Человек не терпит насилия!

Корупція у Покровську напередодні зими

image2

Начальника Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області Сергія Вікторовича Добряка (колишнього заступника керівника Очеретинської військово-цивільної адміністрації) призначено на посаду 7 вересня 2022 року розпорядженням Президента України, вступив до повноважень 21 вересня 2022 року постановою Верховної Ради.

З початку своєї діяльності на новій посаді почав активно знайомитись із проблемами міста, відвідуючи зі своєю делегацією важливі державні та приватні підприємства. Основним офіційним завданням він висуває поліпшення взаємодії адміністрації з організаціями, які перебувають біля підвладного йому району налагодження загальної роботи, особливо перед зимою. Це стосується насамперед підприємств, пов’язаних із комунальними послугами, діяльність яких у зимовий період виходить на ключове місце.

Але ніхто й не здогадується, що на вигляд пристойний керівник може починати тіньову гру, вигідну для нього та його наближених. З першого дня призначення Добряк почав аналізувати можливості очолюваного ним району, переглядати організації та різні компанії, з якими можна було б провертати різні фінансові угоди, махінації, брати їх в обіг під свій контроль та збагачуватися за рахунок них. Такі проблеми як водопостачання, дороги та опалювальний сезон хвилюють практично все населення міста, а для Добряка це чудовий шанс заробити.

Так, наприклад, під кінець осені планується ремонт великої мережі автошляхів міста, основною метою якого є, як не дивно, руйнування дорожнього полотна у весняний період (відразу разом із таненням снігу). Тобто державні гроші, виділені на ремонт автошляхів, будуть частково використані за призначенням, а решта піде до кишені Добряка та його підлеглих. Так як використання дешевих матеріалів і порушення технологій укладання дорожнього полотна приведуть з великою ймовірністю до якнайшвидшого руйнування, здавалося б, нової та якісної дороги. Наразі вже відомо, що для ремонту доріг у місті у літній період було виділено 45 мільйон гривень і роботи мали бути виконані ще в середині літа, проте планований графік було порушено, а якість асфальтового покриття залишає бажати кращого. За ці гроші підрядники мають провести поточні ремонти асфальту на дільницях: Кільце на з’їзді з шляхопроводу «Станція «Нова» на вул. Шмідта на вул. Гайдамацькій; частина вул. Гайдамацькій від вул. Шмідта до вул. Шосейної; вул. Добропільська та пров. Добропільська; Шляхопровід біля «Станції «Нова», вул. Тюленіна від вул. Вербицького до повороту на вул. Роздольну та вулиця Роздільна і т.д. Залишається лише загадкою, куди пішла більша частина грошей, якщо ремонт доріг виявився просто огидним. І це один із наочних прикладів щодо відмивання грошей Добряком та його компанією соратників. Питання залишається відкритим, а скільки ж він ще зможе заробити на осінньому ремонті доріг та скільки з них залишиться хоча б у нормальному стані?

Але це лише частина лиха, найголовніше – опалювальний сезон та як його пережити. Добряк і тут підготував деякі заготівлі. Маючи добрі взаємини із головами комунальних підприємств міста, він домовився отримувати відкати з ремонту опалювального обладнання – котлів у котельнях, насосів, труб тощо. Гроші на це виділяються з державного бюджету і до того ж, не малі. Взимку аварії трапляються практично щодня, тією чи іншою мірою, від дрібних до великих. Відповідно і ремонтні роботи ведуться практично щодня, що дозволяє йому заробляти на такій схемі дуже круглу суму грошей. Для Добряка та його наближених зима є прибутковим сезоном, коли фінанси самі собою надходять до кишені без жодних проблем. А схема дуже проста – виділені гроші на якісний ремонт та матеріали обрізаються ще на момент закупівель, за накладними проводять дорогий матеріал, а насправді купують дешевий та неякісний продукт, яким і здійснюють ремонтні роботи. На папері все чисто, а насправді – разюча різниця та великий відкат у власну кишеню. Сумно усвідомлювати, що така корупція серед чиновників досі процвітає і кожен намагається вм’яти під себе якнайбільше ресурсів.

Оцените материал:
54321
(Всего 1, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ