Человек не терпит насилия!

«За обшуком на «Керамейі» стоїть прокуратура Сумської області», — генеральний директор заводу Іван Телющенко (відео)

"За обшуком на "Керамейі" стоїть прокуратура Сумської області", - генеральний директор заводу Іван Телющенко (відео)

В ексклюзивному інтерв’ю SumyToday гендиректор сумського цегельного заводу «Керамейя» розповів про те, що, на його думку, стало реальною причиною обшуку на підприємстві.

27 грудня 2022 року на сумський цегельний завод “Керамейя” прибули правоохоронці з ухвалою про обшук. Слідчі дії тривали майже 10 годин.

Обшук. Прийшли сюди як у наркокартель…“

— Розкажіть, що відбулося?

— Все це було неочікувано для всіх і для мене особисто, тому що це вперше за всю мою трудову біографію, приїхали з обшуком, начебто шукати несанкціоновану врізку в газопровід.

screenshot 499

В’їхав великий автобус, вийшли озброєні люди, у формі військових, у формі поліції. У бронежилетах. Прийшли сюди як у наркокартель якийсь… Тільки руки за голову, і всьо, — ліцом к стєнє. Все це було для того, щоб поставити підприємство на лічильник. Але, на мій погляд, наступили такі часи, що взагалі мовчати — це злочин.

До 16.00 нічого не могли знайти. Але, мабуть, була якась команда далі. І в 16.00 привезли екскаватор, і вони вирішили розкопувати підземну частину нашого газопроводу. Тому що всі газопроводи, які були зверху, вони дослідили. Подивились. Там не було жодних причин пред’являти якісь претензії.

Серед зими такої роботи ніхто не робить. Це перше. Тим більше. Що вони розкопали, коли завод стоїть, і ніхто ні каплі газу не бере.

Анатолій Савченко, головний інженер заводу додає:

— Ну, ось коли вони виконували ці роботи, вони оголили нашу кабельну лінію телефонну, порвали заземлення, пошкодили ізоляцію.

screenshot 500

Іван Телющенко:

— У них є устаткування необхідне, щоб без вскритія газопроводу зрозуміти, є там врізка чи нема. Але чомусь це було зроблено так. Я думаю, що одна із причин — угодити прокуратурі. Тому що вся режисура, на мій погляд, була від обласної прокуратури. Все це було для того, щоб поставити підприємство на лічильник.

— А чому Ви так думаєте?

— Проаналізувавши деякий період від появи цього нового головного прокурора області, з того часу, як з’явився цей товариш, були неодноразові натяки на розмову. Ну .я ініціативу не проявляв по багатьом причинам. Одна з причин, мабуть, що з поваги до себе. У мене трудова книжка, мабуть .старша від цього пана прокурора. І тому я маю таки право на повагу від людей, які навіть великі погони носять. Якщо я тим більше законослухняний громадянин. До мене нема претензій від фіскальних структур, особливо від податкової — добросовісний платник податків, один із найбільших у своїй галузі. Ми за 2021 рік заплатили близько 90 млн грн. Для когось це радість, для тих, хто думає про виробництво, про успіхи у виробництві. А для когось це такий подразник, у кого пітніють руки і чешуться різні місця для того, щоб обкласти даниною. З тих пір були такі неодноразові потуги якось прищемити, щоб я там вискочив як чорт з табакерки і чогось просив. Пощади чи може щось пропонував. Такий ланцюг подій…

Історія з ліцензією. “На тебе наведена різкість

— Мої приятелі, які там може п’ють чай з тим же головним прокурором, мені говорили: на тебе наведена різкість, у тебе нема ліцензії. Я говорю: у мене до 12 квітня 2021 року є, а далі ми отримаємо продовження. Не просто було отримати продовження. Навіть підозрював, що були якісь зусилля у протиборчої сторони, що щось там гальмує. Але ліцензію ми отримали 20 квітня. І вона з’явилася на сайті Державної геологічної служби, і ми 22-го весело поїхали за глиною. Але не тут-то було. Ці люди в інтернет не дивляться, вони це наказ не бачили, вони знають, що 12-го числа я вже злодій, якщо я поїду в кар’єр. Ну і приїхала там велика група міліції з понятими, чоловік 30. Зупинили цю фірму. Яка в мене по договору повинна була перевозити цю сировину. Поїхав представник заводу, показав наказ, ми там, ну, розібралися. І поїхали вони ні з чим.

Абонплата для прокурорів. “75 тисяч щомісячно”  

— Потім знайшли форму передачі інформації: що є правило, що Сумська область — таке пасовище для прокуратур, і на цьому пасовищі всі бізнес-барани будуть стригтися тільки прокуратурою, і ніким іншим. І доведена цифра була через всякі джерела: 75 тис. грн кожен місяць. Паразити чи я не знаю, як їх назвати.

screenshot 503

— 75 тисяч у вигляді чого?

— Якби я хотів давати, я б розпитав у вигляді чого.

— Як Ви сприйняли це?

— Грубо кажучи, ми їх послали на хер. Це весь маскарад з солдатами, з автоматами, це все ланки одного ланцюга. Для мене це абсолютно очевидно — це обласна прокуратура. Вони як інструмент використали “Сумигаз”. Враховуючи, що там гріхів що у собаки бліх, вони зробили все, що їх попросили. Апофеозом стало те, що слідчі у своєму протоколі обшуку написав фразу “Різки не виявлено”.

— Якою буде реакція ваша і підприємства на ці дії правоохоронців?

— Я і мої друзі, колеги, акціонери дуже багато років працювали з інвестиційними фондами, західними. Ті правила і норми, які існують в західному бізнесі, коли на перше місце в успіху є репутаційні складові, ми їх засвоїли досить чітко і далі ними користуємось. У нас абсолютно прозоре підприємство. І так огульно нас звинувачувати в тому, що ми якісь шахраї, вори і крадемо газ публічно при чому, — ми цього так не залишимо.

Спілкувалася Олена Адаменко

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 3 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

13 ответов

  1. Це Бенядіктовна зібрала харківські молоді даровання і послала рулити Сумщиною. На фото небриті, як муджахеди, або попи? І так прокуратура в засобах ЗМІ по негативу займає одне із перших місць. А тут є підстави для реєстрації кримінального провадження за фактом вимагання неправомірної вигоди та зловживання або перевищення службових повноважень?

  2. В нас демократія та верховенство права,звертайтесь в ДБР та НАБУ за правдою якщо у вас є політична воля!

  3. Директор Телющенко будучи агентом СБУ, краще б відповів за що він кожного місяца плате своєму покровителю генералу Бухареву.

      1. Це народний Гузенко передачку склепав, десь йому прокурор дорогу перейшов. А Телюха за своі яйця боіться тому і ліг під народного

  4. Мда.Одни дохнут под Соледаром други тягаються с прокурватурой за бабло
    Мояб воля — и телющенкаб на передову и прокурорив.Хай сидячи в одном окопе цинк с набоями делять а не грошики у тылу

  5. Це народний Гузенко передачку склепав, йому прокураиура десь дорогу пепейшла. А Телюха за своі руські яйця боіттся от і ліг під Гузенка

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ