Человек не терпит насилия!

Прихована «анексія»: агрохолдинг проросійського Хідіряна «хазяйнуватиме» в деокупованому селі на Київщині ще 7 років?

У селі Рудня на Київщині землевласникам пропонують переукласти угоди оренди з фірмою з орбіти проросійського аграрія Хідіряна ще на 7 років

Проросійський власник агрохолдингу Хідірян 'анексує' землі в Броварському районі Київщини?

Власник великого агрохолдингу A.G.R. Group Місак Хідірян «анексує» землі в Броварському районі Київщини? До редакції СтопКору звернулись мешканці деокупованого села Рудня Великодимерської СТГ, яких спонукають переукладати договори оренди з однією з компаній холдингу ще на 7 років – представників громади турбують імовірні проросійські зв’язки кінцевих бенефіціарів.

Тож команда СтопКору вирішила ретельно розібратись, що відбувається у селі Рудня на Київщині, чим відомий агробізнесмен Місак Хідірян та його структури, і чи справді за семирічним продовженням орендних угод можуть стояти інтереси рф і прихована «анексія» земель у столичному регіоні.

Місак Хідірян

Рудня – невелике село у Великодимерській селищній громаді Броварського району Київської області, населення села якого, за офіційними даними, налічує 1910 осіб, а загальна площа землі в адмінмежах колишньої Руднянської сільської ради сягає майже 3 тисяч гектарів. Населений пункт входить до Великодимерської СТГ – з 7 березня по 1 квітня 2022 року на цій території Збройні сили України вели безпосередні бої проти російських окупантів.

Що відбувається в Рудні зараз?

Як повідомили СтопКору жителі села, наразі на цій території паї у місцевих землевласників орендує компанія ТОВ СП «Трейдагропостач-200», що, за даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, входить до складу A.G.R. Group Місака Хідіряна. Утім, термін дії більшості договорів оренди спливає у 2025 році, і вже зараз людям пропонують переукласти угоди з іншою фірмою – ТОВ «Мега Менеджмент Проект» – додатково ще принаймні на років (згідно з чинним законодавством, це – мінімальний можливий строк дії за подібними договорами).

ТОВ СП ''Трейдагропостач-200'' і ТОВ ''Мега Менеджмент Проект'' мають спільних інтересантів

Примітно, що директором обох компаній є одна й та сама особа – Давіт Авагян. А зареєстровані вони за спільною адресою: Київська область, Броварський районн, село Тарасівка, вул. 9-го Січня, будинок 1-Г. Засновник в обох випадках – кіпрська AGR INVEST HOLDING LTD, а кінцевий бенефіціар – громадянин Вірменії Місак Хідірян. Крім того, обидві фірми фігурують у низці кримінальних проваджень від 2021-2023 років – зокрема, щодо злочинів проти власності, проти довкілля, проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та злочини проти журналістів. А також у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.

Інакше кажучи, нинішню фірму-орендаря замінюють на її майже ідентичного «близнюка». Навіщо і чому це так непокоїть громаду?

Якщо уважно розглянути одну з кримінальних справ, по якій проходять вищевказані компанії (а саме – ту, в якій фігурантам інкримінують злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, за номером 757/21311/23-к), то можна побачити, що вона напряму стосується ще однієї юридичної особи – товариства з обмеженою відповідальністю «Пирятинський делікатес».

Кримінальна справа стосується ТОВ ''Пирятинський делікатес''

Згідно з відкритими даними, ця компанія, чия виручка сягає майже 2,5 млрд грн, зареєстрована у селі Дейманівка Лубенського району на Полтавщині. Її власником наразі значиться британське партнерство з обмеженою відповідальністю «Беверлайф», а кінцевим бенефіціаром – болгарин Валчев Іван Теодоров. Директор – Рафаел Ананян, який раніше значився як росіянин кінцевим бенефіціаром ТОВ «Гаївщина-Агро» (у стані припинення) із усе того ж, вже знайомого нас холдингу «A.G.R. Group». За даними з відкритих джерел, «Пирятинський делікатес» годує робітників «A.G.R. Group».

На додачу, дана компанія має досить сумнівну репутацію.

Ще у 2019 році АМКУ наклав рекордний штраф на майже мільярд гривень низці підприємств, що «розігрували» тендери щодо харчування військових. Серед «щасливчиків» опинилось і підприємство з Полтавщини – ТОВ «Пирятинський делікатес». А у 2021-му колеги-розслідувачі з «Наших грошей» розкрили цілу «схему» з закупівлями харчових пайків для армії.

Та найцікавіше, що одним з перших директорів «Пирятинського делікатесу» на зорі 2010-х років був Артак Хідірян (імовірно, син Місака Хідіряна), історичною засновницею – громадянка російської федерації Тамара Хідірян, а її бізнес-партнером і співзасновником – одіозний Дживан Мамоян.

Компанія ''Пирятинський делікатес'' в минулому була пов'язана з рф

Чим «прославився» Дживан Мамоян?

СтопКор уже повідомляв, що на початку січня в столиці співробітники СБУ заарештували власника великого агрохолдингу, який постачав харчові продукти для окупаційних сил на лівому березі Херсонської області. За інформацією української редакції Forbes, затриманим у Києві бізнесменом виявився засновник ТОВ «Моріс Каховка» Дживан Мамоян.

Як поінформували силовики, агрокомпанія під контролем фігуранта є одним із провідних фінансових донорів у південному регіоні для російського «Фонду підтримки учасників СВО», створеного указом путіна у квітні 2023 року. Окрім двох підприємств у Любимівці на Херсонщині, Дживан Мамоян був співзасновником фірми «Пірятинський делікатес» спільно з Тамарою Хідірян. Крім того, Мамоян мав у Києві два ФОП із роздрібної торгівлі з лотків та на ринках.

В Києві було затримано Дживана Мамояна за підозрою у фінансуванні збройної агресії росії

Ймовірну проросійську позицію закидають і самому Місаку Хідіряну.

Відповідно до даних інформаційно-аналітичних платформ, в українських реєстрах Хідірян значиться як громадянин Вірменії. Утім, за інформацією деяких ЗМІ, агробізнесмен може мати й інші паспорти. Зокрема, Угорщини, голова уряду якої Віктор Орбан відомий своїми симпатіями до рф. У червні 2023 року (тобто у розпал другого року великої війни) Місак начебто вирушив у закордонне турне, метою якого було отримання «паспорта однієї з країн Євросоюзу».

Крім того, ще у 2021 році Хідіряну публічно закидали причетність до одного з найпотужніших конвертаційних центрів України, через які кошти переводили до ОРДЛО. А його рідний брат Самвел Хідірян, який зараз «забезпечує безпеку» холдингу A.G.R. Group, нібито тривалий час жив у Москві та мав російське громадянство.

І як ці закиди коментують представники A.G.R. Group та родини Хідірянів?

Ми звернулись до пресслужби холдингу через вказану на офіційному сайті електронну пошту та до самого Місака Хідіряна через сторінку в соціальній мережі LinkedIn та наразі очікуємо на відповідь, щоб висвітлити публічну позицію їхньої сторони.

Невже, загарбники, які так і не змогли втримати контроль над землями Київщини військовим шляхом, тепер намагаються «анексувати» їх по-тихому, через підконтрольні й наближені бізнес-структури? Представники активної громадськості села Рудня вважають, що це справді може бути так. А аналітичне дослідження, проведене командою СтопКору, підтверджує: ці побоювання мають за собою певні підстави, які мали б зацікавити компетентні органи для подальшої ретельної перевірки ситуації.

Ми продовжимо уважно стежити за перебігом подій та розкривати нові факти й подробиці.

Нагадаємо, Служба безпеки України підозрює Дживана Мамояна та ТОВ «Моріс Каховка» у постачанні продуктів російській армії на Херсонщині та фінансуванні збройної агресії російської федерації. Підприємець був затриманий у квартирі його сина в Києві, де переховувався перед втечею до росії. Аналітики СтопКору дослідили факти співпраці «Моріс Каховка» з країною-агресоркою.

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

НОВОСТИ