Человек не терпит насилия!

«Ни Шойгу назад!», або примара 1917 року

i 004Днями головний вербувальник російських в’язнів заявляв, що проти України воюватимуть «либо ЧВК и зэки, либо ваши дети». Судячи з того, що президент РФ Путін оголосив мобілізацію, зеків і найманців сильно бракує, а тому дійшло до дітей. Скоро і вони зможуть відчути себе в ролі «мобиков», як росіяни зверхньо називають мобілізованих мешканців ЛДНР.

Показово, що підготовку до мобілізації російська влада розпочала з кримінального кодексу – посилення відповідальності за ухилення, дезертирство, невиконання наказів, здачу в полон і т.п. А найкумедніше те, що мобілізованих росіян поженуть у бій ті ж самі бездарні воєначальники, які провалили бліцкриг, а потім битву на Харківщині. Так би мовити, «ни Шойгу назад!».

Розмови про мобілізацію в РФ почалися одразу після провалу наступу на Київ і особливо посилилися напередодні 9 травня. Причому самі росіяни мало брали до уваги 8-березневу обіцянку Путіна, що мобілізації не буде. Мовляв, то було інше свято. Утім, всупереч вимогам військових, той до останнього зволікав, зважаючи на політичні ризики. Відтак у РФ проскочили більш-менш сприятливий момент для збільшення регулярної армії. І тепер змушені проводити мобілізацію після поразки (яку російські пропагандисти намагалися видати за «перегрупування»), в умовах, коли підтримка влади падає. До речі, навіть лояльні до Кремля російські соціологи констатують, що найвища підтримка «спеціальної воєнної операції» серед тих, кому за 50, а найменша – серед тих, кому менше 35. А в армію гребтимуть саме молодняк, а не пенсіонерів.

З огляду на все це є підстави вважати, що від мобілізації в РФ буде більше проблем, ніж користі. Затяжна війна і мобілізація 300-тисячного контингенту призведе не тільки і не стільки до зростання потуги РФ, а радше до поширення антивоєнних настроїв, а там і до реальних протестів. Зараз задача по реалізації антивоєнних протестних настроїв на Росії полегшується тим, що в Україні намолотили силу-силенну росгвадійців і всіляких СОБРів.

З дитинства запам’ятав картинку зі старого радянського підручника історії – «Проклятие империалистеческой войне» або «Русский солдат шлёт проклятие царскому правительству» – як ілюстрацію до тези, що «солдаты все яснее понимали, что война не нужна народу и требовали прекращения кровавой бойни». Між іншим, саме мобілізовані солдати стали головним рушієм російської Лютневої революції в 1917 року.

У нас прийнято недооцінювати протестний потенціал росіян. І для цього є вагомі підстави. Але в лютому 1917-го протести в Петрограді переросли в революцію завдяки унтер-офіцеру Тімофєю Кірпічнікову, родом з Пензенської губернії. Дехто вважає, що повсталий волинський полк був укомплектований українцями, але це не так. І вже напевно не був питомо українським петроградський гарнізон. Натомість першою жертвою бунтівних солдатів став українець – штабс-капітан Іван Лашкевич, родом з Чернігівської губернії (Лашкевичі – старинний рід козацької старшини зі Стародубщини).

(Більше про перебіг Лютневої революції можна прочитати тут https://ord-ua.com/2014/02/02/privodnyie-remni-revolyutsii/ і тут https://ord-ua.com/2014/02/08/privodnyie-remni-revolyutsii-2/)

Саме генерали росіяни змусили Ніколая ІІ зректися, а до останнього вірними царю лишалися генерали німець і азербайджанець. Припускаю, що невдовзі у ролі цих двох останніх можуть опинитися тувинець і чеченець.

Авжеж, зважаючи на історичний досвід, російська влада триматиме мобілізованих подалі від столиці, а москвичам мобілізація загрожуватиме в останню чергу. Але в перспективі це може призвести до того, що антивоєнні та антимосковські настрої зростатимуть одночасно, і відцентрові рухи отримають новий імпульс.

 

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

13 ответов

 1. Росси пиздец. Началось. Спасобо Гетьману Порошенко за то что заставил Раду перечислять 6% ВВП на оборонку. Хотя Коломойский и его шестерка Зелебобик с Ермаком на этом очень сильно нажились.

  1. 6% ввп на армию а 25% — соби та гонтаревой
   Слава хэтьману який телом у лондони а мыслями с вами у окопи

 2. Путин потратил на сегодняшюю армию 1 триллион доларов- вы все ее видели. если бы в украине давали бы хоть 20 % на вСУ они бы несунулись. Но о мобилизации: мобилизация не освобождает россиян платить ипотеку и кредиты- но уже с новой получки которая будет ( высока ).А что вы хотели ? набрали кредитов для сладкой жизни?- никто спимывать небудет и даже несобирался! .Видь большинство из них погасит ипотеку досрочно и единственым платежом. месяц назад давали 300 000 сейчас 100 000 а дальше … но Вы же знаете. Удивительная нация -пиня их второй десяток и в хвост и гриву а они за него на убой.- иногда кажется что все ето просходит во сне. Сломаю руку -не больно. Быстро 2000 рублей метро Каширское приватный чат- гарантирую могу и ногу 5 тисяч.

 3. Той, хто оцінює силу ворога лише за кількістю і якістю путінської орди, дуже сильно обманюється. Оркам не вдалось би захопити стільки української території лише зусиллями свинособачої армії! На боці ворога воює вища політична влада України — кварталівське шапіто на чолі з Зеленою Гнидою (формально) і Єрмаком (фактично). Кожен день ці уроди придумують щось новеньке, щоб підірвати обороноздатність нашої країни, починаючи від розкрадання гуманітарки і переслідування патріотів, і закінчуючи прийняттям антиконституційних законопроектів типу 4142. Сьогодні шапіто поповнилось новими кадрами — в якості начальника Херсонської міської військової адміністрації призначили шкільну вчительку Галину Лугову, яка була місцевим депутатом спочатку від «сивочолого», потім від «мєсного авторітєта» Ігора Колихаєва з дуже мутною біографією, яка натякає на співпрацю зі спецслужбами держави, в якій той отримував військову освіту, і найяскравішим фактом офіційної біографії якого є рядок: «У квітні 2021 р. запропонував подавати воду Північно-Кримським каналом до окупованого Росією Криму, назвавши це «економічними відносинами».» І подібними призначеннями, переслідуваннями та корупційними оборудками заповнена всі діяльність режиму Зеленого Лайна, яке зробить все, щоб компенсувати недолугість росіянської орди ударами в спину нашому народу і армії зокрема!

 4. 20-27 треба вже казати что крали з 1991 (газові-нафтофі родовища- атомну і електричну енергію-копалини- землю- нерухомість- афери з банками- фінустановами- можу назвати ще 20 латентних злочинів в державному секторі. Спочатку відповідь була в 2004 потім 2014 і результатом став 2022. Ще скажи дякую що нарід вибрав Зеленського і дай йому БОГ здоровья і мужності . А то ми мінск 3-4-5 поки бі невідали пів Украіни або не дай БОГ украінську МАТУ ХАРІ подругу медвечука.- треба все таки самокритично оцінювати . Хоч ти і бандеровець честь тобі і хвала що патріот будь ласка : хочеш боротися з коррупціею поступай на службу в НАБУ там частина на фронті е вакансіі СБУ-МВС- БЕБ-ДБР- прояви себе а ми порадіем за твоі хороші результати. Зараз треба хто може тримати зброю бути на фронті тут без варіантів. СЛАВА ВСУ,

  1. Ебать ты наивный як та незаймана краля. Шоб поступить на службу до лав НАЕБУ нужно занести 10 000 долярив за посаду детектива Калюжинському або Угави. 100 000 за «начальника». Ермак з Коломойським рулять. Чим зкинчились обшуки в Букавели? Тим що и при Луцеко з вертольтами. Доки не здохнуть 73% дебилив виборцыв ничого не зминеться

 5. А скільки років іде війна між московітами і украінським народом? почитай історію -почитай ОТЧЕНАШ за нашу перемогу — на добраніч.

 6. І не введи нас у спокусу,
  але визволи нас від лукавого.
  Бо Твоє є Царство, і сила, і слава
  навіки. Амінь.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ