Человек не терпит насилия!

За що реально звільнили Гусєва з посади гендиректора “Укроборонпрому”

42dc6261 be92da770a9ffde0319a6307892c0028Президент Володимир Зеленський звільнив Юрія Гусєва з посади гендиректора «Укроборонпрому». Про це йдеться в указі президента. І от, якщо характеризувати те, чим запам’ятався Юрій Гусєв на цій посаді, то перше, що спадає на думку — це недолугий піар, часом ціною життів. Ну і, звісно ж, команда із держзрадників та крадіїв.  Що для «птєнца Хорошковського» взагалі, нормально. Звісно, набрати в концерн держзрадників Гусєву не заважала і його богословська освіта.

Гусєв пробув на посаді очільника «Укроборонпрому» з 3 грудня 2020 року по 27 червня 2023 року, що становить другу за тривалістю каденцію посадовців у цьому кріслі після Романа Романова. Але, як зауважують журналісти, кількості скандалів, які генерував Юрій Гусєв легко вистачить на всіх попередніх директорів Концерну.

Годувати обіцянками Гусєв почав майже одразу — він заявив, що розбереться з усіма заступниками колишнього очільника «Укроборонпрому» Айвараса Абромавичуса, які отримували по третині мільйона гривень за місяць. Але вагомих кадрових змін не відбулось, і на середину 2021 року Роман Бондар, Сергій Іванюта та Михайло Морозов продовжували працювати. Позицію Михайла Морозова не змогло навіть похитнути звинувачення на рівні Верховної Ради у приналежності до російських спецслужб, зокрема, «Укроборонпром» звітував, що той пройшов внутрішню перевірку.

Сам Гусєв у цей час вже встиг прославитись тим, що дав обіцянку запустити на «Одеському авіаційному заводі» ліцензійне виробництво вертольотів, так званих “ірокезів” (UH-1 Iroquois). І такою заявою він дуже сильно здивував самого розробника вертольотів Bell Textron, який не тільки не давав дозвіл, а й не отримував відповідний запит. Тоді після цього скандалу звільнили лише директора “Одеського авіаційного заводу”.

1

Ще одне досягнення команди Гусєва у вигляді нового сайту держконцерну. Виявилось, що ані очільник оборонного об’єднання, ані його підлеглі не знають, як виглядають  танкові снаряди. Й на новому сайті танк «Оплот» стріляв артилерійським снарядом часів Другої світової війни. І лише скандал із вказівкою на ці та інші «перли» змусив Концерн прибрати результат своєї некомпетентності.

2
Ще однією обіцянкою Гусєва була боротьба з корупцією. Але, як з цим боротися може той, хто і сам користувався службовим становищем? Відомо, що Юрій Гусєв та його команда використовували літаки ДП «Антонов» у вигляді “аеротаксі”, літаючи за державний кошт.

Та на ці всі ситуації можна було б, напевне, закрити очі, якби Гусєв реабілітувався вдалою роботою під час війни, як мінімум — забезпечив збереження підприємств “Укроборонпрому”. Але, знову ж, ні!

Так склалось, що деякі підприємства історично знаходились у безпосередній близькості від кордону з РФ, наприклад, на Сумщині, яка доволі швидко опинилась під окупацією. Й тому врятувати «Шосткинський казенний завод «Імпульс» навряд було можливо, якщо не розпочати цей процес ще у січні 2022 року. Але зовсім інша ситуація була з «Ізюмським приладобудівним заводом», фронт до якого наближався декілька місяців. У результаті підприємство було повністю знищено та розграбовано, про що повідомив заступник міського голови Ізюма Максим Стрельник.
3

Чи була проведена належна евакуація цього підприємства «Укроборонпромом», має встановити слідство. Як стосовно й деяких інших заводів, які також повинні були бути евакуйовані.

А поки ЗСУ намагалися стримувати рашистів, в «Укроборонпромі» створили ДФТГ та активно піарилися. Один з епізодів самореклами коштував життя фахівців одного з оборонних підприємств у Києві. У квітні 2022 року Юрій Гусєв «дав добро» на зйомку та безпосередньо взяв участь у телесюжеті про роботу неназваного підприємства. А через три доби після виходу в ефір сюжету по конкретному цеху, де йшли роботи, рашисти завдали ракетного удару. Були знищені не лише виробничі потужності, а й загинули люди.

Кадрова політика: держзрадники та крадії

Кадрова політика Юрія Гусєва цілком ілюструється тим сами «Антоновим», на якому тодішнього очільника Сергія Бичкова систематично звинувачували у корупції та схематозі навіть у співробітництві з НАТО. Попри все це Бичков залишався очільником «Антонова», на що не вплинуло навіть прострочення робіт з імпортозаміщенням Ан-178 для ЗСУ. Останнє проводилось настільки активно та на «справжні 100%», що у літаку залишився, як мінімум, допоміжний газотурбінний двигун ТА18-100 виробництва РФ. І поки у грудні 2022 року «Антонов» говорив, що це нормально, коли двигун з РФ придбано через відверту підставну британську компанію з російським керівництвом, наближалась війна.

Про те, що серед керівницвта є держзрадники говорило і Державне київське конструкторське бюро «Луч». Тоді вони мали на увазі заступника Генерального директора ДК «Укроборонпром» Романа Забарчука та начальника управління високоточної зброї Андрія Артюшенка. Відповідно до заяви, ці дві особи 18 березня 2022 року за допомогою зброї та катувань намагалися дізнатися про місцезнаходження ракет та комплектуючих до комплексів «Скіф», «Корсар», «Вільха», «Нептун», а також місцезнаходження підрозділів, які їх отримали.

4
Звіт за результатом цих заходів було надано до «Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України», — йдеться у повідомленні ДККБ «Луч».

І хоча Романа Забарчука і до цієї ситуації звинувачували у зв’язках із ФСБ, він ніколи й не приховував, що має родича в уряді Російської Федерації.

5 1

«Дійсно, мій родич, двоюрідний брат батька, працює десь в уряді Російської федерації і має відношення до російських спецслужб. З цього я не робив таємницю і оголосив це при прийомі на роботу в «Укроборонпром», — коментував Забарчук.

Роман Забарчук — це люстрований прокурор. Під час, так званої, «руської весни» він виконував обов’язки прокурора Миколаївської області, і не надав санкції на арешт жодного сепаратиста та громадянина РФ. Про це розповідав народний депутат 8-го скликання, правозахисник Віталій Купрій. Рідний дядько заступника Гусєва — Забарчук Євген Леонідович: за часів СРСР закінчив Вищу школу КДБ, з 2006 року обіймав посаду заступника генерального прокурора росії, з 2011 — заступник керівника апарату уряду, з 2020 року — заступник міністра юстиції російської федерації.

Акціонер АТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова» Вадим Гриб також звинувачував Забарчука у можливій співпраці на користь країни-агресора: «Реформуванням корпоративного сектору займається заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» з безпеки Роман Забарчук, який не має для цього спеціальних знань, оскільки був працівником прокуратури. Щодо Романа Забарчука, то його рідний дядько є генералом ФСБ і на даний момент обіймає посаду першого заступника міністра юстиції Російської Федерації. Як мінімум, такі кадрові призначення викликають питання: як у воюючій країні за сектор безпеки в ДК «Укроборонпром» відповідає людина, яка гіпотетично може працювати на користь країни-агресора, та просуває до наглядових рад людей, які, як мінімум, лояльні до Російської Федерації?».

Керівник «Укроборонпрому» Юрій Гусєв знав про зв’язки свого заступника із керівництвом росії, але прямо ніколи не коментував цю тему.

Та окрім працівників, пов’язаних із країною-агресоркою, були у команді Гусєва ще й професійні “крадії”. Не залишився поза увагою журналістів ще один його заступник з авіабудування та виробництва та керівник КП НВК «Іскра» Юрій Пащенко. Це той, саме завдяки якому Флагманське підприємство КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра» (входить до складу ДК «Укроборонпром») призупинило свою роботу у січні 2022 року — за місяць до повномасштабного вторгнення!

6

Як повідомили джерела журналістам, причиною стало невиконання замовлень для Міноборони України (при цьому гроші вже були отримані). Як наслідок, Міністерство геть відмовилось тоді працювати з цим держпідприємством.

«Відбулося скасування Державного оборонного замовлення, зокрема на два дуже вагомих вироби, що створювалися в інтересах Збройних сил України. При цьому припинилися і дослідно-конструкторські роботи, а керівник зупинив роботу підприємства», — пояснювали джерела.

Нагадаємо, КП НВК «Іскра» є провідним українським підприємством з розробки, створення та обслуговування й модернізації сучасних радіолокаційних станцій різних типів, засобів радіоелектронної боротьби та радіотехнічної розвідки. І якраз перед початком війни потужна робота цього підприємства потрібна була Україні як ніколи. Однак саме Пащенко під керівництвом Гусєва вирішив поставити на паузу виготовлення військової техніки.

І от з такою командою держзрадників і крадіїв працював Юрій Гусєв. І якщо сам екс-керівник нині зосереджений на тому, аби вдало влаштуватись на нове місце роботи (джерела “Економічної правди” повідомляють, що він погодився залишити посаду в обмін на призначення послом в одну з європейських країн, найімовірніше – Чехії або Бельгії), то Пащенко та Забарчук продовжують працювати в “Укроборонпромі”. І постає лише одне питання: вони вже змовились з новим керівництвом чи ще є шанс на те, що “Укроборонпром” позбудеться таких горе-працівників, а правоохоронці займуться розслідуванням їхньої незаконної діяльності?

Оцените материал:
54321
(Всего 11, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

7 ответов

  1. Цікаво, а хто цього Хусева на посаді затверджував, невже той самий герой, що невтік?

  2. С такой кадровой политикой нас не только не примут в НАТО, но и с подобными «назначениями» в одну из европейских стран (Чехия или Бельгия), мы её точно потеряем.

  3. Та ще з Херсона ясно було що це хуйня цей гесев, зеля дав йому час напиздити грошей да і все

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

НОВОСТИ