства саме під цією особистістю громадянина Північної Македонії Каце Герги фігурував у матеріалах справи мешканець чорногорського міста Бар Стефан Джукіч.

Діалоги «рєшали» з Джукічем, передусім, стосувалися спроб вирішення питання щодо звільнення балканських кілерів на волю та організації їх подальшої втечі за кордон. З переписки випливає: прайс відповідних послуг (що буцімто включав у себе домовленості з прокуратурою, судом та іншими службами/відомствами) загалом складав близько 2,5 млн. євро. Половину цієї суми кілери мали передати у якості завдатку, а другу частину — одразу ж після виходу на свободу.

При цьому, аби довести власну впливовість, співрозмовник Стефана Джукіча не тільки організував передачу до стін Лук’янівського СІЗО криптотелефону балканському кілеру, а й зобов’язався «організувати» мобільний зв’язок для інших учасників банди вбивць. Відомо, що на певному проміжку часу «новопечерські стрільці» із комфортом були розміщені в платних камерах слідчого ізолятору.

Зауважимо, що «український приятель» Джукіча в своїх повідомленнях висловлював значну обізнаність історією замаху на Радоє Звіцера. «Рєшала» стверджував, що продовжує пошуки зниклого з радарів лідера «Кавача» (мовляв, той зник, але не залишив межі території нашої держави) та згадував про певного громадянина Польщі, що буцімто допомагав кілерам в їх справі, але надалі — втік.

djukic sky 1

djukic sky 2

djukic sky 3

djukic sky 4

Як відомо, в своїх показах слідству інший «помічник» бригади балканських кілерів, нардеп 8 скликання Євген Дейдей стверджував, мовляв взявся допомагати з організацією приїзду «братушек» на прохання свого приятеля з Польщі на ім’я Мачек. Чи є Мачек тим самим поляком, про якого писав Джукічу його «янгол-охоронець» з системи Нацполіції — достеменно невідомо.

У той же час, можна припустити про якого адвоката на ім’я Дмитро, який буцімто «компетентний» та цілком в курсі спроб організації звільнення та втечі найманих вбивць з України до Чорногорії, говорив та писав ватажку групи кілерів український «коп».

«Ок, братан! Не волнуйся, все ок! Дима мне сказал, что ты очень переживаешь, что я выйду из игры, мне придется на время прекратить это дело, за мной наблюдает куча сервисов и я могу навредить всем Но все будет хорошо. Дима все сделает правильно, вот увидите, мы еще не одно дело сделаем вместе», — згадував про адвоката Дмитра український «рєшала».

djukic sky 5

djukic sky 6

djukic sky 7

Зауважимо, що станом на момент активної фази переписки в Sky захисником Стефана Джукіча та його спільників виступав юрист Дмитро Кальонов. У подальшому він припинив представляти інтереси «братушек».

kalyonov

(Дмитро Кальонов)

Що ж стосується «фінансового питання», то вимога передачі половини визначеної за свободу «новопечерських кілерів» суми виступає «центральною темою» переписки зразка вересня 2020 року. Чи була активована відповідна опція з боку Стефана Джукіча й перераховані кошти — питання руба.

Як би там не було, наприкінці травня 2021 року обвинувальний акт відносно громадян Сербії Мілана Бранковича і Петара Йовановича, а також чорногорців Еміля Тузовіца і Стефана Джукіча, яким закидають незаконний обіг зброї (ч.1 ст.263 КК України) та замах на замовне вбивство (п.п.6, 11, 12 ч.2 ст.115 КК України) в центрі української столиці Радоє Звіцера, було скеровано до суду.

lipkik

(Зліва направо: Петар Йованович, Стефан Джукіч, Еміль Тузовіц та Мілан Бранкович)

Наразі ця справа слухається в Подільському палаці Феміди без суттєвих зрушень: 13 травня 2024 року було постановлено рішення щодо розгляду провадження спочатку. Обвинувачені у скоєнні зухвалої спроби вбивства продовжують утримуватися під вартою в Київському СІЗО.

Нагадаємо, що замах на життя Радоє Звіцера було скоєно 26 травня 2020 року в Печерському районі Києва.

Тоді двоє зловмисників перестріли лідера «Кавача» у дворі київського ЖК «Новопечерські Липки», випустили в його бік близько 10 куль та втекли, підпаливши використану ними автівку. Вважається, що багато в чому життя пораненого «наркобарона» тода врятувала його дружина Тамара Звіцер, яка під час нападу вихопила зброю та почала відстрілюватися від кілерів.

druzhina zvicer8

(Тамара та Радоє Звіцери)

Четвірку балканських кілерів надалі вдалося затримати в Одеській області. У процесі розслідування було встановлено: допомогу в пересуванні найманих вбивць на території нашої держави здійснював народний депутат 8 скликання Євген Дейдей, а також низка осіб з його оточення. Йдеться про «копів» з полку поліції особливого призначення «Київ» Ростіслава Чернобрового і Семена Гордієнка, братів Івана та Віктора Грабарів, а також бізнес-партнера тодішньої дружини екс-парламентаря — Владлена Бухінченка.

На початку вересня 2021 року Євген Дейдей, а також Чернобровий і Гордієнко подали декларації про звільнення з лав Національної поліції України. Після початку широкомасштабного військового вторгення армії РФ на територію України нардеп 8 скликання імітував власну загибель та, найвирогідніше, втік за кордон.

Оцените материал:
54321
(Всего 3, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

НОВОСТИ