Человек не терпит насилия!

Справу львівського кілера «Огорода» скерували до суду без епізоду про вбивство мера Сімеїза

ogorod simeiz(Денис Огородніков)

Личаківський районний суд Львова розпочав розгляд обвинувального акту відносно 42-річного Дениса Огороднікова на прізвисько «Огород», що восени поточного року був затриманий після 8 років перебування в розшуку за підозрою в скоєнні замовного вбивства зразка 2013 року мера селищної ради Автономної Республіки Крим — Кирила Костенко. Відомості про це містяться на порталі «Судова влада» та відкритій частині судового реєстру.

ogorod simeiz5

З цієї інформації випливає: наразі «Огорода» судять за обвинуваченнями у підробці документів (ч.1, ч.4 ст.358 КК України) та незаконному обігу зброї (ч.1 ст.263 КК України). Йдеться про виявлені під час обшуку 21 вересня 2021 року в помешканні Дениса Сергійовича литовський паспорт достойника, три пістолета (системи Макарова, Luger та Česká zbrojovka) і патрони.

ogorod simeiz4

Саме в рамках справи про «зброярські» та «паспортні» звитяги Огороднікова наприкінці вересня поточного року було взято під варту з одночасним визначенням застави для вирогідного звільнення на волю в розмірі 1,36 млн. грн. У подальшому це провадження Львівська обласна прокуратура скерувала до суду.

За інформацією джерел Dетектив-Info, під час підготовчого розгляду 15 листопада 2021 року служитель Феміди Сергій Гирич постановив продовжити арешт «Огорода». Та одночасно зменшив розмір застави для достойника до 550 тис. грн.

Таким чином, у разі сплати відповідної суми Огородніков, що й понині перебуває в базі розшуку МВС за підозрою в скоєнні умисного вбивства (п.5 ч.2 ст.115 КК України), може залишити стіни СІЗО.

ogorod rozshuk

Відповідний казус та відсутність офіційних обвинувачень на адресу «Огорода» за основним епізодом його кримінальних звитяг, в рамках якого він тривалий час переховувався від правоохоронців, поінформований співрозмовник автора цих рядків пов’язує з прогалиною вітчизняного законодавства. А конкретно — втратою силовиками цілої низки кримінальних проваджень, які після анексії Криму залишилися на території півострову.

«В Кримінально-процесуальному кодексі існує сьомий розділ, який має назву «Відновлення втрачних матеріалів кримінальних проваджень». Однак вказаний розділ, відповідно до ст.524 КПК передбачає, що «відновленню підлягають втрачені матеріали в тому кримінальному провадженні, яке завершилося ухваленню вироку суду». Тобто фактично порядку відновлення кримінальних справ, які залишилися на окупованій території, чи були втрачені під час здійснення досудового розслідування, наразі не існує. Задля того, аби вирішити це питання необхідно вносити зміни до законодавства», — пояснює джерело Dетектив-Info.

Як раніше зазначалося на сторінках нашого видання, основний злочин, за підозрою в причетності до скоєння якого колишній львівський «вибивайло» Огородніков понад 8 років знаходився в розшуку — це зухвале вбивство мера Сімеїза Кирила Костенка.

ogorod simeiz3

(Кирило Костенко)

Чиновника розстріляли з автомата прямо в салоні автомобіля Mercedes Gelandewagen біля будівлі селищної ради південнобережного селища 26 лютого 2013 року.

ogorod simeiz2

Тоді кілер Костенка втік з місця злочину на «копійці», яку в подальшому спалив разом із знаряддям вбивства неподалік гори Кішка. Після чого зловмисник чкурнув на велосипеді, однак потрапив в об’єктив камери відеореєстратора місцевого мешканця.

ogorod simeiz1

ogorodnikov2a

Згідно версії слідства, вбивцею мера виявився Денис Огородніков, який від 2013 року переховувався від правоохоронців.

«Детектив-инфо»

В тему:

Крымских мэров мог убить киллер Огород

Крымских мэров “ликвидировал” львовский киллер по кличке Огород.

Об этом после обысков во Львове в рамках расследования данных убийств написала местная газета ”Ратуша”.

По информации издания, во Львове провели обыски в 9-ти квартирах. Эту информацию прессе подтвердил начальник милиции Львовской области Александр Рудяк. Далее издание со ссылкой на источники в правоохранительных органах пишет о конкретном подозреваемом, который объявлен в межгосударственный розыск.

“Во Львове обыскали все возможные объекты, на которых мог появиться 34-летний Денис Огородников, известный в криминальных кругах по прозвищу “Огород”. Именно его милиционеры обоснованно подозревают в “ликвидации” мэра Симеиза и не очень обоснованно – в убийстве мэра Феодосии Александра Бартенева”, – пишет автор материала.

Об Огороде известно немного. Проживал в районе улицы Некрасова во Львове. Рос без отца, мать пила. Серьезные люди из криминального мира обратили внимание на сироту с нелегкой судьбой, когда тому было примерно 19 лет, и с тех пор этот спортсмен (занимался легкой атлетикой и боксом) начал работать под мелкие заказы: кого-то наказать, сломать руку, ногу, выбить долг. Ездил на “Мерседесе”, имел небольшой бизнес. В свое время был членом криминальной бригады Ромы-Смита (Павлова). После гибели Смита 14 сентября 2004 года Денис Огородников работал на других людей.

“Этот боевик в свои 34 года не признает мобильных телефонов и не имеет друзей или товарищей. Чрезвычайно недоверчив. Знакомые называют его “Железным человеком”. Оперативники считают, что Огород чрезвычайно опасен, может оказать эффективное сопротивление при задержании. По оперативной информации, сейчас он в Словакии”, – пишет издание.

Напомним, поселковый глава Симеиза Кирилл Костенко был убит утром 26 февраля. Убийство произошло рядом со зданием Симеизского поселкового совета.

Мэр Феодосии Александр Бартенев был убит в ночь с 26 на 27 июля этого года в подъезде своего дома выстрелом в спину из обреза.

События Крыма

Оцените материал:
54321
(Всего 2, Балл 3 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

НОВОСТИ