Человек не терпит насилия!

Щодо створення умов для вчинення корупційних правопорушень в сфері діяльності Держпродспоживслужби

ajul html 104bf682

Службою безпеки України викрито групу осіб з числа працівників апарату Держпродспоживслужби та службових осіб державного підприємства, що належить до сфери управління Держпродспоживслужби, які зловживаючи службовим становищем налагодили протиправний механізм отримання неправомірної вигоди від суб’єктів господарювання, що надають послуги з огляду сільськогосподарської техніки та видачі відповідних висновків спеціалістів необхідних для здійснення відомчої реєстрації сільськогосподарських машин державними інспекторами територіальних органів Держпродспоживслужби.

ajul html m2306fe1c

Лордкіпанідзе Андрій Юрійович

За наявним даними, вказана група організована колишнім заступником Голови Держпродспоживслужби Андрієм Лордкіпанідзе, який відповідно до розподілу обов’язків між Головою Держпродспоживслужби та заступниками забезпечував організацію роботи щодо реалізації державної політики у сфері реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, а також забезпечував контроль за виконанням контрактів укладених Держпродспоживслужбою з керівниками установ та підприємств, що належать до сфери її управління.

З метою отримання неправомірної вигоди, використовуючи службове становище Андрій Лордкіпанідзе створив штучні перешкоди для діяльності традиційних учасників ринку за яких вказані послуги надаються на території України виключно через підконтрольні суб’єкти господарювання.

Зокрема, заступником Голови Андрієм Лордкіпанідзе підписано лист Держпродспоживслужби від 31.05.2021 № 17.3-9/12666 в адресу адміністратора Єдиного реєстру (ДП «Держреєстри України») з вказівкою видалити з Єдиного реєстру невикористані серії та номери бланків висновків ряду Товариств. При цьому, в Єдиному реєстрі, залишились зареєстрованими серії та номери бланків висновків спеціалістів, що внесенні раніше окремим суб’єктам господарювання, стосовно яких видалення з Єдиного реєстру невикористаних серій та номерів бланків висновків спеціалістів не ініційовано.

Вказані СПД здійснюють діяльність на умовах сплати учасникам групи по 450-500 грн з кожного виданого висновку спеціаліста. Вказана сума закладена в вартість послуг, що надаються власникам сільськогосподарських машин (громадян України та СПД реального сектору економіки), що відповідно призвело до збільшення вартості послуг для кінцевого споживача на 100-150%.

Члени організованої групи від вказаної протиправної діяльності отримували та розподіляли між собою понад 1,5 млн грн щомісячно.

Згідно матеріалів опублікованих у ЗМІ та наявних даних отриманих від представників органів досудового слідства відомо про затримання 04.10.2021 у межах кримінального провадження № 42021102060000083, внесеного до ЄРДР 09.06.2021 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 статті 362 та ч. 3 статті 3692 Кримінального кодексу України, в. о. директора державного підприємства, що належить до сфери управління Держпродспоживслужби (ДП «Київоблагростандарт») Капустінського О. М. та залученого ним до протиправної діяльності посередника під час одержання 210 тис. грн неправомірної вигоди за незаконне (згідно версії слідства) надання суб’єктам господарювання, уповноваженим на обстеження сільськогосподарських машин на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації, локального доступу до електронної інформаційної системи, держателем якої є Держпродспоживслужба (ДП «Держреєстри України») для внесення відомостей до Реєстру щодо серій та номерів бланків висновків спеціалістів.

В ході досудового слідства встановлюються зв’язки затриманих осіб з посадовими (службовими) особами Держпродспоживслужби.

Оцените материал:
54321
(Всего 5, Балл 4.2 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Щодо передумов до вчинення корупційних правопорушень в сфері публічних закупівель у Держпродспоживслужбі

Щодо передумов до вчинення корупційних правопорушень в сфері публічних закупівель...

За наявним даними, в період перебування на посаді заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Лордкіпанідзе відповідно до розподілу обов’язків між Головою Держпродспоживслужби…
СБУ «помогла» людям Омеляна потопить Крыжановского на радость Крукам

СБУ «помогла» людям Омеляна потопить Крыжановского на радость Крукам

Сергей Крыжановский стал заложником бизнеса кума Шота Хаджишвили и интриг недоброжелателя Юрия Крука. В минувшую пятницу, 4 августа, вылетело кресло из-под…
НОВОСТИ