Человек не терпит насилия!

Мільярдні активи Віктора Медведчука та Оксани Марченко мають бути конфісковані

say t 3

Центр протидії корупції (ЦПК) та «Всеукраїнське об’єднання Автомайдан» звернулися до Міністерства юстиції щодо конфіскації активів екс-депутата від «Опозиційної платформи — За життя» (ОПЗЖ) Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко.

Медведчук з Марченко є фігурантами багатьох кримінальних проваджень. Водночас попри те, що на значну частину майна подружжя наклали арешт, воно досі не конфісковане на користь держави.

Після затримання Медведчука Службою безпеки України його обміняли на захисників Азовсталі. За словами голови ГУР Міноборони Кирила Буданова, через Медведчука йшло фінансування агентурних мереж ФСБ в Україні.

Опинившись у росії, екснардеп заснував так званий рух “Другая Украина”, що активно просуває антиукраїнські наративи та заперечує збройну агресію рф проти України.

Подружжя Медведчука і Марченко потрапило під українські санкції у жовтні 2022 року. Це означає, що їхнє майно можна швидко конфіскувати за санкційним механізмом. Водночас українська влада до цього часу так і не подала позов про конфіскацію їх активів.

При цьому у 2021 році український Forbes оцінював статки Медведчука у 620 млн дол, що могло би стати суттєвою допомогою нашій економіці.

Зокрема, подружжю належить:

  • житловий будинок на 2113 кв.м. у Києві. Це 114 окремих приміщень, включно із церквою, шубосховищем, басейном, складом ялинкових іграшок і двома ліфтами — для господарів і для персоналу;
  • господарські споруди (522 кв.м. у Києві);
  • близько 200 люксових автомобілів.

У 2022 році АРМА отримала в розпорядження яхту сім’ї Медведчука «Royal Romance», що входить до п’ятірки найдорожчих у світі яхт та коштує 200 млн дол. Однак за рік яхту досі не продали. На утримання такої яхти протягом року потрібно віддати 15 млн дол. Це доказ неефективності кримінального арешту, якщо йдеться про час.

Крім того, ймовірно, що Медведчук може досі використовувати частину із понад 50 компаній у країнах-членах ЄС та 2 компаніях у Великій Британії для ведення бізнесу в обхід санкцій. Зокрема Віктор Медведчук через свою дружину Оксану Марченко контролював 44 компанії на Кіпрі, 5 компаній у Болгарії та 1 компанію на Мальті. Марченко також має частки в стратегічно важливих підприємствах енергетики, металургії та морських перевезень в Україні.

Це лише найбільші активи, без врахування брендованих речей, колекційних меблів та годинників. Навіть у хатньої робітниці Медведчука правоохоронці вилучили 467 тис. дол. та 87 тис. євро.

Варто згадати й про те, що подружжя Медведчук-Марченко відоме своєю колекцією унікальних книг та картин. Наприклад, «Апостол» Івана Федорова, датований 1574 роком. За даними журналістів «Слідство.Інфо» вартість арештованих картин із колекції подружжя може сягати 700 тис. дол.

Якщо надана інформація підтвердиться, ЦПК та Автомайдан закликають Мін’юст звернутися до ВАКС, щоб якнайшвидше конфіскувати ці активи.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Один ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ