Человек не терпит насилия!

ЯК МІСЦЕВА ВЛАДА “ЗАРОБИЛА” НА ВІЙСЬКОВІЙ ФОРМІ

 Під час аналізу  публічних закупівель на платформі Prozorro, пов’язаних із військовою агресією російської федерації на території Київської області юристи громадської організації “Мережа антикорупційних центрів” (далі – ГО “Мережа антикорупційних центрів”) встановили, що в грудні 2022 року виконавчий комітет Феодосіївської сільської ради (далі – Замовник) оприлюднив оголошення про проведення відкритих торгів за UA-2022-12-09-007197-a, яким передбачена закупівля 320 комплектів військової форми на суму 3 755 800,00 грн.

За результатами розкриття тендерних пропозицій переможцем оголошено фізичну особу-підприємця Поліщук Олену Леонідівну (далі – ФОП Поліщук О.Л.).

26 грудня 2022 між Замовником та ФОП Поліщук О.Л. було укладено договір про закупівлю військової форми.

Однак, як з’ясували юристи ГО “Мережа антикорупційних центрів”, військова форма була закуплена за завищеною ціною, оскільки на ринку аналогічні товари зазначеної якості коштують в рази менше.

Таким чином Замовником, можливо, порушено принцип максимальної економії, ефективності та пропорційності, що призвело до потенційного завдання збитків бюджету.

Зазначеними діями Замовника, можливо, порушено норми-принципи, передбачені ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» та можуть містити ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 191 Кримінального кодексу України.

На підставі вказаного ГО «Мережа антикорупційних центрів» подала заяву до ГУНП в Київській області про вчинення кримінального правопорушення. 

 

*Статтю було представлено ГО «Мережа антикорупційних центрів» в рамках проекту IWPR за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст статті є винятковою відповідальністю ГО «Мережа антикорупційних центрів i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Один ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ