Человек не терпит насилия!

ЗЛОЧЕВСЬКИЙ ЯК НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПРЕЦЕДЕНТ…

…ліквідації правосуддя — так потрібно сприймати рішення ВАКС щодо цього еталону корупції. 

▪️Ми писали про угоду ВАКС зі Злочевським М.В., дивні форми українського антикорупційного правосуддя, де ВАКС узаконює хабарі та можливість відкупитися. 

▪️Тепер ганебному факту присвятила розслідування «Українська правда», опублікувавши безпідставно засекречений ВАКС вирок колишньому міністру екології, який не поніс реального покарання за хабар у $6 млн, лише сплатив штраф 68 тис. грн та донати на ЗСУ.

▪️2020 р. НАБУ та САП хизувалися, що зловили Злочевського М.В. при спробі за гроші зняти з себе підозру в корупції, а рекордний хабар $6 млн показували ЗМІ.

🔺2023 р. справа завершилася нічим: жоден з фігурантів не у в’язниці, майно не конфісковане, обвинувачені мають дуже м’які покарання: посередники – умовно, а сам Злочевський М.В. – штраф. Корупціонери дали гроші на ЗСУ, разом 855,5 млн грн — оце прокуратура і вважає своїм успіхом!

⁉️Чи відбулось правосуддя у справі Злочевського М.В.? Порушена щонайменше одна з базових засад правосуддя, кілька важливих інструментів державні органи трактували на власний розсуд. Виниклає питання: чи можна на шляху до одних цінностей руйнувати інші?

▪️Воєнний стан чимало змінює в державі, обмежує права, посилює обов’язки. Але не перетворює інститут суду на воєнний інструмент, не ставить його під контроль іншій гілці влади, не передає судові задачі на розсуд військових чи Президента. Тому що значення суду в демократичній європейській державі, за право бути якою і бореться Україна, неможливо переоцінити. Як і те, яку роль відіграє справедливість і боротьба з корупцією у вимогах іноземних партнерів до офіційного Києва.

❗️855,5 млн для ЗСУ це плюс. Але суд – не комерційне підприємство, ефективність вимірюється не у грошах, а у рівності перед законом, невідворотності покарання, справедливості. Усе це в довготривалій перспективі розбудовує державу. І не купується жодними мільйонами.

Оцените материал:
54321
(Всего 3, Балл 3.67 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ