Человек не терпит насилия!

Заступник голови НБУ Матузка приховав свої зв’язки з Фірташем

Matuzka

У вересні 2020 року Рада Національного банку України затвердила на посаді заступника голови правління НБУ Ярослава Матузко. За даними сайту НБУ, де опублікована його офіційна біографія, Ярослав Васильович раніше працював у державних «ПриватБанку», «Укргазбанку» і «Ощадбанку» на різних посадах. У 2008 – 2009 роках він працював у приватному секторі, очолював напрям юридичної діяльності в кількох інвестиційних компаніяч. Яких саме – НБУ не повідомляє. Потім потрапив до Мінфіну, де співпрацював з міжнародною аферисткою Наталі Енн Яресько (Natalie Ann Jaresko).

Щоправда, подаючи свою автобіографію, чиновник забув згадати, що також працював у «Родовід Банку», який збанкрутував у 2009 році. До 2017 року Матузка був членом наглядової ради цього банку, який був націоналізований і ліквідований за наказом екс-глави мінфіну Оксани Маркарової – подружки Яресько та екс-голови НБУ Гонтаревої, що втікла до Лондона.

Основним власником «Родоводу» до банкрутства номінально числився стрибун з жердиною, олімпійський чемпіон Сергій Бубка. Насправді банк контролював олігарх Дмитро Фірташ, який, окрім «Родовід банку», ще й довів до банкрутства найбільший в Україні «Надра Банк», а також молодший бізнес-партнер Фірташа Денис Горбуненко. Матузка – то їх довірена особа, який допоміг сховати кінці в воду при банкрутстві «Родовід банку».

Банк закінчив своє існування зі збитком 14 млрд. грн, які, по-суті, вкрали Фірташ і Горбуненко. У травні 2021 року Антимонопольний комітету України дозволив Горбуненку купити контрольний пакет акцій дрібного банку «СІЧ», який займається відмиванням грошей. Але його кандидатура досі не узгоджена в НБУ у зв’язку з небездоганною діловою репутацією і, напевно, відсутністю хабаря для голови НБУ Шевченка.

У банківських колах розповідають, що Матузка був призначений в Нацбанк по протекції Фірташа та Горбуненка. Зараз Матузко відповідає в НБУ за найприбутковіший напрямок – банківський нагляд і ліцензування (замість першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової, яка впала в немилість і яку голова НБУ Кирило Шевченко понизив до рівня загоспа) і всіляко лобіює інтереси підконтрольного Фірташу та Горбуненку банку «СІЧ».

Завдяки Матузці банку «СІЧ» у цьому році вдалося залучити дешеві кредити рефінансу НБУ на більш ніж 3 млрд. грн. Банк займається, головним чином,  спекуляціями з валютою і відмиванням грошей. Що цікаво: нещодавно президент Зеленський і РНБОУ ввели «жорсткі санкції» проти Дмитра Фірташа, але це не заважає його бізнес-партнеру Горбуненко займатися банківським бізнесом в Україні через «СІЧ» (втім, як не вдарили ці «жорсткі санкції» ані по підприємствах самого Фірташа, ані по бізнесу його соратників).

За чутками, що кружляють коридорами НБУ, крім Горбуненка банком «СІЧ» також керує Андрій Лехіцький – колишній менеджер Руслана Циплакова в банку-банкруту «Стандарт». Через цю фінустанову Циплаков і сім’я Януковича відмили близько 1 млрд. грн. Сподіваємось, що через банк «СІЧ» новопризначений заступник голови Національного банку України Ярослав Матузка відмиє не менше.

ok Олексій Комаха 

Naspravdy.today

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

В Лондоне пригрели чиновницу Лени-Космоса

Марина Погибко, просившая летом этого года предоставить ей политическое убежище в Великобритании, на днях получила его. Об этом LB.ua стало известно…
АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

АгроГазТрейдинг и семья Зеленского

Много пишут что Мельник это человек Татарова, Ермака… Нет. Это человек Квартала95, замкнут соответственно на Шефира. Многие наверно слышали про…

В УСБУ Херсонщины выявлен шпион

Внутренняя безопасность СБУ задержала сотрудника УСБУ в Херсонской области, которые передавал информацию российским спецслужбам. Об этом сообщает «Преступности.НЕТ» со ссылкой на…
НОВОСТИ