Человек не терпит насилия!

Єрмаковсько-президенстька республіка

«Ми зараз тестуємо модель переходу від парламентсько-президентської держави до президентської». З такою заявою на форумі «Диригенти змін» перший віце-спікер українського парламенту, народний депутат від «Слуги народу» Олександр Корнієнко несподівано вискочив на люди, як Пилип з конопель, збуривши громадськість і змусивши його спростовувати власні слова вже за кілька годин.

Втім, незважаючи на це спростування, ми бачимо, які саме думки та ініціативи бродять в головах наближених до президента людей, пише видання «Страсті«. Це й не дивно. Майже кожен український президент, з моменту приходу на посаду, намагається крутити Конституцією, як циган сонцем, підлаштовуючи Основний закон під власні амбіції та інтереси. Спочатку вони йдуть в президенти виключно на один термін, а потім хочуть залишатися на цій посаді пожиттєво.

Це почалося ще від голови президентської адміністрації Віктора Медведчука, який придумав «геніальну ідею» що дозволяла тодішньому президенту Леоніду Кучмі балотуватися на посаду президента втретє поспіль, а його другий термін президентства рахувати, як перший. На щастя, жорстка реакція цивілізованого світу та українського суспільства на цю авантюру змусила другого президента вчасно схаменутися, й повернутися до конституційного русла.

Потім, аби обмежити владу нового президента Ющенка, парламентом таки були ухвалені медведчуківські зміни до Основного закону, які суттєво обмежили повноваження глави держави на користь парламенту й уряду.

Наступник Ющенка Віктор Янукович повернув собі всі повноваження й додав шмат нових, впритул наблизивши країну до межі диктатури й одноосібного безконтрольного правління.

Але навіть з такими «монаршими» повноваженнями Віктор Янукович невдовзі втікав з країни від власного народу далі, ніж бачив. І це нам говорить про те, що справа, мабуть, не в обсязі повноважень, а про те, чи здатен їхній носій ефективно розпорядитися тими повноваженнями, які вже має.

XoQghxhPI7DDHMlMEKc26MrNVWMz4pP MwvYrAUtnffcf jZYPu 39hmKv11bRTUv0OQ49AXxj0r6ZYNvS4CUwV2QPQr RuH DEl E5LMWJfT yFHwZjLuoYVtQWPm02reO63Dg

Сьогодні президент України Володимир Зеленський має цілком достатній обсяг повноважень. У країні від початку війни діє воєнний стан, який, відповідно до Конституції, надає главі держави максимальні можливості для ефективного управління державою.

Крім того, наразі у нас існує фактично дві форми правління водночас. президентська і офісно-президентська. Тобто, окрім офіційної президентської влади, десь збоку існує ніде й ніким не прописана влада президентського офісу. І це цілком реальна влада, якій змушена коритися вся виконавча вертикаль. Глава офісу Єрмак, радники, чиновники середньої ланки з ОП мають сьогодні більше влади, ніж міністри і губернатори.

Читайте також: Попри гучні скандали Єрмак став майже віцепрезидентом

Радники, тобто люди, які формально не несуть жодної відповідальності за свої дії, часто визначають зовнішньополітичний курс держави, віддають імперативні накази виконавчій владі, ведуть важливі переговори, керують голосуваннями і цілими фракціями парламенту, всією Верховною Радою загалом. Це саме ті перекоси, які так дратують наших союзників і змушують їх вимагати від української влади повернутися до «основ демократичного правління».

Тому, коли ми говоримо про «конституційну реформу» сьогодні, варто передусім нейтралізувати антиконституційні альтернативні центри державного управління та віддати належне Основному законові України. Конституція загалом – документ досконалий. Проблема в тому, що люди влади інтерпретують її на власний розсуд.

За весь час існування інституту президенства в Україні, у президентів найслабше місце – не Конституція, а власне оточення. Яке з фальшивої улесливості та власних меркантильних інтересів схиляє главу держави до переписування Основного закону. Всі президенти, з різним рівнем завзяття намагалися змінити Конституцію, і жоден не намагався її виконати.

Читайте також: Хто ж посягнув на конституційний лад України?

У західних демократіях існує навіть таке поняття, як «конституційна культура». Це поняття містить лише один категоричний імператив: Конституцію змінювати не можна. Бо це основа стабільності, основа паритету влад і цивілізованого розвитку громадянського суспільства. Кожен сильний президент чи прем’єр США, Британії, Франції, Німеччини був сильним саме тому, що вдало керував державою, не виходячи за межі конституційного поля. І якщо Україна прагне стати членом ЄС та повноцінно долучитися до європейської співдружності, має діяти жорстке правило: Конституцію не чіпати!

Всіх авантюристів, які час від часу пропонують перевернути прапор, переписати гімн чи змінити Конституцію, варто бити по руках й ставити на місце. То – люди не державні й, м’яко кажучи, не мудрі.

Днями заступник радника Білого дому Майк Пайл направив до Координаційної Ради платформи донорів, ОП та Кабміну попередній список вимог щодо проведення реформ в Україні. Звісно, це драфт, а не наказ, але дуже подібні вимоги вже оприлюднили раніше Європейський Союз і Міжнародний валютний фонд. Це саме ті реформи, внаслідок яких ми будемо отримувати військову допомогу і намагатимемося будувати нову некорумповану, демократичну Україну. Бо це потрібно не американцям з європейцями, а українцям в першу чергу.

Словом, Верховній Раді найближчим часом є чим займатися й без змін до Конституції.

Опубліковано у виданні «Страсті«

Оцените материал:
54321
(Всего 4, Балл 3.5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

18 ответов

 1. «Всіх авантюристів, які час від часу пропонують перевернути прапор, переписати гімн чи змінити Конституцію, варто бити по руках й…» сажатьв турму, как картоху в огород!!! Читайте обгаженную, но КОНСТИТУЦИЮ!!!

  1. Що ти маєш на увазі перевернути прапор -наш прапор є жовто блакитний з гори колір Сонця а знизу колір Води у 90их навіть кітайці зробили зауваження і що порхаті дослухались? питати на кого працюєш нема сенсу мосад цру фсб -хочеш небесний ерусалім -вали в езраель -Україна для українців

 2. Комунально науково-дослідна установа «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста». Адреса:
  М.Донця 4. Шо це за установа?

  1. Етінзон-вали в езраель -а я давній грек -бо як древні греки — люблю коли мене в дупу мають

   1. Ти не етінзон ти мойша крігєль брехливий як уся жидва а то що є прихильником наркопідарів умєрова та зєлі та решти порхатих збочинців нема сумніву-хвороба «пархе»притаманна тількі самовибраним -монголи хозари ашкенази караіми жиди росіяни казахі узбєкі буряти калмикі азєри арікі дагі чечени алани грузіни туркі мордва -не повний перелік твоїх родичів і не дивно що твій «язик» та менталітет такий як і у всіх азіятів ……..з України ГЕТЬ

 3. Дырявый дуповоз з Даунбасса опять нарисовался и продолжает повествовать о своих анальних подвигах в борьбе с масонами и рептилоидами. Очень жаль что на Даунбассе раньше времени дурки закрыли -поторопились они явно.

  1. Підарок такі як ти на Донбасі були або під нарами або з мусорами серед чоловіків -тількі конем так що порхате бидло мандруй з України та забери решту юдовиродків а краще завали пащу та йди помийся чухан

   1. 19-58 Даунбасяцкий пидар ты палишся не по-децки. Был я перед войной на твоём сраном Даунбасе и такых як ты бачыв -шо сиделец, шо мужик, шо мусор, шо чухан -вси даунбасяцкие касты люблять сидаты диркою на бутылочне горлышко. Ця мода з Педерации прыйшла. А шахтари — так ети вообше пидарасы по жизни. Поетому не розказуй тут сказки про билого бычка, бо тебя — петуха даунбасяцкого зразу видно. Готуйся зустричаты на Артема Залужного з хлопцями найблыжчим часом.

 4. Підорів та зрадників на кшталт залужного зєлі полторака муженка хомчака єрмака рєзнікова умєрова тебе та інших мойш крігєлів -буде гаплик ото біжи світ за очі порхате лайно монголоїдне цап хозарський ракло московськє -за вбивства українців з залужним має бути страта

  1. Пидарок опущенный з Даунбасса, тебя и твою впопучленную рать Залужный скоро раком поставит и мощно вам — даунбассоублюдкам засадит в дупу — раздвигай пошире свои булки, гандон терриконовский. За Залужного тебя украинцы порвут.

   1. Ерусалімська повія холуй ще живе? сцука азійська чмо порхате шльондра дурна там роза шварц (люксембург хоче тебе на 8 березня півень гамбурський) не гай часу кобила

   1. Даунбасяцькый дуповоз хоча ты й пидар, але розкажу я тоби одну цикаву историю. Аврам народився в мисти абсолютнои тьмы, в поколении Вавилонськои башты, под владою Нимрода.
    В «Законах об идолопоклонстве» (1.3) велыкый Рамбам напысав, шо Аврам народився «…среди глупых идолопоклонников. И его отец, и його маты, и вин сам служили идолам, но одна мысль не давала спокою Авраму, и он обдумывал ее днем и ночью: “Как это возможно, что весь мир находится в непрерывном движении и изменении, и чтобы при этом не было Того, Кто всем этим управляет и приводит в движение”. И так видкрыв Аврам первооснову всього — Единого Творца Мира». И это была самая большая революция, произошедшая в Мире — изменение понимания в сердце одного человека. Поэтому Аврам стал первым в мире «Евреем» — он перейшов на другую сторону — сторону веры в Бога и положыв початок богообраному народу! Весь Свит служив идолам, а Аврам ставши Авраамом — Единому Творцю («Ялкут Шимони» 73). Вин першый, хто назвав Творця именем Адонай (Господин). Он открыл, что Творець безвозмездно делится своим добром с Миром. С Миром в котором живёш ты дырожопое тупое оскотинившееся быдло.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ