Человек не терпит насилия!

Кіберагресія – елемент гібридної війни РФ

Російська Федерація використовує елементи гібридної війни проти нашої держави як спосіб досягнення власних політичних імперських амбіцій. Елементи такої злочинної поведінки – це кіберагресія. За рахунок такої агресії Кремль намагається досягти того, що не зможе забезпечити відкрита війна. Однак, і такі дії не можуть забезпечити агресору невідворотність відповідальності на міжнародній арені.
Кіберагресія є найпотужнішим елементом гібридної війни, оскільки нараховує її різновиди: кібератаки, кібершпигунство та кібершантаж, де наслідки досягнення їх кінцевого результату можуть мати катастрофічні наслідки.
Нещодавно, в США була проведена масштабна кібератака, що призвела до закриття потужного поливного трубопроводу. Оператор Colonial Pipeline був вимушений припинити роботу всієї мережі, яка фактично є джерелом постачання нафти для половини об’єктів Східного узбережжя країни. Простій мережі тривалий час може стати наслідком серйозних перебоїв з постачанням нафти. В той же час, хакерське угруповання намагалось отримати викуп за відновлення роботи системи, однак за сприяння федеральних та спеціальних служб США роботу мережі вдалося відновити.
Цей випадок є наглядним прикладом, як, використовуючи елемент кібершантажу, можна без відкритих військових дій заблокувати роботу об’єкта критичної інфраструктури у сфері енергетики. Авторитетні американські видання, в тому числі Bloomberg зазначає, що до кібератаки та шантажу причетне хакерське угруповання DarkSite. Вказане угруповання контролюється РФ та складається з досвідчених кіберзлодіїв.
Також, Служба безпеки і розвідки Фінляндії (SUPO) оприлюднила відкриту частину свого звіту про роботу за 2020 рік, в якому окреслила оцінку основних загроз національній безпеці країни.
Звіт вкотре показав, що для Росії ведення війни в кіберпросторі поступово перетворюється в один з найважливіших інструментів реалізації зовнішньої політики. Це вимагає додаткової уваги з боку міжнародного співтовариства. У звіті фінської спецслужби (SUPO 2020 Year Book) констатується, що в 2020 році, який по праву можна назвати роком кібершпіонажу, основним джерелом пов’язаних зі шпигунською діяльністю загроз для національної безпеки Фінляндії залишалася відповідна діяльність Росії.
За цих обставин SUPO визначила ключовим пріоритетом своєї роботи надання ранніх попереджень про деструктивні кібероперацій, за якими стояли зазначені держави. Фінські контррозвідники відзначають, що ці операції, серед іншого, були спробами вплинути на прийняття зовнішньополітичних рішень і рішень в питанні безпеки у кіберпросторі.
Як повідомляв Укрінформ, раніше в SUPO заявили, що іноземна розвідка використовувала мережі фінських підприємств і приватних осіб для кібершпіонажу. За даними фінської служби, іноземні розвідувальні служби стали активніше займатися кібершпіонажем в зв’язку з коронапандемією. Найчастіше злому піддавалися домашні роутери і мережеві системи зберігання даних.
На фоні накопичення Росією військ вздовж українсько-російського кордону фіксується збільшення кібератак на Україну з боку РФ. Українські спецслужби та кіберцентри лише протягом 2021 року нейтралізували понад 600 кібератак і кіберінцидентів, викрили спроби масштабних операцій кібершпигунства щодо вітчизняних органів виконавчої влади, суб’єктів сектору оборони та безпеки.
Російська Федерація повинна пам’ятати, що використання подібних елементів гібридної війни не залишиться без уваги світової спільноти, а відповідальність буде невідворотною.

Оцените материал:
54321
(Всего 0, Балл 0 из 5)
Поделитесь в социальных сетях:

6 ответов

 1. Это всё х-уйня! Мордору беларуский бензин не нужен, запад отказался его покупать…

  Долбоёбами будут наши Зе-бобики, если САМИ откажутся покупать бензин. На этой волне можно будет хорошо сбить цену, если только УМА хватит…

 2. Безрассудно относиться к Украине как к союзнику США по стратегическим соображениям и морально оскорбительно делать это на основе якобы демократической солидарности. Администрация Байдена должна как можно скорее избавиться от этого все более одиозного государства-клиента
  https://nationalinterest.org/blog/skeptics/ukraine’s-accele rating-slide-authoritarianism-186368

 3. Горящий Екатеринбург: в городе десятки пожаров, огонь перекидывался на машины и дома
  Тополиный пух, который появился на Урале на месяц раньше, чем обычно, вкупе со сложной пожарной обстановкой приводят к быстро разгорающимся пожарам.

 4. СССР ещё не создан. Идет гражданская война. Большевики у власти уже 4-й год и понимают, что надо менять свою политику. Ведь важна не только идеология, но и население, экономика. Продразверстку Ленин отменяет, теперь действует твердо фиксированный продовольственный налог.

  Но случилась небывалая засуха и тот голод, который уже начался в Поволжье и на Урале только усилился. Четверть всех посевов была уничтожена. Голодали 30-40 миллионов человек по всей России. Не менее 15% из них не смогли пережить его пик в 21-22 годах.

  В конце года разрешили людям заниматься частным бизнесом. Торговать, оказывать услуги. Кто как может, пусть сам себе ищет пропитание, государство пока не в силах накормить всех поголовно. Это становится началом НЭПа. Ленин даже отменяет политику Военного коммунизма. Гайки немного можно отпустить, людям и подышать полезно. У страны появился шанс построить социальную экономику, основанную на малом бизнесе и самозанятости.

 5. В 1921 году в польских лагерях погибло 60 тысяч пленных красноармейцев. Преступление Польши невозможно забыть.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Читайте также

ДСНС чи МНС

Шановні рятувальники! Ця тема призначена для комплексного обговорення проблем та пропозицій! Хто на вашу думку був би гідний очолити службу?

ДЛЯ ОКПП

Що еліта мовчите? А де прес-служба, а де ця блядь? Показушно-брехлива зі своїм фотоапаратом? Яка вміє тільки про псів писати……

В Україні обговорюють статтю Путіна

На провідному експертному інтернет-телеканалі «UkrLife.TV» методолог, радник Офісу президента і політолог розповіли, що вони думають про висловлювання російського президента у…
НОВОСТИ