Человек не терпит насилия!

Тура пливе, веслярі не потрібні?

photo 2022 06 22 01 52 37 300x200 2

Цивільні та військові чиновники, під різними приводами, відмовляються виплачувати грошові компенсації бійцям легендарної 36-ї бригади морської піхоти ЗСУ.

Символом героїчної 36-ї бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Бєлінського є слов’янська тура, що пливе по бурхливому морю. У 2022 роцi бійці бригади вступили в нерівний бій з ордами Путіна в Маріуполі пліч-о-пліч з полком «Азов». В результаті серії битв, бригада зазнала важких втрат, багато з солдатів потрапили в полон.

З тих пір пройшло вже більше півроку. Київські чиновники регулярно згадують подвиги 36 бригади, її прапори з туром майорять на різних державних заходах. Але що відбувається з веслярами тури-витязями 36-ї бригади морської піхоти?

Варто нагадати, що морпіхи здалися в полон тільки після прямої вказівки президента Володимира Зеленського. Проте, схоже, що в Києві про них просто забули. Якщо “азовців” поставили в пріоритет при обміні військовополоненими, то більшість воїнів 36 бригади досі нудяться в катівнях.

Все більшого розмаху набуває скандал, пов’язаний з відмовою влади виплачувати сім’ям загиблих бійців грошові компенсації. Згідно з чинним законодавством родичі загиблого воїна можуть розраховувати на 15 мільйонів гривень.

Однак чиновники буквально крутяться вужем, щоб уникнути подібних фінансових витрат.

Найпростішим способом у виплаті грошової компенсації є оголошення людини «зниклим безвісти». Раніше про подібну практику повідомляв військовослужбовець 25-ї окремої штурмової бригади Олександр Барлян::

– Мене наша бригада подала як безвісти зниклого, щоб не виплачувати компенсацію. Я знаю випадки, де важко довести, що ти пропав у бойових діях, а не просто покинув частину. І компенсації не виплачуються, якщо ти безвісти пропав. Навіть якщо ти офіційно похований, як годиться, не завжди навіть так можна отримати грошову компенсацію. Втрати великі. І грошей на всіх просто не вистачить…

Наразі аналогічні сигнали надходять щодо бійців 36 бригади, 76 бригади та інших військових частин ЗСУ. По всій видимості, мова йде про широко поширеній практиці негласно заохочується офісом президента і місцевими командирами.

Крім цього, згідно з чинним законодавством Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України планує відновити роботу Міжвідомчої комісії з виплат політв’язням. Звільненим із полону українцям та тим, хто ще в неволі, виплачуватимуть 100 тис. грн. Виплату зможуть отримати  також українці, позбавлені волі через злочинні дії агресора.

Але и цього немає зовсiм. Виникає закономірне питання – як бійці ЗСУ будуть битися і вмирати за свою країну, якщо навіть немає впевненості в тому, що країна згадає про них і подбає про їхні сім’ї? Київським бюрократам варто пам’ятати, що без веслярів тура плисти не буде, а виграти війну без турботи про своїх солдатів неможливо.

 

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ