Человек не терпит насилия!

Як в 2019 році психічно хворі проводили атестацію прокурорів: наслідок близько 2 млрд грн збитків для державного бюджету

kinec 7b

Реформування галузі охорони здоров’я на початку 2010 року в питаннях психічного здоров’я населення поступово призвело до того, що обліки психічно хворих та сама необхідність обов’язкового належного проходження медичного обстеження на наявність або відсутність психічних розладів була по суті нівелійована. Як результат контроль за людьми із психічними розладами (в 2015 їх було близько 1,7 млн) та тим паче виявлення із здійсненням обліку нововиявлених не здійснювався належним чином, а то можна сказати, що взагалі. В подальшому такі особи із явними ознаками психічних розладів приховано але почали розбрідатися по суспільству, що в свою чергу мало та має відповідні наслідки.

Міжнародний класифікатор хвороб передбачив Клас V «Розлади психіки та поведінки». В зазначеному класі окремою рубрикою «Примітки» було виділено психічні розлади, які не можливо віднести до конкретного виду, але це є психічним розладом. Так за 57 пунктом вказаної рубрики було охарактеризовано ознаки такого специфічного психічного розладу як:

недоречна постійна посмішка;

піднесений настрій, без зв’язку з реальними обставинами життя хворого, що супроводжується зростанням енергійності, переростає в балакучість;

почуття самооцінки нерідко приймає пихатий характер з грандіозними ідеями та зверхньою самовпевненістю;

втрата нормальної соціальної стриманості тягне за собою поведінку, яка характеризується безрозсудністю, ризикованістю, недоречністю та невідповідністю характеру хворого.

В 2019 році до складу другої кадрової комісії з атестації прокурорів було включено, за вказівкою Р. Рябошапки – Лємєнова Олександра Валерійовича, 1989 р.н. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0235900-19#Text), представника ГО «State Watch».

Наслідком такої роботи вказаної комісії, до якої входив Лємєнов стало звільнення понад 700 прокурорів різного рівня (про що сам пихато хвалиться останній).

Але в 2023 році Конституційний Суд України по суті визнав своїм рішенням всі ці дії щодо атестації прокурорів в 2019 році вказаною комісією незаконними (https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3676884-ksu-viznav-nekonstitucijnou-normu-zakonu-sodo-poperedzenna-prokuroriv-pro-mozlive-zvilnenna.html).

Все було б нічого якби сама комісія при прийнятті рішень щодо відповідності займаній посаді того чи іншого прокурора керувалася б законодавством, а не своїми внутрішніми оціночними судженнями (якщо ці судження ще й з психічними розладами). Уявити тільки понад 700 прокурорів треба поновити, виплатити за вимушений прогул, можливо, ще моральна шкода може бути – дуже великі кошти, із-за по суті того, що до прийняття таких рішень було допущено не обізнаних та ще й з явними ознаками як виявляється психічних розладів осіб.

Щодо Лємєнова стан психічного здоров’я останнім всіляко приховувався, так як:

при офіційному працевлаштуванні лише в державні установи можливе більш менш належне медичне (у тому числі й психічне) обстеження – на що останній всіляко ухилявся (не говорячи про посаду радника, де медогляд не потрібен);

як офіцер запасу із дефіцитної спеціальності (тобто не підлягає бронюванню) – Лємєнова не було мобілізовано та фактично віднесено до категорії «білий білет», у зв’язку із явними вадами психічного здоров’я (логічно, дурень може ще й ворогу допомогти, тим паче будучи офіцером та керувати солдатами, чиїмись синами та батьками);

відсутність сім’ї в чоловіка понад 30 років є не типовим в нашому суспільстві, якщо порівнювати його із здоровими членами такого суспільства;

візуальний перегляд «активної діяльності» Лємєнова в суспільстві його фото, публікацій, коментарів, мотиваційного листа до Офісу Генерального прокурора на сторінці в ФБ явно можна консиліумом встановити наочну наявність психічних розладів. Звісно ніхто на сьогоднішній день в суспільстві не є абсолютно здоровим але допускати таких людей до оцінки діяльності різних службових і посадових осіб, брати до уваги їх позиції є згубною практикою.

Тільки сама участь (як сам позиціонує Лємєнов свої досягнення) в реформування прокуратури принесла шкоди державі на суму близько 2 млрд грн (це приблизно виходячи із інформації самого ж Лємєнова про сприяння у звільненні ним понад 700 прокурорів) – тобто тут або один хворий або всі 700 хворі, яких тепер необхідно поновити і виплатити дорогоцінні в нинішній час війни гроші. Доречи значна частина серед цих прокурорів зараз проходить службу в ЗСУ та очолює відповідні бойові підрозділи – на відміну від «офіцера запасу Лємєнова», отже центри комплектування та соціальної підтримки виходить не обдуриш у кого є реальні психічні розлади?

В сучасних реаліях від кожного невірного кроку може залежати доля країни та Українського народу – тому прорахунки, яких було допущено при наданні можливості оцінювати психічно здорових людей на придатність особою яка має психічні розлади є жахливим та катастрофічним рішенням… за яке навіть ніхто не поніс відповідальність, але ж ці кошти могли б зараз не на виплати йти, а на Збройні Сили України…

Як нажаль влучно звучить зараз це виловлювання «Чого бідні – бо дурні, а чого дурні – бо бідні», дурні, що дурнів допустили до участі в прийнятті управлінських рішень…

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

4 ответа

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ