Человек не терпит насилия!

Лісничий у долі

opopdv

У запорізькому лісовому господарстві вже давно все працює за добре налагодженими і всіма відомими схемами, і всі вони намагаються йти в обхід закону. Головна «заслуга» у цьому колишнього головного лісника України Юрія Болоховця. Якщо коротко, то федеральна схема Болоховця полягала в тому, що він занижував вартість пиломатеріалів, а саме заготовок дубових, шляхом внесення недостовірних даних до службової документації та надалі укладав збиткові договори із суб’єктами господарювання на внутрішньому ринку та за межами України.

Однією з ключових постатей на місцевому рівні у цій схемі був Володимир Іванович Селюк, начальник Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства. Селюк давно підім’яв під себе всю лісову промисловість Запоріжжя. Він намагався ніде не світитись, але іноді спливали скандальні історії. Так, наприклад, восени 2020 року, коли Володимира було взято оперативниками на місці злочину на хабарі в 70 000 гривень. Він вимагав у підприємців 20 відсотків загальної вартості врожаю ячменю, який вирощувався на землях лісового фонду. За цей злочин Селюку загрожував покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Але, як це зазвичай буває в таких випадках, йому все зійшло з рук.

У квітні цього року головного корупціонера лісової промисловості України Юрія Болоховця було звільнено зі своєї посади Кабінетом міністрів. Але всі старі схеми, налагоджені за нього, нікуди не поділися. «Перевірені» люди, як Володимир Селюк, залишилися у своїх кріслах. Тимчасово уряд поклав на виконання обов’язків голови Державного агентства лісових ресурсів на Віктора Смаля.

Смаль – темна конячка. Колишній айтішник і бізнесмен, він завзято взявся виконувати свої обов’язки на новій посаді держслужбовця в галузі лісової промисловості, і поки не встиг заплямувати себе чимось серйозним. Проте на початку 2022 року ЗМІ звернули увагу на дороге придбання чиновника Держагентства лісових ресурсів. Віктор Смаль купив столичну квартиру на 86 квадратів за три з половиною мільйони гривень. На той момент, нагадаємо, він був лише заступником голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку. Наскільки щільно Смалю вдалося влитися до створених до нього корупційних схем, залишається лише гадати. Але швидко знайдене порозуміння з такими старими гвинтиками цих схем, як Володимир Селюк, змушує нас міцно замислитись із цього приводу.

 

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ