Человек не терпит насилия!

CNN: Операція з «вагнерівцями» відбувалася з відома США

117000086 vagn

Американский телеканал CNN выпустил обещанный ранее сюжет по ЧВК «Вагнер», где они намекнули, что ЦРУ сотрудничали с украинскими спецслужбами в этом вопросе. «Эта операция была, очевидно, также в интересах спец-служб США, но американские должностные лица отрицают любую причастность к ней. Согласно нашим источникам, операция, проводимая украинцами, получила американскую материально-техническую поддержку,и консультации ЦРУ. Хотя американские должностные лица в комментарии CNN полностью опровергли это».

На счет того, что так интересовало и страшило украинскую власть в расследовании “Bellingcat”, CNN сказали в конце одной строчкой: «Блестящая операция спец-служб Украины была сорвана…» Не густо, но могли сказать безлично, к примеру «провалилась», нет – «была сорвана», то есть присутствовало намерение. Чтоб перебить это, власти потребуется что-то ну очень большое. Запасаемся поп-корном – нас ждет жаркий политический сезон.

«Операція з «вагнерівцями» відбувалася «з відома і очікуваної підтримки Сполучених Штатів».

Джерело: троє колишніх високопоставлених чиновників української військової розвідки у CNN

Деталі: За словами представників української розвідки, операція під керівництвом України мала американські гроші, технічну допомогу та рекомендації ЦРУ про те, як залучити російських найманців.

Водночас, високопоставлений чиновник США сказав CNN, що ці твердження «помилкові». Він вказав, що розвідка США знала про операцію, але заперечував будь-яку причетність. Чиновник, який побажав залишитися неназваним, припустив, що спроби втягнути американські агентства можуть бути спробою розділити або навіть перекласти провину за провал української операції з високим ризиком.

Зазначається, що українські агенти видавали себе за російську приватну військову компанію, наймаючи на роботу в сфері безпеки, оплачувану вище встановленої норми, пропонуючи вигідний контракт в розмірі 5 тисяч доларів в місяць для захисту нафтових об’єктів Венесуели.

Джерела повідомили, що на цю приманку потрапили сотні потенційних російських підрядників, які подали заявки на роботу, що надало українській розвідці безпрецедентну можливість виявляти осіб, підозрюваних у військових злочинах.

Один з колишніх офіцерів військової розвідки сказав CNN, що «ми почали їм дзвонити і говорити:» Ей, мужик, добре, розкажи мені що-небудь про себе. Може, ти насправді не боєць, може, ти сантехнік чи щось в цьому роді… А потім вони почали розкривати щось про себе, надсилаючи нам документи, військові посвідчення і докази того, де вони воювали. І ми типу «бінго, ми можемо це використовувати».

 

За словами офіцерів розвідки, цілі самі почали надсилати докази того, ким вони були, свого військового досвіду і навіть конкретних боїв і інцидентів, в яких вони брали участь, включаючи посвідчення особи і потенційно компрометуючі фотографії і відео, зокрема на сході України.

Як зазначається, на одному відео, переданому CNN колишніми джерелами військової розвідки, була зображена група бойовиків на сході України, що тримає уламки військового літака, який, за словами джерел, щойно був збитий. Інші заявники пов’язувалися з атакою на літак MH17.

Інше  колишнє джерело української військової розвідки повідомило, що «двоє були присутні при запуску ракети, яка збила MH17. Четверо інших були членами групи, яка збила наш військовий літак і вбила не менше 70 наших кращих людей». За його словами, виявлення та покарання цих людей було «великим інтересом».

За словами джерел, через те, що прийом з вербуванням на їх веб-сайті залишався непоміченим, співробітники української розвідки просто вибрали людей, що мають найтісніші і суперечливі зв’язки з Україною, і запропонували їм фальшиві контракти з Венесуелою. За їх словами, вони вибрали 28 росіян, імовірно пов’язаних з незаконними діями в Україні, і ще п’ятьох без будь-яких зв’язків.

Росіянам сказали, що вони будуть відправлені до Туреччини для транзитного рейсу до Каракаса. Джерела повідомили CNN, що реальний план полягав у тому, щоб доставити їх в Україну, де вони можуть бути заарештовані. Пандемія коронавірусу несподівано змінила план, коли Росія закрила свої кордони. Однак, Москва продовжувала дозволяти поїздки до Білорусі. Згідно з українськими джерелами,новобранців, які нічого не підозрювали, на автобусі доставили по суші до Мінська, звідки, як вони думали, скоро відправляться до Венесуели.

Згідно з джерелами,  невдача з операцією стала серйозним ударом для української розвідки, яка, за їхніми словами, працювала над тим, щоб зловити російських підозрюваних протягом майже 18 місяців.

Українські офіційні особи не відповіли на запит CNN про коментарі.

Нагадаємо:

  • 29 липня 2020 року в Білорусі затримали 33-х іноземних громадян, які виявилися бойовиками «Вагнера». Вони прибули з Росії й оселилися в санаторії під Мінськом.
  • Згідно з інформацією джерел УП, українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків ПВК Вагнера, для чого виманили їх до Білорусі. Однак, за даними ЗМІ, операція зірвалась після того, як силовики доповіли Офісу президента.

Читайте також: 330 днів брехні. Що влада України, Росії та Білорусі казала про «вагнерівців»

Оцените материал:
54321
(Всего 8, Балл 4.63 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Бурба рассказал, как Ермак сорвал поимку вагнеровцев

Бывший глава Главного управления разведки Министерства обороны Василий Бурба заявил, что руководитель Офиса президента Андрей Ермак якобы от имени главы…

ГБР расследует утечку документов по делу "вагнеровцев"

Следователи Главного следственного управления Государственного бюро расследований проверяют источники утечки документов по делу «вагнеровцев» о деятельности спецслужб. Открыто уголовное производство.…

Из СБУ уволены Наумов и Баранецкий

Президент Владимир Зеленский уволил первого заместителя главы СБУ Руслана Баранецкого. Также должности лишился генерал Службы безопасности Украины, начальник Управления внутренней…
НОВОСТИ