Человек не терпит насилия!

“Господар лісу”: як одіозний олігарх Юрушев хоче взяти під контроль національне багатство України

jurushev 2 ord novij 1 html 7166ea7bУкраїнські ліси хочуть передати у приватні руки”. Такі заяви впродовж останнього року можна почути від експертів лісової галузі та лісівників. Б’ють на сполох і народні депутати, а також – обласні ради низки регіонів, які ухвалюють звернення до центральних органів влади. Попри це – для широкої громадськості тема масштабної лісової реформи, яку у розпал війни активно впроваджує український уряд, залишається “терра інкоґніта”. Так само маловідомою є постать людини, яка, вірогідно, стоїть за грандіозною корупційною схемою, – мільярдер Леонід Юрушев, власник елітних готелів у Києві та тесть шоумена та колишнього нардепа від партії Зеленського — Олександра Скічка

 

Боротьба з олігархами під час війни: влада взяла паузу

Деолігархізація в Україні поставлена на паузу. 24 лютого, у річницю початку повномасштабного вторгнення РФ, Кабінет міністрів Дениса Шмигаля ухвалив розпорядження, яким переніс час запровадження Реєстру олігархів – з квітня на невизначений термін – три місяці після оприлюднення висновку Венеційської комісії. Представники влади пояснили цей крок бажанням задовольнити західних партнерів, які вимагають викорінити зв’язки між великим бізнесом і політикою. Водночас, один із провладних спікерів – нардеп від “Слуги народу” та представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський 1 березня у коментарі “Громадському радіо” заявив, що нині питання деолігархізації начебто втратило “актуальність і гостроту” на тлі широкомасштабної війни. “Вся країна, в тому числі і представники олігархії, стоїть спільно проти російської агресії”, – зазначив Веніславський. Та додав, що на даному етапі не вважає олігархат загрозою для національної безпеки України.

Справді, за минулий рік ціла низка найбагатших українців втратила велику частину активів, закономірно знизився і їхній політичний вплив (принаймні, так це виглядає на поверхні) через концентрацію влади в руках Верховного головнокомандувача під час воєнного стану. Окремі олігархи звітують про мільйонні та навіть мільярдні пожертви на підтримку Збройних сил і людей, які постраждали від бойових дій. Проте чи означає це, що явище олігархату більше не загрожує майбутньому нашої держави?

Існує відоме прислів’я: “Кому війна, а кому мати рідна”. Більшості українців вторгнення РФ принесло горе та матеріальні збитки. Це стосується і багатьох бізнесменів, і навіть олігархів. Проте завжди там, де хтось втрачає, хтось інший знаходить для себе нові можливості. Так само і зараз окремі представники великого бізнесу, які мають доступ до владних кабінетів, створюють нові схеми для власного збагачення, які, у зв’язку з тим, що увага суспільства прикута до фронту, стають ще більш зухвалими та масштабними. Один з таких — непублічний Леонід Юрушев.

Лісова реформа від Кабміну: спочатку монополізація, потім приватизація?

7 вересня торік Кабінет міністрів України дав старт масштабній реформі лісового господарства, ухваливши постанову №1003. На тлі гучних звісток із фронту ця новина тоді не потрапила у поле зору провідних ЗМІ.

Суть реформи найкраще описує одне слово – “оптимізація”. Саме цей термін найчастіше вживають представники уряду, мотивуючи необхідність запровадження змін. “Лісова реформа” від Кабміну передбачає об’єднання всіх 158-ми державних лісгоспів у одне державне підприємство “Ліси України”. Створення цього підприємства-гіганта завершилося місяць тому – 20 січня. Також замість 24-х міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства утворюють 9 регіональних офісів.

Здавалося б: що зміниться від того, що держава перекроїть структуру управління своїм власним лісовим господарством? Насправді змінюється багато чого. Передусім, ДП “Ліси України”, фактично, стає монополістом у галузі, що означає кінець конкурентного ринку деревини, який, хоч і не без труднощів, та запрацював в останні роки після запровадження торгів на ліцензованих біржах. Конкурентний ринок – це ринкові ціни та рівний доступ до сировини для великих, середніх і малих підприємств деревообробної галузі. Тоді як монополізація – це ідеальне поле для “сірих схем”, якими буде користуватися, у першу чергу, великий бізнес.

Ще більш загрозливим виглядає те, що створення державного монополіста може бути лише проміжним етапом, а наступним кроком буде приватизація ДП “Ліси України”, а отже – всіх українських державних лісів. Про цю загрозу прямо кажуть усі лісівники, думки яких опитало профільне видання “Екополітика”. Про створення передумов для масштабної приватизації національного багатства йдеться і у зверненні народних депутатів до президента, прем’єр-міністра, міністра захисту довкілля та голови Держлісагентства від 1 липня 2022 року. Звернення підписало понад 100 обранців, серед яких і представники провладної “Слуги народу”. Вони прямо кажуть: у разі реалізації реформи “найбільш цінні ліси Карпат і Полісся можуть опинитися у приватних руках”.

В уряді заспокоюють: приватизувати ліси державної власності наразі не можна, і це прямо прописано у постанові №1003. Проте ніхто не може дати гарантії, що завтра державне підприємство “Ліси України” не трансформується у публічне акціонерне товариство, акції якого придбають “свої люди”. Принаймні, про існування такого плану привласнення природних ресурсів заявляв у лютому минулого року народний депутат, колишній “слуга народу” Олександр Дубінський. Дубінський – фігура одіозна, проте описана ним схема не виглядає фантастично: “Покупці акцій державної акціонерної корпорації з умовною назвою “Укрліс” зможуть отримати, наприклад, право оренди лісів на 50 років і користування земельними ділянками, на яких вони перебувають. Це декларація про заготівлю, декларація про побічні продукти лісових господарств та продаж. Це гриби, мед, ягоди. Лісгоспи виробляють багато всього”.

Насторожує те, що всі зміни у сфері лісового господарства уряд проводить без публічного обговорення, не показуючи нікому ані стратегії, ані плану реформи. Так, 13 грудня минулого року Державне агентство лісових ресурсів оприлюднило законопроект “Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі…”, який передбачає ліквідацію не лише державних, а й комунальних (колишніх колгоспних) лісових господарств, про що раніше мова взагалі не йшла. Комунальні лісгоспи, що перебувають в управлінні територіальних громад, уряд тепер також хоче приєднати до монополіста “Ліси України”. Така ініціатива наштовхнулась на рішучий спротив у регіонах, де бюджети громад значною мірою формуються за рахунок надходжень від комунальних лісгоспів. Житомирська, Чернігівська, Вінницька обласні ради звернулися до уряду та парламенту з вимогою не допустити ухвалення скандального законопроекту, який, на думку депутатів, протирічить Конституції України, нівелює реформи місцевого самоврядування та децентралізації.

Олігарх із “родинними зв’язками” з владою

Виникає логічне питання: кому це вигідно? Точніше, яка зацікавлена сила є настільки впливовою, щоб вирішувати долю національного багатства України у той час, коли на фронті українські захисники віддають життя за кожен квадратний метр рідної землі? При чому, ця сила поки досягає свого, попри протести громад, які, схоже, з часом лише наростатимуть.

Ім’я людини, що начебто стоїть за масштабною схемою привласнення українських лісів, в один голос називають як лісівники, так і журналісти-розслідувачі, а також – окремі народні депутати. Це – мільярдер Леонід Юрушев – власник одного з найбільших в Україні лісопереробних комплексів “Української холдингової лісопильної компанії” та “Коростенського заводу МДФ”.

Юрушев, мабуть, є найбільш непублічним серед українських олігархів. При тому, що у великий бізнес він прийшов ще у 90-х, входячи, згідно з повідомленнями ЗМІ, до так званої “єнакіївської групи” та будучи соратником донецького кримінального авторитета Ахатя Брагіна (“Аліка Грека”). За весь цей час Юрушев не дав жодного коментаря чи інтерв’ю пресі. Натомість, створив велику бізнес-імперію, яка включає, крім деревообробних підприємств, також готелі класу “люкс” у столиці (“Fairmont”, “InterContinental Kyiv”, “Riviera”, “Alfavito”), машинобудівні заводи, девелоперську компанію “Ярославів Вал”. Серед колишніх активів олігарха – банк “Форум”, Кременчуцький сталеливарний завод, бізнес-центр “Леонардо”.

У деревообробний бізнес Леонід Юрушев зайшов у 2010 році, запустивши перший в Україні завод із виробництва деревоволокнистих плит – “Коростенський завод МДФ”. Наразі це найбільше підприємство такого профілю в країні. Місце для розміщення заводу було обране невипадково – Житомирщина багата хвойними лісами. Хоч за стандартами при виробництві МДФ повинні використовуватися відходи деревини, на ділі підприємство Юрушева вирубує гектари лісу, про що неодноразово заявляли екоактивісти, зокрема – Всеукраїнська екологічна ліга. Взагалі екологією мільярдер ніколи не переймався: у 2012 році роботу його заводу у Коростені тимчасово призупиняла Держекоінспекція через масову загибель риби в річці Уж, що була спричинена скидами відходів.

За даними місцевих ЗМІ, у Коростені бізнесмен налагодив взаємовигідні відносини з місцевими чиновниками. У 2011-му компанія Юрушева погодилась стати власницею створеного під егідою міської ради технопарку “Коростенський індустріальний парк”. Після цього підприємець отримав повне сприяння від місцевих органів влади. У 2015-му, також у Коростені, Леонід Юрушев заснував “Українську холдингову лісопильну компанію”. Нині – це найбільший в Україні лісопильний комплекс, який щорічно може переробляти 600 тисяч кубометрів деревини. Загалом же підприємства мільярдера здатні споживати до трьох мільйонів кубометрів – це приблизно 20% від усієї заготівлі лісу в українських державних лісгоспах. Цікаво, що створення “УХЛК” збіглося у часі з іншою реформою лісової галузі в Україні – у квітні 2015-го в Україні запровадили мораторій на експорт необробленої деревини, а вже в травні Верховна Рада звільнила від сплати ПДВ імпорт деревообробного устаткування. Обидві законодавчі новації дуже позитивно вплинули на рентабельність бізнесу Юрушева.

jurushev 2 ord novij 1 html 62918ada

Арсеній Яценюк

Взагалі мільярдеру завжди вдавалося плідно співпрацювати з владою, заводячи своїх людей на посади у державних органах. За часів Януковича Юрушева називали наближеним до “сім’ї” президента, його компанії отримували преференції та вигідні замовлення від держави. Після перемоги Революції гідності нічого не змінилося, завдячуючи зв’язкам олігарха з тодішнім прем’єром Арсенієм Яценюком (Юрушева називали одним із основних спонсорів політика та його партії “Фронт змін”). Згодом мільярдер знайшов спільну мову і з наступником Яценюка Володимиром Гройсманом. А вже з нинішньою владою у Леоніда Юрушева по-справжньому “родинні” зв’язки: його зять, чоловік доньки Єлизавети Олександр Скічко був народним депутатом від провладної “Слуги народу”, пізніше обіймав посаду голови Черкаської ОДА.

jurushev 2 ord novij 1 html 2578d9e7

Олександр Скічко з дружиною Єлезаветою

Боротьба за ліс: як взяти під свій контроль цілу галузь

Ідея приватизація українського лісу виникла не сьогодні і не вчора. Ще за прем’єрства “компаньйона” Леоніда Юрушева Арсенія Яценюка озвучувалась ініціатива щодо передачі частини лісового фонду у концесію. Вже у 2017 році Кабмін наступника Яценюка Володимира Гройсмана затвердив програму передавання лісгоспів у приватні руки. ЗМІ тоді також казали про інтерес Юрушева, що має на меті створити вертикально інтегрований холдинг, що об’єднував би не лише лісопильню, деревообробку та логістику, а й мав би свою сировинну базу. У 2017-му проти таких планів виступила Європейська бізнес-асоціація та галузеві об’єднання деревообробників, тож програма не дістала своєї реалізації. Нині ж ЄБА зайняла бік “реформаторів” – 2 серпня 2022-го виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев’янко виступила з заявою на підтримку створення єдиного ДП “Ліси України”.

Наступного, 2018 року, Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу, що посилив податковий тиск на лісгоспи. За даними політолога Петра Олещука, лобістами закону були олігархи Леонід Юрушев і Юрій Косюк. Їхня мета – довести державні лісгоспи до банкрутства задля подальшої дешевої приватизації.

jurushev 2 ord novij 1 html 3597ea8

Юрій Косюк

Наступна спроба дати старт “реформі” відбулась позаторік. У серпні 2021-го року секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов анонсував засідання РНБО з питань лісового господарства, на якому мали, зокрема, розглянути питання створення “промислового лісу” – фактично, йдеться про реанімацію ідеї передавання лісгоспів у концесію. Анонсоване засідання так і не відбулося. Зацікавленим в ініціативі Данілова тоді також називали Юрушева. Слід зазначити, що і сам секретар РНБО має інтереси у лісовій галузі – його дружина володіє часткою в ПрАТ “Київський деревообробний комбінат”.

У 2021 році профільне видання “Відкритий ліс” повідомляло, що підприємства олігарха Юрушева відчувають нестачу сировини через зростання оптових цін на ліс-”кругляк” у 1,5 – 3 рази. Зокрема, потужності компанії-гіганта “УХЛК”, за даними видання, були завантажені не більше, ніж на третину. Завдяки політичним зв’язкам мільярдер, як стверджував “Відкритий ліс”, викручував руки лісгоспам, змушуючи постачати найкращу сировину за мінімальною ціною. Проте це не вирішувало проблему. Також 17 серпня 2021-го підприємці Житомирщини зверталися до очільника області Віталія Бунечка з вимогою припинити надавати преференції монополісту.

Преференції деревообробні компанії Юрушева дістають вже не перший рік. Так, 15 вересня 2020 року “Коростенський завод МДФ” відвідав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Вже за місяць після цієї екскурсії уряд запровадив так звані “редукціони” для продажу деревини. На відміну від аукціонів, на редукціонах вартість лоту з кожним кроком знижується, а не зростає. За даними видання “Наші гроші”, саме фірми Юрушева лідирували за обсягами закупівель на редукціонах. Так, лише на торгах 31 січня – 2 лютого 2021-го вони придбали 155 тисяч кубометрів деревини – це співставно з річним обсягом заготівлі лісу у такій області як Кіровоградська.

Лісова галузь української промисловості вже давно грає за правилами, які лобіює олігарх Юрушев. Люди, афільовані з монополістом, обіймають високі посади у профільних державних органах. Так, Андрій Заблоцький очолював Державне агентство з лісових ресурсів з грудня 2019-го по липень 2020-го року. Нині він же представляє юридичні інтереси “Української лісопильної холдингової компанії” мільярдера. Заступником Заблоцького був Сергій Власенко, якого у ЗМІ також називають “людиною” олігарха. Власенко був кандидатом на посаду очільника скандального ДП “Ліси України”, проте обійняв інший важливий пост – заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів.

Колишній працівник структур Юрушева, що понад 5 років очолював його інвестиційну компанію “Astrum Capital”, Руслан Магомедов, у 2020 році став позаштатним радником керівника Офісу президента Андрія Єрмака, а в лютому 2021-го був призначений головою Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку. Цю посаду обіймає досі. Нацкомісія, яку очолює Магомедов, серед іншого, видає ліцензії біржам, на яких продають деревину. Додамо, що неофіційно “куратором” лісової галузі України називають заступника глави ОП Ростислава Шурму – колишнього менеджера групи “Метінвест” Ріната Ахметова.

jurushev 2 ord novij 1 html m1d27422f

Андрій Єрмак

Що ми маємо у підсумку? Контроль над значною частиною національного багатства України хоче отримати олігарх, організатор “сірих” схем за будь-якого уряду та будь-якого президента, колишній соратник Януковича. Багато років він отримував преференції для свого бізнесу, при чому завжди залишався у тіні, діяв непублічно руками “своїх людей” у потрібних кабінетах. Це відбувається у той час, коли західні партнери України чекають від нас реальної деолігархізації, завершення якої є однією з умов для вступу до ЄС. При цьому влада робить вигляд, що це питання “не на часі”. Чи «проторив» Юрушев доріжку до глави офісу чинного президента, Андрія Єрмака, питання наразі без відповіді. Ситуація у лісовій галузі наочно демонструє нам, що боротьба з олігархічними впливами – це боротьба за те, щоб Україна та її ресурси і надалі належали українському народу, а не мародерам, які звикли піклуватися лише про власне збагачення.

Оцените материал:
54321
(Всего 6, Балл 4.5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

58 ответов

 1. Резников отметил, что у Генштаба есть потребность и именно этот орган определяет задачи военным: план и категории специалистов, которые нужны.
  Массовые потери под Бахмутом и тяжелая ситуация на сватовском направлении стала причиной жестких методов мобилизации, когда Генштаб пытается пополнить резервы.

 2. Сєня, ну ти і муджахед! Скоро вибори! Не спить, про Україну думає?:

  Пропоную Яйценюка направити до Чечні! Такий грізний, як наче Кадиров!

 3. Порошенко зупинив навалу орків у 2014, розпочав відбудовувати ЗСУ, замінував Чонгар, відновив регламенти підтримки працездатності комплексів ППО, реанімував ракетну програму України, стабілізував економіку країни, виборов для церкви Томос та пробив безвіз для України. Слава гетьману Порошенко!

 4. Варшава просто кишить українськими чоловіками призовного віку. достатьно зайти до любого торгового центру і все почути та побачити. Будь то Тарговек в задупьє типа Бєлолєнки, Злоті Тераси в центрі чи Блю Сіті. Там взагалі Паспорт Сервіс український , треба чекати в черзі цілий день щоб поміняти паспорт і тд. це чоловіки , що виїхали через *шлях* , як завгодно. батальон Монако та діти пороха-юща та інші ротару то, звичайно ганьба, але краплина в морі. в Польщі сховалась ціла загальновійськова армія . і це тільки в Польщі. повістки треба роздавати на кордоні — там в чергах кого тільки нема.

 5. Наш Порошенко, дійсно вольова людина, яка в складні часи для України виборола Томос для української церкви, не дивлячись на шалену протидію з боку путіна, авторитет якого на той час в світі був беззаперечним. Томос наш, визнання ПЦУ в світі триває, слава гетьману Порошенкові, слава Україні!

 6. 13-59 що кацапе? Нудить тебе від прізвища українського гетьмана? Так це всю історію таке відбувалось з кацапськими свинями. Петра першого теж нудило від прізвища гетьмана Мазепи, як тебе від Порошенка! Але ти не цар Петро, ти дешева кацапська шлюшка, яка тут весь час скавчить. Я буду тебе вичавлювати як прищика.
  І знову повертаючись дл постаті Петра Олексійовича Попошенка, хочу сказати, що гетьман Порошенко, був і залишиться героєм українського народу. Він є одним з найбільших спонсорів ЗСУ і тобі, колаборанте, цього не змінити, як би не жадали цього твої куратори з ФСБ. Слава Криголаму!

 7. Хлопці, при спілкуванні побільше художніх виразів та дотепних фоазеологвзмів, АТО ваша розмова нагадуе діспут двух старих блядей з вокзалу!!!

 8. І да! Анонім, побільше будласка там де про хоробрість Сивочьолого Криголама!

 9. Ты еще здесь пидор? И когда ты гандон успеваешь в Зраде работать? Отсюда вывод, пидор ты голимый и ссыкливый по ту сторону монитора. Если не ссыкло, жду тебя без охраны завтра на Майдане у входа в Глобус со стороны гостиницы Украина. Буду тебя ебать раком у всех на виду.

 10. Сьогодні кожна матір, кожна дівчина, кожна жінка, кожна бабуся може безкоштовно відвідати будь який магазин Рошен, та взяти будь що безкоштовно.
  З Любовью Ваш Пэтро Парашенко. З 8 Березня

 11. Как сказал один солдат из 72 бригады ВСУ: через пол года в Украине останутся одни инвалиды и душевные пидарасы… всем похуй на пацанов которые гибнут сотнями каждый день, политики думают только о своём будущем, им похуй на патриотизм, идею и на Украину, они думают как остаться у власти и как можно больше напиздить… им похуй на пацанов в грязном окопе…

 12. первые контратаки ВСУ не принесли результата на юге Бахмута, российская армия продолжает огневой контроль над дорогой Константиновка — Бахмут. ЧВК Вагнер начали штурм района Самолет внутри города, если им удастся закрепится то план Сырского с ударом по флангу в районе Красного будет лишен тактического смысла.

 13. Потери ВСУ под Бахмутом уже превысили в несколько раз потери при осеннем контрнаступлении на Харьковском/Херсонском направлении. Больше 5 бригад необходимо переукомплектовать их вывели с восточного фронта, еще 4 нуждаются в пополнение на 30-40%.

 14. Гетьман Порошенко, був і залишиться героєм українського народу. Він є одним з найбільших спонсорів ЗСУ і вам — колаборантам, цього не змінити, як би не жадали цього ваші куратори з ФСБ. Дякуємо Петру Олексійовичу за Томос і за безвіз! Слава Криголаму!

  1. Пидор под ником Артур Герасим блять расскажи лучше народу как ты сегодня в жепу принимал на стреле возле Глобуса. Или зассал на стрелу прийти пидор?

   1. Щеня, я народний обранець і на всіляки провакації не поводжусь. А в загалі, «один раз не пидарас». У мене в житті різне було в тому числі і про це.

 15. Есть ПРОРОЧЕСТВА, которые я не могу оглашать, но я их вижу.
  Скажу одно: Мир наступит… скоро… но многие будут вспоминать «хорошие» времена войны…
  АМИНЬ.

  1. Мишенька суженый мой, картошечка пожарена, колбаска нарезана, селёдочка ломтиками, консервированые огурчики с помидорками на тарелочку выложены и водочка на столе стоит. Тебя кода домой ждать?

   1. Наябувать непедагогічно. Макарєнко казав: “Якщо не можеш – то так і скажи, а не наябуй.

    1. Дид, гуляй дали! Не для тебе моя «квитка» розцвитала!

 16. Зеленсикй пидарас, Парашенко пидарас. Так кто пророк в Отечестве? (мудачуков, овощей и воровок не пропонувать).

 17. Депутатів Європейської солідарності не залякати і не зламати, у тому числі ракетними обстрілами! Тільки гетьман Порошенко врятує Україну та зможе забезпечити економічне зростання після війни. Порошенко знає як це робити — підтвердженням тому Томос, безвіз, ракетна програма «Нептун», лінії оборони на Донбасі. Віримо в Порошенка та обєднуємося навколо нього.

 18. Залужный предупредил Зеленского о попытках российской армии создать 3 котла на восточном фронте, а неудача плана Сырского ускорит процесс, из-за траты резервов. Кроме оперативного окружения Бахмута, российская армия создает условия для обхвата позиций ВСУ в Северске и Авдеевке, что требует концентрации усилий Украинской армии, а трата резервов на Бахмут сильно осложняет оборону. Если план Сырского не получится то мы можем потерять сразу три города, а не один, но Зеленский уверен в удачном исходе контрудара и настоял на переброске резервов из Запорожья/Днепра под Бахмут.

 19. 16.02 ти щеня, це я Артур Герасимов якого Зелені покидьки через покидбків НАБУ намагаються кинути за грати підозрою від 7 лютого 2023 року. Наш Криголам разом з Безлером скоро наведуть у Києві порядок. Тримаймося разом! Слава Порошенко та Россії!

  1. 8-28 щєня, не рядись під мене, не така легка ця ноша народного депутата. Був би ти дійсно мною, то знав би, що з Бєзлером наші стежки розійшлись ще у 2013 році, я підтримав Майдан, а він перейшов на бік незаконного утворення новоросії. Якщо ти чекаєш на Бєзлера, то ти на боці окупантів та донецьких бандформувань. Безлер зробив свій вибір, а я свій, мій вибір на відміну від нього — це Україна. Тому я з українським народом, за вільну і незалежну Україну, і за нашого гетьмана — Петра Олексійовича Порошенка!

   1. 21.26 слухай щеня, Петр Алексеевич Порошенко заснував партію регіонів. Безлер це його людина і мій друг. Хоча стежки наші і розійшлися, він непоганий чоловік. Ми іноді з ним спілкуємось про життя. А майдан зробив Левочкин, Коломойський та Парашенко зігнав бидло під свої гасла. Бидло як скакало на МАйдані так і скаче під Бахмутом. Дурні тупоголові. Хай скачуть далі, а ми зі Свинарчуками будемо продавати їм яйця по тройній ціні та гнати цукерки Рошен на Москву.

    1. 21-34 ну, якщо ти — це я, тобто Артур Герасимов, то скажи, тему моеї дипломної роботи, яку я писав в Університеті?

 20. Эта война идет под пристальным наблюдением с обеих сторон. Большие группы войск просто не могут перемещаться незамеченными и концентрация техники или живой силы сразу видна противнику. Так что можно анонсировать все, что угодно. Вопрос только в мастерстве исполнения на поле боя и эффективности работы арты.

 21. Арестовали экс-директора «Антонова», которого обвинили в том, что он помешал обороне аэропорта Гостомель.

  Серьезно? Такой влиятельный человек в стране? Может, он же давал команду спокойно рашистов запустить с Белорусии и Крыма, не разместив там войска и оборонительные укрепления? Или он же заранее знал про войну, но всем говорил не паниковать и не верить?

  Хотя кто-то же должен быть назначен виновным за Зраду 24 февраля…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Почему Ермак атакует друзей Президента?

Почему Ермак атакует друзей Президента?

Есть такой Юрий Аристов, давний друг Зеленского, рыботорговец, ныне глава бюджетного комитета ВР. Зашел в парламент под №42 по списку…
Чи має Україна запобіжники від саботажу у збройній монополії Єрмака?

Чи має Україна запобіжники від саботажу у збройній монополії Єрмака?

Нового монополіста України по торгівлі зброєю контролює бізнес-партнер Андрія Єрмака, а також батька голови ОП та росіянина з шпигунським минулим…

Обокрали Дениса Комарницкого

Владимир Бондаренко: «Обокрали Дениса Комарницкого (смотрящий за Киевом по квоте Ермака). 10 июня 2022 у него украли 55% фирмы «Еко-Буд-Трейд»,…
НОВОСТИ