Человек не терпит насилия!

Головний корупціонер Торецька

ggfgf

Чинчик Василь Сергійович — начальник Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області. З першого дня свого призначення на посаду керівник Торецької ВДА Чинчик зазначив, що насамперед планує займатися капітальними та поточними ремонтами доріг, відновленням інфраструктури. Особливо він наголосив на вирішенні питання цілодобового водопостачання, оскільки в деяких районах міста час від часу води немає зовсім. Саме з таким оптимістичним настроєм він розпочав свій шлях на чолі Торецька.

Що ж відомо про Чинчика? У декларації чиновника наголошується, що він зареєстрований у Кіцмані Чернівецької області. До того, як очолити Торецьку ВДА, він служив у військовій частині Е 6009, що на Буковині. У Василя Чинчика є дружина та дві доньки. У користуванні ВДА є службова квартира у Кіцмані, а також 20% квартири у Сокирянах. Крім того, він має два автомобілі, гараж та земельну ділянку у селі Атаки. Ще одна ділянка зареєстрована на дружину Чинчика. Також вона володіє магазином та недобудованим будинком. На попередньому місці роботи Василь Чинчик, (а між іншим, він був полковником Служби безпеки України), отримував 315 357 грн. Також у декларації зазначено 52 216 грн відсотків у банку та 1295 грн щорічної одноразової допомоги. Дружина військового підприємницької діяльності заробила 909 090 грн. На її банківських рахунках зберігається понад 55 000 доларів.

Колишній військовий, хоча «колишніх» не буває, з повною впевненістю у своїх силах поступово розграбує скарбницю міста та бюджетні кошти, виділені державою на ремонт доріг, будівель та споруд, інженерних мереж та комунікацій. У нього це настільки добре виходить, що, за неофіційними даними, загальний стан Чинчика за весь час перебування його на новій посаді в грошовому еквіваленті оцінюється в 70 млн. гривень. Це вкрадені їм гроші з численних контрактів із підрядними будівельними організаціями.

Так з початку жовтня 2023 року в Торецьку на Донеччині закупили, привезли та встановили перші бетонні модульні укриття від обстрілів – одночасно у кожному укритті розміром 4,3 х 2,4 метра та 2,2 метра заввишки зможуть втекти до 15 осіб. Такі укриття забезпечені сталевими дверима, освітленням, лавками та вентиляцією. Таких невеликих «бункерів» купили 27 штук на суму майже 15 млн грн, не торгуючись. Продавець – київська фірма, створена 1 серпня цього року. Відповідно виникає питання, до чого такий поспіх, та й виглядає все це дуже підозріло. Зупинимося докладніше…

Жодних торгів із закупівлі «бункерів» не було. Директор комунального підприємства Торецька Роман Щербина, який закупив укриття, уклав прямий договір із ТОВ «Київбудком-Інжиніринг» без проведення торгів. Фірму «Київбудком-Інжиніринг» створили 1 серпня 2023 року. Директор фірми – Юрій Бацко, а власниця – киянка Світлана Луцкова. Основний вид діяльності ТОВ «Київбудком-Інжиніринг» — організація будівництва будівель. Тому він навряд чи є виробником, а займається перепродажем товару замовнику. Луцкова також володіє та керує ТОВ «Юр-Сіті», створеним 10 липня цього року. «Юр-Сіті» заробляє тим, що надає в оренду та експлуатацію власну чи орендовану нерухомість. Обидві фірми зареєстровані у столиці на вул. Левандівська, будинок. 3-А. Так ось що стосується Чинчика, то він давно був знайомий із Юрієм Бацьком та Світланою Луцьковою, тому при появі такої можливості відмити державні гроші, він звернувся до своїх знайомих так званої «будівельної галузі». Відповідно реальна вартість таких бетонних укриттів становить близько 8 млн. гривень, тоді як угода була здійснена за 15 млн. гривень, а різниця пішла до кишені Чинчика та його друзів-корупціонерів.

На запитання громадян, чому не проводили торги та чи не побоялися працювати з нещодавно створеною фірмою, Василь Чинчик відповів: «Тендер проводити не передбачено (під час воєнного стану), ухвалою дозволено…». Одним словом, він вдало збудував свою роботу і знайшов лазівки у чинному законодавстві та правах під час воєнного стану. Добре працює, не можна не відзначити його винахідливість у досягненні своїх фінансових цілей.

Це лише один із найсвіжіших випадків, який ясно показує про не зовсім чисті справи керівника Торецької ВДА. Також можна згадати і випадки з ремонтом громадських об’єктів міста, так, наприклад ще в 2021 році проводилися ремонтні роботи в амбулаторії загальної практики — сімейної медицини № 5 (п. Новгородське, вул. Молодіжна, 7), результат яких досі пригнічує своєю якістю робіт та використовуваних матеріалів. Адже як би умовний контроль за проведенням робіт, просто для «галочки», для гарного «фотозвіту» здійснював безпосередньо Чинчик разом із директором КНП «ЦПМСД» м. Торецька Ганною Рябовою. В результаті робіт було «відмито» близько 5 млн гривень, а ремонт, який був виконаний, згодом швидко став непридатним і на момент 2023 року вимагає нових косметичних доробок. Так чи інакше, Чинчик має гарні зв’язки з місцевими чи столичними будівельними організаціями, які роблять накладні на проведення робіт, попередньо обговоривши грошовий «навар» безпосередньо з Чинчиком. А він, у свою чергу, всіляко сприяє цим компаніям для успішної перемоги цих компаній на тендерах. Це стосується не тільки ремонту будівель, але й дорожнього покриття, комунікацій – а особливо, водопостачання та опалення, як одних із головних наболілих проблем у зимовий період.

Ще одним із прикладів відмивання грошей є капітальний ремонт внутрішніх приміщень Торецького міського сектору Державної міграційної служби України (м. Торецьк, вул. Дружби, буд. 2) та будівлі соціального клубу «Позитив» (м. Торецьк, вул. Лісова, буд. 10). Роботи по об’єктах мали створити сприятливі, безпечні та доступні умови для надання послуг з обслуговування населення Торецької громади. Однак про приголомшливий результат годі й говорити, заздалегідь відомий фінал – «відмив» державних грошей. При цьому Чинчик не залишив без грошей і представників Товариства Червоного Хреста України та Агентства ООН у справах біженців, які спочатку самі були зацікавлені у виконанні робіт.

Ось таким відомий начальник Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області – Чинчик Василь Сергійович, на прізвисько «Будівельник». Населення Торецька обурене таким керівником і вимагає його відставки, проте вище керівництво країни давно не звертає уваги на їхні скарги, тому Чинчик робить що хоче і як хоче, ні в чому не відмовляє. А за останні роки, перебуваючи на цій посаді, зміг зібрати собі солідний грошовий капітал, який дозволить йому безбідно існувати, навіть не маючи постійного джерела доходу.

 

Оцените материал:
54321
(Всего 3, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ