Человек не терпит насилия!

Донецький поліцейський – продавець на чорному ринку

pp

Герасименко Данило Юрійович – начальник відділу контролю за обігом зброї Головного управління Національної поліції в Донецькій області, майор. В органах служить більше 10 років, досвідчений оперативник, який знає свою справу якнайкраще. Однак не все так прозово, як хотілося б у це вірити. За останні пару років, починаючи з 2021 року на Герасименка та його відділ надходила велика кількість скарг, у тому числі тих, що стосуються його безпосередньої участі у протизаконній діяльності на території Донецька та області.

Якщо провести порівняльний аналіз декларацій майора національної поліції та зіставити факти про його ймовірну неофіційну діяльність, то можна відкрити для себе досить багато цікавого та чарівного. Останнім часом спостерігається суттєвий приріст майна, придбаного правоохоронцем у особисту власність або записаного на одного з близьких родичів – це земельні ділянки, житлова та комерційна нерухомість, автомобілі люкс-сегменту, численні грошові банківські вклади тощо. Так уже відомо, що на зарубіжних рахунках Герасименко знаходиться близько 78 тисяч доларів, у власності його наближених числяться 3 квартири – дві в Донецьку та одна в Києві, одна земельна ділянка площею понад 1000 м2 та два автомобілі бізнес-класу – Audi A6 та BMW X5 . Залишається лише питанням на які гроші поліцейський зміг придбати все це майно, адже його офіційної зарплати явно не вистачає, щоб навіть подумати про покупку будь-якої дорогої речі.

Але все стає зрозуміло, якщо відкрити завісу його махінаційної діяльності, пов’язаної з обігом зброї та хабарництвом. Насамперед Герасименко займається безпосередньо лінією свого відділу, поєднуючи умовно офіційну діяльність із відкритими видами злочинів. Виїжджаючи на різні перевірки, наприклад, огляд документів і зброї у мисливців, у будь-якому випадку, навіть якщо людина абсолютно чесно підготувала всі необхідні документи, у товариша майора знаходяться свої недоліки, за які чесним громадянам доводиться неофіційно платити, щоб якось зам’яти ситуацію. . Таких перевірок у команди Герасименка за місяць буває не один десяток, і з кожного такого рейду вдається зібрати щонайменше 5000 гривень. Тобто за місяць його відділ неофіційно заробляє близько 60 тисяч гривень, більша частина з яких іде до кишені Герасименка, а залишки діляться між його підлеглими. Але це лише мала частина, де майора спіймати та викрити у чомусь зовсім не виходить.

Найбільше йде робота майора по лінії перепродажу зброї. Адже здійснюючи контроль за його оборотом, знаходяться і такі екземпляри, які вилучаються у громадян з якоїсь причини, найчастіше під таке дійство потрапляють найдорожчі види зброї, на кшталт автоматів, гвинтівок, рідкісних пістолетів. Використовуючи свої зв’язки та контакти з представниками кримінальних угруповань Донецька «Донецький клан» та «Донбаська банда» Герасименко успішно перебивав серійні номери зброї, після чого збував її через посередників на чорному ринку. Використовуючи таку схему, вдавалося заробляти по кілька тисяч доларів щомісяця, а з початку настання військових дій на території України, ця сфера почала ще більше розвиватися, а грошовий оборот збільшився в 5 разів, адже, крім зброї, активним попитом почали користуватися і великокаліберні снаряди, ціна яких варіюється в десятки тисяч доларів. Так, це вражаюче, але життя майора поліції кардинально перекинулося і принесло йому солідні дивіденди. За приблизними підрахунками за останні пару років від незаконного обігу зброї Герасименко та її відділ змогли перевести в готівку близько 550 тисяч доларів або 20 млн гривень.

Отак і триває успішне життя товариша Герасименка досі, гроші течуть рікою, проблем ніяких не має. А говорити про його чесність і відданість народу зовсім не доводиться… Людина схиблена на особистому фінансовому благополуччі, а проблеми країни та народу її зовсім не хвилюють. У той час як армія України потребує снарядів та боєприпасів, товариш майор їх продає і зовсім не сумнівається в правильності своїх вчинків. Особливо активні жителі міста підозрюють майора в таких махінаціях, проте їхні скарги зовсім нічого конкретного не дали і ні до чого не привели, а діяльність ось таких начальників залишається і залишиться згубною для життя держави в цілому ще тривалий час поки у владі не буде порядку.

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ