Человек не терпит насилия!

СУД РОЗПОЧАВ РОЗГЛЯД СПРАВИ ПРО СТЯГНЕННЯ РЕКОРДНОЇ СУМИ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ ДОВКІЛЛЮ В 150 МЛН ГРН ТА ЗАБОРОНИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВ «УКРХІМРЕСУРС» МИХАЙЛА ПОЗДНЯКОВА

izobrazhenie viber 2021 08 25 18 55 16 677

Держекоінспекція подала в суд на ТОВ «Укрхімресурс», власником якого являється Михайло Поздняков на стягнення рекордної суми збитків, завданих довкіллю та припинення діяльності підприємства до усунення всіх порушень. Про це стало відомо з ухвали Вінницького окружного адміністративного суду по справі   № 120/8779/21-а. Крім того стало відомо про можливу конфіскацію всієї продукції ТОВ «Укрхімресурс» за відповідними адміністративними провадженнями.

Суддею Вінницького окружного адміністративного суду Свентух В.М. винесено ухвалу про початок розгляду  позовної заяви Державної екологічної інспекції України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімресурс» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду. За повідомленням голови Державної екологічної інспекції України Андрія Мальованого підприємство на своїй земельній ділянці в м. Калинівка створило шламосховище, яке складається з 13 ставків, куди підприємство скидає гудрон, який утворюється після переробки гліцерину та належить до категорії небезпечних відходів. В результаті земля площею 1,1 тис. кв. м. була засмічена. Екологи нарахували майже 150 мільйонів гривень за шкоду довкіллю, які повинно сплатити підприємство ТОВ «Укрхімресурс». Власником «Укрхімресурс», ТОВ»Біохімінвест», «Глікохім», ТОВ «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «МФК»  являється Михайло Поздняков, всі підприємства займаються виробництвом гліцерину і автохімії. На даний час Держекоінспекція перевіряє всі вказані підприємства на предмет дотримання природоохоронного законодавства.

За повідомленням  Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України ТОВ «Укрхімресурс», ТОВ»Біохімінвест», «Глікохім», ТОВ «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «МФК» не мають передбаченої законодавством ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами та з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин.

18.06.2021 року за порушення вимог природоохоронного законодавства відносно
директора ТОВ «УКРХІМРЕСУРС» Музики А.К. складено адміністративні
протоколи за статтями 78, 82 КУпАП та за частиною 1 статті 164 КУпАП. Покарання за вказані порушення, крім штрафу, також передбачає конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Також, слідчим відділом Управлінням Служби безпеки України у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 441 («Екоцид») Кримінального кодексу України, тобто  отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу, які караються позбавленням волі  від восьми до п’ятнадцяти років.

Нагадаємо, що скидання відходів у кількох кілометрах від міста у червні виявили співробітники СБУ та Держекоінспекції. Попередньо установлено, що ТОВ «Укрхімресурс» та група афілійованих між собою підприємств працювали над утилізацією рідини, яка надходила з Росії. Встановлено, що щомісяця ділки несанкціоновано «закопували» майже 500 тонн токсинів на відкритій місцевості, неподалік від населених пунктів. Як повідомляється на фейсбук-сторінці Управління СБУ у Вінницькій області, за попередніми даними слідства, представники українського підприємства уклали договір з однією з російських компаній щодо очищення технічного гліцерину та вивезення готової продукції до РФ.“Передбачалося, що шкідливі речовини, які утворюються у процесі технологічної обробки сировини, повинні утилізовуватися. Втім, ділки, з метою отримання надприбутків, приховано, без відповідних дозвільних документів вивозили їх на орендовану у держави ділянку за межами облцентру. При чому діяли вони протягом декількох років, постійно нарощуючи обсяги створення небезпечних відходів, що могло спричинити екологічну катастрофу” – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що за результатами ініційованих СБУ лабораторних досліджень, у пробах з місць захоронення небезпечних відходів виявлено хімічні елементи, що забруднюють підземні води та ґрунти.

 

 

 

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Один ответ

  1. Удивительно, как столь резонансное дело. в котором фигурирует такая большая сумма денег, все еще не освещается в новостях финансов и экономики http://www.tkcredit.kiev.ua/financial-news , хотя кому-то это покажется очевидным, ведь и без этого хватает поводов для обсуждений.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ