Человек не терпит насилия!

Донецький «еколог» та його скромне життя

87831812 119383212979068 8367540433793843200 naav

Натрус Сергій Петрович – директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації. Народився 1970 року, закінчив Донецький державний університет економіки та торгівлі імені М.Туган-Барановського. Раніше працював першим заступником начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища у Донецькій області, заступником Єнакіївського міського голови з питань екології, торгівлі та агропромислового комплексу. Людина з відмінною хваткою коштів із державного бюджету.

За всю свою свідому робочу діяльність Натрус зумів надати величезну кількість фінансів, виділених з державного бюджету для реалізації різних заходів, спрямованих на підтримку та покращення екології в регіоні. Велика кількість конфліктних ситуацій у його діяльності лише тому підтвердження.

Так ще далекого 2015 року розпочалася реалізація екологічних програмних заходів, які за своїм підсумком виявилися малоефективними настільки, що жителі зібрали петицію з метою змусити Натруса звітувати про все, куди пішли державні гроші. Сама реалізація не продемонструвала ефективності, а використання коштів обласного екологічного фонду відбувалося непрозоро та супроводжувалося численними скандалами.

Однією з проблемних тем виявився запит Департаменту з екології та природних ресурсів Донецької адміністрації щодо прийняття витрат на реконструкцію міського парку імені Гагаріна у Мирнограді. У 2019 році розпочався перший період реконструкції, здійснювали його коштом обласного бюджету. Загальна сума видатків на всіх етапах склала 18 782 499,72 грн. Жителі міста були незадоволені кінцевим підсумком і звинуватили в крадіжці грошей Сергія Петровича спільно з підрядником, який робив роботи.

Ще одним випадком із відмиванням грошей є ремонт парку «Ювілейний» у с. Олександрівка Донецької області. Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА за результатами відкритих торгів уклав з ТОВ «Юсс-Транзит» договір підряду на виконання робіт з реконструкції парку на суму 11,64 млн. гривень. Єдиним конкурентом Юсс-Транзит на торгах було ТОВ Крам-Металсервіс з пропозицією в 12,15 млн гривень. Завантажені учасниками до системи «Прозорро» документи свідчать, що під час підготовки тендерних пропозицій між «Юсс-Транзит» та «Крам-Металсервіс» могло відбуватися узгодження участі у процедурі закупівлі. Натрус у цій угоді виступив зацікавленою особою, яка просувала інтереси «Юсс-Транзит», адже далі, якщо розглянути ситуацію ширше, наступні підрядні організації є в управлінні сім’ї та друзів екс-голови Донецької ОВДА. Таким чином, Натрус допоміг своїм товаришам і на цьому ще й заробив. За підсумками всі, як завжди, гроші відбиті, роботи виконані абияк, жителі міста в своїй більшості незадоволені і звинувачують Натруса в недбалому ставленні до своєї роботи та відмивання грошей.

І таких ситуацій з ремонтами, реконструкціями на долю Натруса випало чимало і це лише мала частина реальних прикладів для розуміння ситуації та суті особи, яка обіймає посаду директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації.

Якщо заглянути в глиб проблеми, то Натрус, маючи величезні відкати від таких контрактних державних «будівель», має широкі фінансові можливості і при цьому намагається максимально сильно приховувати свої тіньові доходи. Прокуратура Донецької області вже й раніше звинувачувала його в тому, що він не вносив та не вносить до декларації частини свого майна та майна своєї громадянської дружини. Про це свідчить ухвала Краматорського міського суду про тимчасовий доступ до документів. Слідчим управлінням прокуратури Донецької області розслідується кримінальна справа за підозрою Натруса у наданні недостовірних відомостей у деклараціях про доходи за 2015-2016 роки. Зокрема, Натрус за висновками слідства не записав у декларації відомості про право власності на третину квартири площею 65 квадратних метрів. Крім того, Натрус не вніс до декларації відомості про свою громадянську дружину та її майно. Слід зазначити, що співмешканка чиновника значно заможніша, ніж він. У її власності знаходиться персональна трикімнатна квартира, чотири земельні ділянки у курортній зоні міста Святогірська та автомобіль Volkswagen PASSAT 2011 року випуску.

Згідно з декларацією Натруса, яка оприлюднена в Єдиному державному реєстрі декларацій, у його власності знаходиться лише автомобіль Land Cruiser Prado 2006 року, а чиновник живе виключно на зарплату у розмірі 282 тис. гривень на рік. Для з’ясування обставин справи суд дав дозвіл слідству тимчасово вилучити документи, пов’язані з оформленням права власності на зазначені у матеріалах справи земельні ділянки та квартири. За даними Кадастрової карти, всі чотири земельні ділянки, які фігурують у матеріалах справи, належать Христині Андрюшеній. Усі вони були виділені різним громадянам, відповідно до рішення Святогірської міської ради, у 2012 році для індивідуального будівництва. Поступово вони опинилися у власності громадянської дружини Натруса. Право власності на останню з дільниць було оформлено у лютому 2017 року вже фахівцями Краматорської державної нотаріальної контори.

             Як уже повідомлялося раніше, це лише крапля в морі від витівок і жадібності Натруса, адже не для кого не секрет, що більшу частину своїх доходів він уже давно вивів в офшори і гарантував собі безбідне існування.

Оцените материал:
54321
(Всего 1, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ