Человек не терпит насилия!

«Укренерго» нанесло збитків державі на 1,13 млрд грн, які намагається приховати через суд

img 5059

Національна енергетична компанія ”Укренерго” спричинила збитки державі у розмірі 1,13 млрд грн через низку порушень Правил ринку електроенергії. НЕК дав час приватній компанії вивести гроші зі своїх рахунків, дозволивши тим самим створити великий борг, який тепер ”Укренерго” намагається стягнути з банку ”Альянс”.

Про це йдеться в публікації видання Апостроф .

Восени 2021 року ”Укренерго” уклало угоду врегулювання небалансів електричної енергії з приватним енерготрейдером ТОВ ”Юнайтед Енерджі”, під яку отримала банківську гарантію від банку ”Альянс”. За цією угодою впродовж лютого-квітня 2022 року ”Укренерго” продало компанії ”Юнайтед Енерджі” небалансів електроенергії на майже 1,92 млрд грн, однак остання розрахувалась лише частково, через що в неї перед ”Укренерго” виник борг у розмірі 1,13 млрд грн.

”Укренерго” за Правилами ринку не більше, ніж через два дні після того, как ”Юнайтед Енерджі” не оплатило виставлені рахунки, мало надати йому статус ”Переддефолтний” та повідомити ”Ощадбанк” про заборгованість компанії перед нею, аби той зупинив рух по його рахунках. Однак, ”Укренерго” цього не зробило, надавши статус ”Переддефолтний” компанії лише 7 березня, а повідомлення банку надавши лише 8 березня.

Більше того, згідно висновку Держаудитслужби, НЕК навпаки двічі інформувала ”Ощадбанк” про те, що простроченої заборгованості у ”Юнайтед Енерджі” перед ”Укренерго” немає. Завдяки цьому за цей, за даними слідства, компанія ”Юнайтед Енерджі” замість погашення заборгованості ”вивела” сотні мільйонів гривень на рахунки інших пов’язаних з нею фірм, що призвело до ще більшого зростання заборгованості ТОВ ”Юнайтед Енерджі” перед ”Укренерго” та її непогашення.

Після цього ”Укренерго” взялось оскаржувати висновки Державної аудиторської служби, яка виявила данні порушення та збитки. Однак, Київський окружний адміністративний суд повністю погодився з позицією аудиторів і 10 жовтня 2023 року ухвалив постанову, якою підтвердив, що ”Укренерго” із запізненням повідомив Регулятора та учасника ринку TOB ”Юнайтед Енерджі” про набуття ним статусу ”Переддефолтний” та не дотримався строків застосування вимог, передбачених пп.4 пункту 1.7.2 Правил ринку, що призвело до збитків державі у розмірі більш ніж 1,13 млрд грн, які могли б бути витрачені на оновлення відремнтованої лише на 7% української енергосистеми, пошкодженої російськими ракетними атаками.

І тепер покрити свої збитки НЕК намагається через Північний апеляційний господарьский суд, куди вона подала позов до банку ”Альянс”, вимагаючи від нього сплатити в якості банківської гарантії борг ТОВ ”Юнайтед Енерджі”. Банк ”Альянс” відмовився це робити по тій самій причині — до нього ”Укренерго” з повідомленням про не оплату рахунків ”Юнайтед Енерджі” звернувся лише 9 березня 2022 року, коли заборгованість була вже штучно збільшена за виною НЕК.

Розгляд позову має відбутись 26 жовтня 2023 року. Розглядати справу буде суддя Генадій Коробенко. Не виключено, що у зв’язку з програшем судової справи по визнання протиправними та скасування висновків Держаудитслужби, ”Укренерго” буде домовлятись з суддею про необхідне їй рішення, бо це для НЕК — останній шанс приховати свою незаконну діяльність по штучному створенню боргу.

Тим паче, що в 2017 році Центр демократії та верховенства права вніс суддю Геннадія Коробенко у список недоброческих та таких, що не мають займати посади у Верховному суді України на підставі інформації про ухвалення ним сумнівних рішень, його причетності до корупції та порушення прав людини, непрозорості або надмірності його статків.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

3 ответа

 1. Вікторія Спартс , яка народилася в Україні , добре вивчила Посадові Обов’язки Голови та Працівників ОП , заявила на весь Світ про Корупцію , Підлог Документів , Допуск до Секретної Інформації Осіб , які по Закону України не мають на неї жодного Конституційного Права. Розтрату Фінансів в Особливо Великих Розмірах , які надаються на Спеціальні Цілі Уряду України а не ОП України !”
  “Керівник Офісу Президента не має жодного Конституційного , Законного Повноваження займатися Державними Справами!
  Президент України Зеленський вчинив Злочин , надавши Незаконний Допуск Андрію Єрмаку для його роботи у Політичних і Державних Справах , якими наділений Президент України !
  Повноваження Президента України :
  1 . Державна Безпека .
  2 . Збройні Сили України .
  3 . Міжнародні Відносини .,
  Які Президент України має регулювати через РНБО , ЗСУ , СБУ , ГПУ , та інші підпорядковані йому Державні Органи !
  Питання Збройних Сил України Президент Українии регулює через Міністерство Оборони України , Генеральний Штаб ЗСУ, Воєнну Розвідку.
  Міжнародні Відносини Президент регулює через Міністерство Закордонних Справ України!
  Допоміжним Органом Президенту України є Вищий Законодавчий Орган України – Верховна Рада України , та Вищий Виконавчий Орган України – Кабінет Міністрів , який виконує всі Функції Управління Державою .
  Ні Президент України , ні Голова ОП Украіни не наділені жодними Конституційними , Законними Повноваженнями по Керівництву ВРУ та Кабміном !
  Голова Офісу Президента , має лише доручення керівництва Штатним Персоналом Офісу Президента України , забезпеченням для його професійного функціонування та праці !
  Конституція України , всі Закони України не дають жодного Юридичного Права Керівнику Офісу Президента супроводу Президента України по Території України та Міжнародних Відрядженнях.
  У Казначействі України не передбачені Фінансові Витрати на подорожі Голови ОП по території Держави та Міжнародні Поїздки ! Подорожі Президента України по Території Держави забезпечує Національна Поліція України та Державна Охорона України !
  Голова ОП може робити різні Заяви та Оголошення Президента України для ЗМІ. Він не наділений мати Державну Охорону . Може користуватися Авто ДУСі для пересування до і від місця праці , не більше !
  Все , чим займається Завгосп ОП України А. Єрмак сьогодні , є Державним Злочином , Корупцією, Витратами Державних Бюджетних Фінансів в особливо Великих Розмірах!
  Також підлягає Кримінальному Провадженню по Ст.111 Кримінального Кодексу України – Державна Зрада! Це привласнення службових повноважень Президента України і Андрій Єрмак підпадає під дію ЗУ “Про запобігання корупції” Статті 11, 28, 109, 111, 255, 256, 364, 353. КК України
  Тому Конгрес США , який сьогодні фінансує Державні Органи України , вимагає звільнення Голови ОП України Андрія Єрмака з Посади із невластивими йому повноваженнями , та приведення цієї Посади , ВРУ у відповідності до чинного Законодавства з регуляторним впливом ВРУ та Кабміну України , при черговій спробі невиконня його Посадових Обов’язків .

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ