Человек не терпит насилия!

Вища ланка антикорупційної системи перебуває із візитом у Вашингтоні, тоді як Зеленський хоче передати частину її повноважень СБУ, — Дзеркало тижня

клименко,михайленко,семен,олександр,кривонос,корупція,віра

У Вашингтоні з візитом перебуває українська делегація, до складу якої входять директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос, його два заступники, керівник Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко та апарату ВАКС Богдан Крикливенко, а також керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Дзеркало тижня. 

Видання зазначає, що ця поїздка планувалась заздалегідь, а однієї із її ключових тем було обговорення посилення незалежності антикорупційної системи України і тих проблем, які в цій сфері виникають. Але вона співпала з оголошенням президентом Володимиром Зеленським про намір внести зміни до законодавства, якими на час дії воєнного стану корупцію прирівняють до державної зради, а кейси, які є виключно компетенцією НАБУ, стануть підслідними Службі безпеки України.

Посилаючись на власні джерела, Дзеркало тижня зазначає, що західні партнери надзвичайно негативно сприйняли цю ідею і визначили її як замах на незалежність антикорупційної системи України.

Джерела ZN.UA в офісі президента повідомили, що спочатку НАБУ планували залишити лише дрібні корупційні розслідування, але після супротиву західних партнерів вирішили надати СБУ право паралельно вести розслідування великих корупційних справ. У разі виникнення розслідувань, що дублюють один одного в НАБУ і СБУ, рішення про підслідність буде приймати офіс генпрокурора.

Джерела ZN.UA в НАБУ підкреслили, що в разі таких змін будь-яку справу в НАБУ можна буде забрати, і для цього будуть законодавчі підстави, що матиме за собою низку негативних наслідків.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пообіцяв ініціювати у Верховній Раді прирівняння корупції в умовах воєнного стану до державної зради. Джерело: https://censor.net/ua/n3440079

Оцените материал:
54321
(Всего 1, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Один ответ

  1. Цікава виїзна «запланована» колегія саме перед початком гарячого політичного сезону)) під час війни.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ