Человек не терпит насилия!

ЯК ВІЙНА ПОКАЗАЛА ВСІ СКЕЛЕТИ В ШАФІ ПОДІЛЬСЬКОГО СУДУ

b2abbb2a b2ab 482d 84b1 02c0caf7e827

З’явилися нові факти корупції у судовій сфері Подільського районного суду.

З політичного погляду корупція в судах є однією з найважливіших ланок системної корупції, яку ми бачимо в Україні. Корумпованість судів дозволяє здійснювати на них політичний вплив і перешкоджати системним змінам в державі.

Громадська організація Народна Рада звернулася до редакції Lenta.ua з проханням проведення розслідування щодо законності перебування на посаді голови суду – судді Подільського районного суду міста Києва Шаховніної Марини Олегівни, яка у 2012 році за указом Віктора Януковича була призначена суддею Подільського райсуду Києва. І хоча її термін повноважень закінчився ще 2017 року, вона не лише продовжила роботу в суді, а й 2021 року стала… головою цього суду.


a23562de 7650 42d0 8a64 4128fcdfff3a

Нагадаємо, що наші журналісти побували на нинішньому XI Судовому Форумі, де мали можливість поспілкуватися на болючу для громадськості тему з Головою Ради Суддів України – Богданом Моничем, який на запитання про нелегітимного голову Подільського райсуду Шаховніну – відповів:

“На це може вплинути лише Вища Рада правосуддя. Але після нашої з вами розмови, я займуся цим питанням більше, у мене, на жаль, немає таких повноважень. Напевно, варто звернути увагу суддів Вищої Ради правосуддя на це питання», — впевнено відповів Монич.

Нагадаємо Богдану Монічу про ч.8 п.п.3,6 ст.133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», згідно якої Рада суддів України здійснює контроль за організацією діяльності судів та здійснює контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів!

З дня нашої розмови минув майже цілий місяць, громадськість працювала над питанням справедливості цієї справи.

з джерел редакції стало відомо, що під час проведення зборів суддів щодо обрання Шаховніної М.О. головою Подільського районного суду, вона не повідомила колектив цього суду, про те, що вона не може не те, що бути обраною, а навіть балотуватися на адміністративну посаду у зв’язку з тим, що у неї закінчилися повноваження як судді, що, у свою чергу забороняє бути обраним головою або заступником суду. Також Шаховніна М.О. сама висувала свою кандидатуру і їй вистачило лише 8 голосів для обіймання посади голови Подільського районного суду! Крім того, хто саме голосував за Шаховніну М. О. і при цьому порушив закон редакції, невідомо, оскільки голосування відбувається таємно. Мабуть, це питання до правоохоронних структур!

Отож, з вище вказаного, ми розуміємо, що пан Моніч все-таки має повноваження на такі дії, і все-таки Рада суддів, і ніхто інший повинні виступати ініціатором у даній справі. До речі, відповіді від пана Моніча, що на цей лист, що на попередні, ми не отримали…

А сама пані Шаховніна, що й не дивно, не вийшла на зв’язок та не відповіла на повідомлення наших журналістів.

Висновок тут один, пані Шаховина має або сама піти з посади голови Подільського районного суду міста Києва через незаконність перебування на посаді або її має бути звільнено суддями цього суду за рішенням Ради суддів України та оголошено нові вибори голови Подільського районного суду міста Києва, ініціатором яких стала ГО «Народна Рада», про що і вказала у листах, надісланих особисто кожному судді цього суду.

 

Оцените материал:
54321
(Всего 216, Балл 2.23 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:
НОВОСТИ