Человек не терпит насилия!

Александр Данилюк требует новый конкурс в БЭБ

Звернення до Президента
Пане Президенте! Закликаю Вас ініціювати новий конкурс з обрання кандидатури на посаду директора Бюро економічної безпеки. У Президента є повний фактичний контроль над формуванням персонального складу конкурсної комісії, відповідно саме Президент несе повну відповідальність за результати відбору.
А результат відбору, що відбувся минулої п’ятниці, ганебний.
Усі троє претендентів, яких обрала чинна конкурсна комісія, не можуть вважатися політично нейтральними, незалежними та неупередженими. Один із них – типовий представник каральної системи, зі шлейфом корупції та політичних переслідувань. Другий – сам має стати об’єктом розслідування БЕБ за шкоду, завдану державі. Третій – невідомий прокурор, що не має ні авторитету, ані досвіду для протистояння політичному тиску. А принципами діяльності БЕБ, згідно з законом, є поміж іншим саме політична нейтральність, незалежність та неупередженість. Та головне – ці люди не мають довіри суспільства і навіть теоретично не здатні створити правоохоронний орган нового зразка.
Закон дає Бюро економічної безпеки значні повноваження та можливості щодо контролю підприємців і тиску на бізнес. Тому БЕБ, опинившись під керівництвом залежного, політично ангажованого і упередженого директора, стане інструментом політичного тиску на український та іноземний бізнес. Цей тиск своєю руйнівною силою переважить усіх можливих «інвестнянь», котрих Ви обіцяли інвесторам.
Призначення залежного, політично ангажованого і упередженого директора БЕБ – це зелене світло для корупції і зловживань державними ресурсами. Адже нікому буде розслідувати збитки державних компаній, афери з державними коштами, ефективність проєктів Великого будівництва.
Пане Президенте! Намагаючись призначити контрольованих Вами або Офісом Президента людей очільниками всіх органів влади, Ви ослаблюєте Україну, а також несвідомо насправді ослаблюєте Вашу персональну владу. Ці залежні люди будуть безініціативними, чекатимуть на особисте розпорядження, не матимуть мотивації досягати суспільно корисного результату, не зможуть сформувати ефективні команди. Така кадрова політика призведе до ще більших проблем і провалів наприкінці Вашого президентського терміну. А після завершення Вашого терміну вони так само політично переорієнтуються на нових керманичів і роздеруть Вас на тисячі шматків. В інтересах України розірвати це коло і зробити так, щоб фінансові злочини проти держави, зокрема і злочини наближених до влади людей, розслідувалися без прив’язки до політичного циклу.
Пане Президенте, ініціюйте перезапуск конкурсу з обрання директора БЕБ, а також формування незалежної авторитетної конкурсної комісії. Зверніться до РНБО, уряду та парламенту із закликом призначити до нової конкурсної комісії за своєю квотою міжнародних експертів з розслідування фінансових злочинів та представників української антикорупційної спільноти, а не чиновників і дискредитованих радників. Тільки у такому разі нова конкурсна комісія зможе приймати незалежні фахові рішення.
Якщо це є ціною, я не братиму участі у новому конкурсі. Це не питання персональних амбіцій, для мене важливий результат – створення дійсно політично нейтрального, незалежного, неупередженого і кваліфікованого Бюро економічної безпеки на користь держави й громадян та спрямованого на покращення інвестиційного клімату.
Оцените материал:
54321
(Всего 3, Балл 3.33 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

Андрей Приз порочит БЭБ

Андрей Приз порочит БЭБ

Начав решительную чистку рядов государственных служащих во время большой войны, команда Владимира Зеленского демонстрирует Нации и европейским партнерам свою готовность…

Вадима Мельника "опустили"

Як відомо, рік тому було створено новий орган — Бюро економічної безпеки (БЕБ). Він мав узяти на себе деякі функції…

БЭБ подозревает в нарушениях все сети АЗС, кроме принадлежащих Коломойскому

Бюро экономической безопасности (БЭБ) подозревает все ведущие сети АЗС страны — OKKO, WOG, Shell, SOCAR, KLO, AMIC — в уклонении…
НОВОСТИ