Человек не терпит насилия!

АРМА майбутнього — яке воно?

29 липня мав бути оголошений переможець конкурсу на посаду Голови Агентства з розшуку та управління арештованими активами, скорочено — АРМА.

Конкурсна комісія не визначилась  кого ж обрати керівником цієї Агенції і перенесла своє засідання на 15 серпня. Можливо додатково вивчатимуть дос’є (бекграунд) кандидатів, а можливо — консультуватимуться з суб’єктами, що їх делегували до складу комісії.

На тижні, що минає сталася ще одна цікава подія, яка стосується АРМА — засідання Антикорупційного комітету, де розглядався Звіт Рахункової палати від лютого поточного року про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Засідання Антикоркомітету проходило 26.07.2022, тобто за 3 дні до оголошеної наперед дати визначення конкурсною комісією переможця конкурсу, і нинішній т.в.о. голови Агенції Дмитро Жоравович вирішив не прийти, формально зіславшись на відрядження.

Голова Антикоркомітету Анастасія Радіна під час засідання декілька разів згадала про те, що Жоравович нікого іншого не зміг відправити на засідання, і тому немає можливості задати важливі запитання по тим порушенням і недолікам, які виявила Рахункова палата.

Невдовзі після засідання Антикоркомітету на Українській правді вийшла об’ємна стаття пані Анастасії «Агентство з розшуку й управління активами — старі проблеми зі (старими) новими обличчями?«, де Голова комітету «пройшлася» по кожному головному кандидату, підсумувавши: «жоден із 7 кандидатів на посаду голови АРМА не представив конкурсній комісії плану щодо того, як вирішувати вищезгадані проблеми і як забезпечити управління активами без скандалів, необхідності повертати власникам кошти за зіпсовані активи та з доходом до держави.». 

Натомість, сьогодні з’явився коментар пані Галини Янченко, народного депутата України, заступниці Голови того ж Антикоркомітету ВРУ, яка хвалила нинішнього очільника АРМА Дмитра Жоравовича, що після прийняття «реформи АРМА», ініційованої пані Галиною, АРМА вперше за ринковою ціною продала арештовані активи, і на сьогодні до нинішнього очільника АРМА питань немає. Досить схоже на те, що пані Янченко для себе визначилась хто ж є найбільш достойним цієї високої посади — Голова АРМА.

Але…

Про «реформу АРМА».

Реформою АРМА прийнято називати Закон України № 1648-ІX від 14.07.2021 щодо захисту прав інвесторів. Цей законопроект, який в подальшому став Законом дійсно був ініційований пані Янченко.

Одним із основних складових реформи АРМА, ініційованої пані Янченко є «планування перед арештом», яке було закладено змінами до частини 1 статті 10 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів«.

Такий механізм «планування перед арештом» мав бути започаткований через спільний наказ АРМА і Офісу Генерального прокурора, яким мала затвердитись Форма звернення слідчого, прокурора, слідчого судді, суду  щодо можливості забезпечення Національним агентством ефективного управління активом та збереження (за можливості — збільшення) його економічної вартості. 

Такий спільний наказ мав бути прийнятий протягом 3 місяців після набрання Законом № 1648-ІX від 14.07.2021  чинності. А його немає!

Навіщо був потрібен цей наказ? Щоб не було таких історій як з «вишками Бойка», які контролюються окупантами, і доступу до них для здійснення управління не було; як з Межигір’ям чи Львівськими ТЕЦ — коли була передана частина майнового комплексу, що не дозволяла здійснювати управління, тощо не повторювалось.

Про кадрові рішення

Під час співбесіди пані Ірини Гуменюк, екс-начальника Центрального управління АРМА, а також у статті пані Радіної згадується, що вона очолювала Центральне управління АРМА до 2022 року. А хто очолив цей територіальний підрозділ після пані Гуменюк?

На сайті АРМА є інформація, що Центральне міжрегіональне територіальне управління АРМА з місцезнаходженням у м. Київ очолює Макарець Максим Юрійович. Хто ця людина?

Абсолютний тезка Максима Юрійовича в лютому 2016 року був директором Департаменту територіального контролю Харківської міської ради і головою Харківської міської постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами. 

Що цікаво, у склад цієї комісії при Харківській міській раді також входив Таможанський Олексій Валерійович начальник відділу правового забезпечення Департаменту територіального контролю Харківської міської ради, повний тезка нинішнього начальника Управління менеджменту активів АРМА, а в минулому — завідувач Сектору виявлення та розшуку активів Північно-східного міжрегіонального територіального управління АРМА , підлеглий Дмитра Жоравовича у Північно-східному міжрегіональному територіальному управлінні АРМА.

Також, Харківський антикорупційний центр у квітні 2016 року провів розслідування, що Комунальне підприємство «Жовтневе трамвайне депо» 11 квітня повідомило про акцепт пропозицій ТОВ «Технології Електротранспорту» щодо капітального ремонту трамвайних вагонів на загальну суму 67,1 млн.грн.

ТОВ «Технології Електротранспорту» було засноване 5 лютого 2016 року, за 3 тижні до оголошення процедури закупівлі. Власником фірми є Павло Авер’янов, а керівником та підписантом — Павло Ковтуненко. Фірма вказує різні адреси в ЄДР і в документації тендерної пропозиції, але обидві адреси — це квартири багатоквартирних будинків.

Павло Ковтуненко також разом з Віктором Манжосом є власником та керівником ТОВ «Віал-Сіко» . Також, Віктор Манжос є одноосібним власником ТОВ «Віал-Медіа», одного з найбільших гравців на рекламному ринку України. До речі, директором ТОВ «Віал-Медіа» є Антон Леонідович Яцкевич, брат Сергія Леонідовича Яцкевича, начальника відділу самоврядного контролю за використанням земель Департаменту територіального контролю Харківської міськради.
http://www.city.kharkov.ua/…/departament-samovryadnogo-kont…

Однаковий телефон та адресу реєстрації з ТОВ «Віал-Медіа» має ТОВ «РА «Макс», власником якого є Яна Макарець, дружина колишнього директора Департаменту контроля Харківської міськради, а зараз радника Харківського міського голови Г.Кернеса. Яна Макарець та Віктор Манжос є співвласниками ТОВ «Безпека та розвиток» . Раніше керівником підприємства був сам Максим Макарець.

Якось все виглядає так, що люди один одного дуже добре знали, і хтось у 2021 році (Жоравович, Таможанський), а хтось у 2022 році (Макарець) — разом опинились в одному антикорупційному органі, покликаному шукати і управляти арештованими активами — у центральному офісі АРМА.  Всі з Харківським минулим…

Так яким буде майбутнє АРМА — перезавантаження, стагнація чи ще щось? Вибір за Вами, члени конкурсної комісії.

#АРМА  #Радіна #Янченко #Жоравович

 

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 5 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

2 ответа

  1. А кто заметил, что Павленко и Потемкин пришли сами в помещение Кабмина, и оттуда с ними проходило собеседование, все видели, что они отвечали сами, в планшете или на телефоне им никто подсказок не делал.
    Жоравович собеседование проходил, сидя в своем кабинете, при определенных вопросах смотрел на стол, будто би там был планшет?
    Что, Дмитрий Алексеевич, преданные работнички АРМА вам подсказывали? Может ещё и презентацию (слайды) вам делали работнички АРМА? Надо быть более компетентным, Дмитрий Алексеевич!!!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ